StoryEditor
Rynek i trendy
06.02.2024 16:40

Nowy, kontrowersyjny trend podbija social media i salony: mob wife aesthetic

Panterka, tenisowy naszyjnik, obfita fryzura i mocny makijaż — oto mob wife. / Wiadomości Kosmetyczne
"Mob Wife Aesthetic" to termin, który odnosi się do stylu i estetyki często kojarzonej z postaciami fikcyjnymi lub rzeczywistymi żonami mafiosów lub osób związanych z przestępczością zorganizowaną. Jest to estetyka, która czerpie inspirację z przeszłości i odzwierciedla pewne cechy charakterystyczne w wyglądzie, zachowaniu i stylu życia, które są często przedstawiane w filmach, serialach telewizyjnych i mediach społecznościowych... i jest przedmiotem powszechnej krytyki.

Mob Wife Aesthetic to przede wszystkim wyrafinowany i luksusowy styl ubierania się. To zestawienie elegancji z pewnym stopniem ostentacji. Kobiety w tym stylu często noszą luksusowe marki, złoto, futra, duże okulary przeciwsłoneczne i wysokie obcasy. Ich garderoba jest często pełna ekskluzywnych ubrań i biżuterii. Mob Wife Aesthetic często odnosi się do lat 80. XX wieku, które były okresem wielkich zmian w świecie mafijnym. To dekada, która wpłynęła na modę, muzykę i kulturę tamtych czasów. Dlatego w tym stylu często można dostrzec nawiązania do tego okresu.

Jak wygląda mob wife aesthetic?

Charakterystycznym elementem mob wife aesthetic jest fryzura. Kręcone lub falowane włosy, często upięte w duże objętościowe upięcia, stanowią ważny element tego stylu. Wielu fanów tego trendu inspiruje się fryzurami znanych postaci mafijnych. Kobiece postacie w świecie mafijnym często prezentują bardzo wyrafinowany makijaż. To mocno podkreślone usta, ciemne cienie do powiek i precyzyjnie wymodelowane brwi. Makijaż ma podkreślać pewność siebie i wyrazistość.

Najczęściej wskazywanymi jako inspiracje dla tego stylu postaciami są Carmella Soprano i Rosalie Aprile (Rodzina Soprano), Ginger McKenna (Casino), Karen Hill (Chłopcy z ferajny),  a na polskim podwórku — Rysia Siara z Kilera.

Warto jednak zaznaczyć, że mob wife to przede wszystkim wyidealizowany obraz, który często jest romantyzowany w mediach i kulturze popularnej. W rzeczywistości związki z przestępczością zorganizowaną niosą ze sobą wiele nielegalnych i nieetycznych działań oraz ryzyko dla bezpieczeństwa. Estetyka ta jest bardziej związana z fikcją niż z rzeczywistością i jest często wykorzystywana jako źródło inspiracji w modzie i kulturze, niezależnie od kontekstu historycznego i moralnego.

Mob wife znalazło swoje miejsce w popkulturze, szczególnie w filmach i serialach, takich jak Rodzina Soprano, Chłopcy z ferajny czy Człowiek z Blizną. Te produkcje odgrywają istotną rolę w kształtowaniu wizerunku i stylu tej estetyki. Można się spodziewać, że czerwone pomadki i produkty teksturyzujące do włosów zaczną sfruwać z półek drogerii. Estetyka mob wife odwołuje się do lat 80. i 90. i wyróżnia się charakterystycznym, nieco nieporządnym, a nawet niechlujnym stylem wykonania, więc będzie mile powitana nawet przez osoby o niewielkich umiejętnościach makijażowych czy fryzjerskich.

Makijaż mob wife - jakie produkty wybrać?

Kobiety, które chcą osiągnąć stylizację związaną z "mob wife", będą szukać produktów takich jak intensywna czerwona lub bordowa szminka, zestaw cieni do powiek o ciemnych, matowych odcieniach - szczególnie brązowych i czarnych, czarny eyeliner, kredka do oczu w kolorze czarnym, produkt do modelowania brwi o ciemnym odcieniu, bronzer oraz wyrazisty róż do podkreślenia policzków.

Czytaj także: Czy czeka nas nowa chłopomania? "Chłopi" i potencjał trendowy dla branży beauty

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
15.07.2024 10:39
Bloomberg: Menadżerowie finansowi odpierają spanikowane telefony od najbogatszych Francuzów i Francuzek — powodem ostatnie wybory.
Francja, dom jednych z najbogatszych ludzi na świecie, takich jak Bernard Arnault i Françoise Bettencourt Meyers, stoi przed wyzwaniem wzrastającej niepewności wśród swojej elity finansowej.Getty Images Pro
Dyskusje na temat tworzenia nowego rządu wstrzymują decyzje inwestycyjne, zatrudnieniowe i nieruchomościowe, a możliwość wprowadzenia wyższych podatków wywołuje obawy o masową emigrację kapitału. Eksperci ostrzegają, że ekstremalnie surowa legislacja może skłonić najbogatszych do opuszczenia kraju w poszukiwaniu bezpieczniejszych przystani.

Według indeksu miliarderów Bloomberg Billionaires Index, we Francji mieszkają jedne z najbogatszych osób na świecie, w tym potentat rynku luksusowego i szef LVMH, Bernard Arnault, i spadkobierczyni kosmetycznego imperium L‘Oréal SA, Françoise Bettencourt Meyers. Z raportu UBS Global Wealth Report 2024 opublikowanego w środę wynika, że w ciągu najbliższych pięciu lat liczba dolarowych milionerów w kraju wzrośnie o 16 proc. Jednak ta grupa demograficzna jest obecnie zaniepokojona. W miarę jak rozmowy między liderami politycznymi na temat utworzenia rządu nabierają tempa, decyzje dotyczące inwestycji, zatrudniania i transakcji nieruchomościowych są wstrzymywane, a pozyskiwanie funduszy w ramach kapitału wysokiego ryzyka zostało przerwane.

Menedżerowie ds. zarządzania majątkiem ostrzegają, że niektórzy mogą zdecydować się na opuszczenie Francji. Podczas gdy główne partie polityczne starają się zdobyć kontrolę nad Zgromadzeniem Narodowym, możliwość wprowadzenia wyższych podatków, zapowiadanych w kampanii, budzi niepokój wśród najbogatszych obywateli. Emmanuel Angelier, prezes i współzałożyciel firmy zarządzającej majątkiem La Financiere d’Orion, zauważa w rozmowie z Bloombergiem, że osoby zamożne mogą opuścić kraj, jeśli zostaną wprowadzone ekstremalne polityki. Podkreśla, że Francja przestanie być atrakcyjna dla cudzoziemców, a bogaci mieszkańcy będą szukać bezpieczniejszych przystani. Podczas kampanii wyborczej i dwóch tur głosowania, Angelier i inni doradcy odnotowali wzrost liczby telefonów od spanikowanych klientów, którzy przenoszą kapitał za granicę i rozważają możliwości emigracji.

Wynik wyborów, choć nieco uspokajający, ponieważ skrajne, faszyzujące partie nie zdobyły pełnej władzy, był sygnałem ostrzegawczym przed możliwą niestabilnością w nadchodzących latach. Xenia Legendre z firmy prawniczej Hogan Lovells zauważa, że nowi klienci, w tym najwyżsi menedżerowie, pytają o sposoby ochrony swojego majątku. Po Brexicie wielu bankierów przeniosło się do Francji, ale teraz mogą oni opuścić kraj, jeśli podatki wzrosną.

Polityczny impas we Francji i wybory rządu pracy w Wielkiej Brytanii zwiększyły perspektywę wyższych podatków dla najbogatszych w obu krajach. Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer obiecał zlikwidować pewne ulgi podatkowe od spadków, podczas gdy we Francji partie skrajnej prawicy i lewicy skierowały swoje ataki na miliarderów. W takiej sytuacji bogaci Francuzi muszą podjąć decyzje dotyczące inwestycji, zatrudnienia i transakcji nieruchomościowych, które teraz są wstrzymywane z powodu niepewności politycznej.

Czytaj także: Burdy pod siedzibą LVMH blisko Champs-Élysées w związku z protestami przeciwko podniesieniem wieku emerytalnego

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
15.07.2024 09:33
Financial Times: Working from hairdressers — nowy trend na pracę zdalną powoduje zmiany w salonach fryzjerskich
Spotkanie z szefową w trakcie mycia głowy? O ile wszyscy się słyszą — w czym problem.@lucindybean/Max Vakhtbovycn
Współczesne salony fryzjerskie stają się miejscem nie tylko dla zabiegów kosmetycznych, ale także przestrzenią do pracy zdalnej. Jak donosi Financial Times, trend WFH (working from the hairdressers) zyskuje na popularności, a salony dostosowują się do nowych potrzeb swoich klientów.

Salony fryzjerskie dodają do swojej infrastruktury narzędzia i meble biurowe, aby przyciągnąć klientów, szczególnie po pandemii, która dotkliwie uderzyła w branżę z powodu lockdownów i rosnących kosztów energii. Wzrost pracy zdalnej przynosi znaczące zmiany dla salonów, zwłaszcza tych w centrach miast, które często polegały na stałych klientach z biur.

Millie Kendall z British Beauty Council zauważa, że salony na przedmieściach radzą sobie lepiej, ponieważ ludzie łączą pracę z domu z wizytami u fryzjera, zazwyczaj po niższych cenach. Jednakże, wzrost kosztów życia i zmiany w podejściu do starzenia się wpływają na liczbę klientów odwiedzających salony, co zmusza branżę do ciągłego dostosowywania się do nowych realiów.W salonie Neila Moodiego w Spitalfields, na obrzeżach City of London, coraz częściej odbiera się telefony od klientów, którzy dzwonią, aby upewnić się, że w lokalu jest dostępne WiFi. 

Wszyscy przynoszą swoje laptopy i pracują, zwłaszcza podczas koloryzacji włosów. Mieliśmy nawet kilka osób, które prowadziły spotkania na Zoomie z kamerą włączoną [...] To oznacza, że nasz internet musi być perfekcyjny, co nie zawsze jest możliwe i jest to koszmar

powiedział portalowi Financial Times Moodie.

Niektóre salony w Wielkiej Brytanii, takie jak ten prowadzony przez Brooke Evans w Ironbridge, Shropshire, poszły o krok dalej, aby sprostać oczekiwaniom klientów pracujących zdalnie.

Znaczna liczba naszych klientów pracuje podczas koloryzacji. Dlatego od samego początku zainstalowaliśmy porty USB i dodatkowe gniazdka przy każdej stacji

wyjaśnia Evans. Dodatkowo, salon oferuje strefy ciszy, bar kawowy oraz dodatkowe miejsca siedzące, co pozwala klientom na komfortową pracę w trakcie zabiegów.

@lucindybean This isnt exactly what i meant by “flexible working arrangements” available but go off queen @Lulu Davidson ♬ just a girl - autumnaudios

Trend WFH stał się viralowy na TikToku po tym, jak amerykańska specjalistka PR opublikowała rozmowę na FaceTime ze swoją asystentką, która miała myte włosy w trakcie rozmowy. Młoda pracownica powiedziała Newsweekowi: “Dopóki wykonujesz swoją pracę, nie widzę problemu [w pracy z salonu fryzjerskiego].” Jej menedżerka zgodziła się, dodając, że miejsce pracy nie ma znaczenia, o ile zadania są wykonywane na czas i poprawnie.

Czytaj także: Yell: „Zaprzyjaźnieni klienci” to prawie 80 funtów straty za wizytę

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 13:51