StoryEditor
Rynek i trendy
06.02.2024 16:40

Nowy, kontrowersyjny trend podbija social media i salony: mob wife aesthetic

Panterka, tenisowy naszyjnik, obfita fryzura i mocny makijaż — oto mob wife. / Wiadomości Kosmetyczne
"Mob Wife Aesthetic" to termin, który odnosi się do stylu i estetyki często kojarzonej z postaciami fikcyjnymi lub rzeczywistymi żonami mafiosów lub osób związanych z przestępczością zorganizowaną. Jest to estetyka, która czerpie inspirację z przeszłości i odzwierciedla pewne cechy charakterystyczne w wyglądzie, zachowaniu i stylu życia, które są często przedstawiane w filmach, serialach telewizyjnych i mediach społecznościowych... i jest przedmiotem powszechnej krytyki.

Mob Wife Aesthetic to przede wszystkim wyrafinowany i luksusowy styl ubierania się. To zestawienie elegancji z pewnym stopniem ostentacji. Kobiety w tym stylu często noszą luksusowe marki, złoto, futra, duże okulary przeciwsłoneczne i wysokie obcasy. Ich garderoba jest często pełna ekskluzywnych ubrań i biżuterii. Mob Wife Aesthetic często odnosi się do lat 80. XX wieku, które były okresem wielkich zmian w świecie mafijnym. To dekada, która wpłynęła na modę, muzykę i kulturę tamtych czasów. Dlatego w tym stylu często można dostrzec nawiązania do tego okresu.

Jak wygląda mob wife aesthetic?

Charakterystycznym elementem mob wife aesthetic jest fryzura. Kręcone lub falowane włosy, często upięte w duże objętościowe upięcia, stanowią ważny element tego stylu. Wielu fanów tego trendu inspiruje się fryzurami znanych postaci mafijnych. Kobiece postacie w świecie mafijnym często prezentują bardzo wyrafinowany makijaż. To mocno podkreślone usta, ciemne cienie do powiek i precyzyjnie wymodelowane brwi. Makijaż ma podkreślać pewność siebie i wyrazistość.

Najczęściej wskazywanymi jako inspiracje dla tego stylu postaciami są Carmella Soprano i Rosalie Aprile (Rodzina Soprano), Ginger McKenna (Casino), Karen Hill (Chłopcy z ferajny),  a na polskim podwórku — Rysia Siara z Kilera.

Warto jednak zaznaczyć, że mob wife to przede wszystkim wyidealizowany obraz, który często jest romantyzowany w mediach i kulturze popularnej. W rzeczywistości związki z przestępczością zorganizowaną niosą ze sobą wiele nielegalnych i nieetycznych działań oraz ryzyko dla bezpieczeństwa. Estetyka ta jest bardziej związana z fikcją niż z rzeczywistością i jest często wykorzystywana jako źródło inspiracji w modzie i kulturze, niezależnie od kontekstu historycznego i moralnego.

Mob wife znalazło swoje miejsce w popkulturze, szczególnie w filmach i serialach, takich jak Rodzina Soprano, Chłopcy z ferajny czy Człowiek z Blizną. Te produkcje odgrywają istotną rolę w kształtowaniu wizerunku i stylu tej estetyki. Można się spodziewać, że czerwone pomadki i produkty teksturyzujące do włosów zaczną sfruwać z półek drogerii. Estetyka mob wife odwołuje się do lat 80. i 90. i wyróżnia się charakterystycznym, nieco nieporządnym, a nawet niechlujnym stylem wykonania, więc będzie mile powitana nawet przez osoby o niewielkich umiejętnościach makijażowych czy fryzjerskich.

Makijaż mob wife - jakie produkty wybrać?

Kobiety, które chcą osiągnąć stylizację związaną z "mob wife", będą szukać produktów takich jak intensywna czerwona lub bordowa szminka, zestaw cieni do powiek o ciemnych, matowych odcieniach - szczególnie brązowych i czarnych, czarny eyeliner, kredka do oczu w kolorze czarnym, produkt do modelowania brwi o ciemnym odcieniu, bronzer oraz wyrazisty róż do podkreślenia policzków.

Czytaj także: Czy czeka nas nowa chłopomania? "Chłopi" i potencjał trendowy dla branży beauty

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Handel
21.02.2024 16:10
Kupony rabatowe Rossmanna i Hebe wśród najczęściej wykorzystywanych przez klientów
70 proc. konsumentów najbardziej lubi rabaty na aktualne zakupy. 53 proc. cieszą zniżki na konkretny produkt, a 49 proc. zadowala dodatkowy produkt gratis do zakupówwiadomoscikosmetyczne.pl
Konsumenci lubią kody i kupony rabatowe oferowane im przez sklepy stacjonarne i internetowe. Najczęściej korzystają z tych oferowanych przez dyskonty i markety spożywcze. Ale bardzo chętnie wykorzystują także kody i kupony drogerii i najchętniej sięgają po te generowane przez Rossmanna i Hebe – wynika z badania przeprowadzonego przez aplikację Moja Gazetka.

Konsumenci lubią kody i kupony rabatowe oferowane im przez sklepy zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Z badania przeprowadzonego wśród użytkowników aplikacji Moja Gazetka wynika, że korzysta z nich aż 75 proc. z nich.

Ponad połowa osób korzystających z kodów i kuponów rabatowych robi to regularnie – na każdych lub prawie każdych zakupach. Kolejna duża grupa, stanowiąca prawie ¼ respondentów, korzysta z tej możliwości obniżania kosztów produktów mniej więcej na co drugich zakupach.

image
Moja Gazetka

Ciekawych informacji dostarczyły odpowiedzi na pytanie o to, w jakich sklepach konsumenci najczęściej korzystają z kuponów i kodów rabatowych. Zdecydowana większość, bo niemal 88 proc., wykorzystuje je podczas kupowania produktów codziennego użytku, a więc w dyskontach i marketach spożywczych. Jednak już drugim najpopularniejszym wyborem (33 proc.) są drogerie, a trzecim (29 proc.) sklepy odzieżowe.

image
Moja Gazetka

Najliczniejsza grupa respondentów (72 proc.) używa kodów i kuponów elektronicznych na zakupach w sklepach stacjonarnych. 48 proc. korzysta także z kodów elektronicznych na zakupach online, a 32 proc. z kodów fizycznych na zakupach stacjonarnych. Jedynie 12 proc. wykorzystuje kody fizyczne na zakupach online.

image
Moja Gazetka

Nie wszystkie rabaty są równie atrakcyjne dla klientów. Najmniejszą sympatią cieszy się cashback, który wskazało 21 proc. respondentów. Natomiast 70 proc. najbardziej lubi możliwość otrzymania rabatu na aktualne zakupy. 53 proc. cieszy rabat na konkretny produkt, a 49 proc. zadowala dodatkowy produkt gratis do zakupów.

image
Moja Gazetka

Kody i kupony rabatowe oferują swoim klientom zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. W tych pierwszych największym zainteresowaniem cieszą się kupony z Biedronki (44,4 proc.) oraz Lidla  (30,8 proc.). Dalej znalazły się m.in. Kaufland (7,3 proc.) i Rossmann (5 proc.), a także Hebe (1,2 proc.).

image
Moja Gazetka

Podczas zakupów online zdecydowana większość respondentów wskazała, że najbardziej atrakcyjne są dla nich kody na Allegro (22,7 proc.) oraz sklepów online Lidla (14,9 proc.) i Biedronki (13,6 proc.). W dalszej kolejności wymienili Sinsay (5,5 proc. proc.), Media Expert i Rossmanna (po 4,2 proc.). W top 10 znalazło się też Hebe (3,6 proc.).

image
Moja Gazetka

Użytkownicy kuponów uważają ze wciąż jest ich zbyt mało. Tak odpowiedziało 65 proc. badanych. Respondenci badania chcieliby też by sklepy oferowały więcej kuponów papierowych, które działają w sklepach stacjonarnych (36 proc.) oraz kuponów online na zakupy online (33 proc.).

image
Moja Gazetka

Respondenci wypowiedzieli się również na temat tego, jakie sklepy ich zdaniem dają konsumentom zbyt mało kodów i kuponów. 28 proc. chciałoby aby więcej kuponów oferowały drogerie.

image
Moja Gazetka

Użytkownicy Mojej Gazetki najczęściej pozyskują kody rabatowe z aplikacji sieci handlowych (72 proc.). Inne popularne źródła to aplikacje z kuponami (38 proc.), strony internetowe z kuponami (32 proc.) oraz sklepy (25 proc.).

image
Moja Gazetka

Badanie wykazało także, że nie dla wszystkich korzystanie z kodów i kuponów jest wystarczająco wygodne (25 proc.). 57 proc. respondentów przyznaje, że nie wie, gdzie je znaleźć, a 28 proc. nie wie jakie sklepy je oferują. Natomiast 24 proc. nie umie aktywować kuponu w aplikacji.

image
Moja Gazetka

Nieprzekonani byliby skłonni korzystać z kuponów i kodów rabatowych jeśli byłyby dostępne w aplikacji, której używają do przeglądania gazetek reklamowych (56 proc.). Natomiast ponad 20 proc chciałoby je otrzymywać na e-mail (21 proc.). Konsumenci oczekują też jaśniejszych zasad ich działania, atrakcyjniejszej oferty i łatwiejszej obsługi kodów i kuponów w aplikacji (19 proc.).

image
Moja Gazetka

W ankiecie Mojej Gazetki wzięło udział 71 proc. kobiet i 30 proc. mężczyzn. Najliczniejsza grupa respondentów to osoby w wieku 35-44 lat (40 proc.) oraz mieszkańcy miejscowości o liczbie mieszkańców między 10 a 50 tysięcy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
20.02.2024 13:20
Globalny rynek dezodorantów urośnie o ponad 13 mld USD
Rośnie popyt na dezodoranty wśród pracujących profesjonalistów płci męskiejShutterstock
Raport firmy ​Technavio przewiduje, że globalny rynek dezodorantów urośnie do 2027 r. o 13,19 mld USD. Siłą napędową tych wzrostów będzie rosnące zapotrzebowanie na dezodoranty wśród użytkowników płci męskiej, a także innowacje w zakresie opakowań i składów produktów.

Poprawa standardów życia ludzi na całym świecie zwiększyła wydatki na produkty do pielęgnacji, w tym dezodoranty, zwłaszcza wśród populacji Millenialsów – zauważyła firma Technavio, zajmująca się badaniami i doradztwem technologicznym. Zgodnie z jej raportem pt. „Globalny rynek dezodorantów 2023-2027”, jeszcze w 2017 r. rynek był wyceniony na 25,92 mld USD. Natomiast w kolejnych latach będzie rósł w tempie 6,78 proc. rocznie, by ostatecznie osiągnąć wzrost o 13,19 mld USD. 

Autorzy raportu zauważyli, że mocno rośnie popyt na dezodoranty wśród pracujących profesjonalistów płci męskiej. Coraz więcej na produkty pielęgnacyjne i perfumeryjne, w tym drogie zapachy i dezodoranty, wydaje też cała populacja Millenialsów. Natomiast geograficznie największy wzrost na tym rynku odnotuje Ameryka Północna (33 proc.).

Nadal podstawową rolą dezodorantów pozostaje zwalczanie nieprzyjemnego zapachu wynikającego z rozpadu bakterii i pocenia się, w takich obszarach ciała jak pachy i stopy. Jednak według ekspertów Technavio, branża rozwija się dzięki innowacjom, a marki stale wprowadzają nowe receptury i opakowania, aby zaspokoić różnorodne preferencje konsumentów.Te innowacje to m.in. naturalne i bezaluminiowe formuły ze składnikami organicznymi, takimi jak węgiel aktywny, soda oczyszczona i olej kokosowy. Produkty te są przeznaczone dla osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnych opcji. W latach objętych prognozą mocno rosnąć będzie świadomość bezpieczeństwa składników.

Koncentrując się na skuteczności i zdrowiu skóry, producenci dezodorantów będą zmuszeni dostosować się, aby sprostać zmieniającym się potrzebom wymagających konsumentów poszukujących niezawodnych i przyjaznych dla skóry rozwiązań

– czytamy w raporcie „Globalny rynek dezodorantów 2023-2027”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. luty 2024 13:55