StoryEditor
Rynek i trendy
17.10.2022 00:00

Superdrug zamraża ceny kolejnych 5 tys. kosmetyków

Superdrug – należąca do Grupy A.S. Watson sieć drogeryjna, poinformowała, że zamraża ceny kolejnych 5 tys. artykułów kosmetycznych, by wspomóc klientów w czasach kryzysu. Wcześniej sieć zamroziła ceny ponad 130 produktów marki własnej.

Sieć Superdrug, w ramach działań antykryzysowych zamroziła jakiś czas temu ceny ponad 130 produktów marki własnej. Teraz by, jak informuje Retail Gazette, wesprzeć klientów w czasach galopującej inflacji, mrozi ceny ponad 5 tys. (!) artykułów kosmetycznych. Tym razem są to kosmetyki tak znanych marek jak  Maybelline, Rimmel, Revolution, e.l.f, NYX PMU, Bourjois, Revolution Pro, czy Juvias Place.

– Wiemy, że nasi klienci będą chcieli kupować kosmetyki w okresie poprzedzającym Halloween i Boże Narodzenie, dlatego podjęliśmy decyzję o zamrożeniu cen wszystkich 5 tys. SKU kosmetyków do końca roku, w ramach złożonej obietnicy, że w tym czasie ceny nie wzrosną – powiedziała Megan Potter, dyrektor handlowego Superdrug, cytowana przez Retail Gazette.

Według dyrektora zakupów Superdrug, Simona Cominsa, klienci szukają w tym trudnym okresie rekomendacji, jak kupować mądrzej i bardziej ekonomicznie.

Podobne kroki podjęła inna brytyjska sieć - Boots, która już w czerwcu br. zobowiązała się do zamrożenia cen 1500 produktów marki własnej. 

Czytaj więcej: Boots zobowiązał się do zamrożenia cen 1500 produktów marki własnej

Na naszym rynku sieci drogeryjne również podejmują różne działania, aby zatrzymać przy sobie klientów, którzy w poszukiwaniu najtańszych, podstawowych artykułów kosmetycznych przechodzą np. do dyskontów. Np. sieć Drogerie Polskie obniżyła ceny wybranych produktów z niskiej kategorii cenowej do 4 zł za sztukę.

Czytaj więcej: DP Drogerie Polskie wprowadzają antyinflacyjne ceny, bo konsumenci wybierają tańsze produkty

Superdrug to brytyjska sieć sklepów kosmetycznych, należąca do grupy A.S. Watson (w której działa także m.in. Rossmann). Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Croydon, w Anglii. Spółka Superdrug została założona w 1964 roku przez Ronalda i Petera Goldsteinów. Obecnie jest właścicielem ponad 900 sklepów na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, spośród których około 220 połączonych jest z apteką. Prowadzi także swój sklep intenretowy i marketplace.

Czytaj: Superdrug rozszerza swoją platformę sprzedażową o marketplace

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
10.04.2025 10:28
Marcowy skok w polskim e-commerce: BaseLinker Index na rekordowym poziomie
Canva

W marcu 2025 roku wartość BaseLinker Index, wskaźnika mierzącego kondycję polskiego e-commerce, osiągnęła rekordowe 153 punkty. Dla porównania, w lutym wynosiła ona 120 punktów, a w marcu 2024 roku – 136 punktów. Oznacza to nie tylko znaczący wzrost w skali miesiąca (o 27,7 proc.), ale także solidną poprawę rok do roku. Warto przypomnieć, że wartość wyjściowa indeksu, ustalona w styczniu 2022 roku, wynosiła 100 punktów.

image
BaseLinker
Wzrost sprzedaży w marcu w ujęciu miesięcznym to przede wszystkim efekt większej liczby zamówień – o 22,3 proc. więcej niż w lutym – oraz wzrostu średniej wartości zamówienia, która osiągnęła poziom 204,3 zł, co oznacza wzrost o 4,4 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Również dane roczne są pozytywne: liczba zamówień zwiększyła się o 8,5 proc., a średnia wartość zamówienia wzrosła o 3,2 proc.

Analiza danych z 3 tysięcy największych polskich sklepów internetowych pokazuje, że całkowita sprzedaż online w marcu 2025 roku była wyższa niż rok wcześniej o 12 proc. Co ciekawe, zarówno sprzedaż krajowa, jak i zagraniczna zanotowały wzrosty: odpowiednio o 11,3 proc. i 15,9 proc. Sprzedaż cross-border stanowiła 17,13 proc. całkowitej sprzedaży polskich e-commerce’ów.

Wśród najlepiej rozwijających się kategorii znalazły się te, które już wcześniej wykazywały wysoką dynamikę wzrostu: „supermarket”, „zdrowie i uroda” oraz „dom i ogród”. Dane za marzec potwierdzają utrzymujący się trend rosnącego zainteresowania konsumentów zakupami online w tych segmentach, co może być sygnałem do dalszego rozwoju oferty i logistyki w tych obszarach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
09.04.2025 12:31
Francuski biznes alarmuje: amerykańskie cła mogą doprowadzić do recesji
(fot. Shutterstock)Shutterstock

Patrick Martin, przewodniczący francuskiego stowarzyszenia pracodawców Medef, ostrzegł w środę, że nowe amerykańskie cła mogą zahamować wzrost gospodarczy Francji i wprowadzić kraj w recesję. W rozmowie z radiem RTL podkreślił, że „istnieje ryzyko zatrzymania wzrostu i wejścia w recesję”, odnosząc się do wpływu ceł USA na francuskie przedsiębiorstwa. Nowe środki ogłoszone przez prezydenta USA Donalda Trumpa weszły w życie tego samego dnia – obejmują one m.in. 104-procentowe cła na towary z Chin, pogłębiając globalny konflikt handlowy.

Martin zaapelował o pilne działania mające na celu poprawę konkurencyjności francuskich firm. Według niego konieczna jest ochrona konsumpcji, co oznacza m.in. unikanie nadmiernego obciążania podatkami gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. W jego opinii, bez takich kroków francuska gospodarka może nie wytrzymać presji wynikającej z polityki handlowej USA.

Na słowa Martina odpowiedział minister przemysłu Marc Ferracci, który w rozmowie z Franceinfo przyznał, że temat jest aktualnie dyskutowany w parlamencie. Jak zaznaczył, chodzi m.in. o możliwość obniżenia podatków produkcyjnych, które od dawna uznawane są za jedną z barier dla konkurencyjności francuskiego przemysłu. Ferracci wezwał również francuskie firmy do wstrzymania inwestycji w Stanach Zjednoczonych ze względu na napięcia handlowe między USA a Europą.

Minister spotkał się we wtorek wieczorem z przedstawicielami francuskiego przemysłu, by omówić potencjalne skutki ceł w kluczowych sektorach – od lotnictwa, przez kosmetyki, po dobra luksusowe. Podkreślił, że odpowiedź Unii Europejskiej musi być „stanowcza i proporcjonalna”, by uniknąć dalszej eskalacji, która mogłaby zagrozić miejscom pracy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. kwiecień 2025 14:03