StoryEditor
Rynek i trendy
13.07.2017 00:00

Węgiel aktywny kosmetycznym hitem

Kosmetyki z aktywnym węglem to jeden z największych tegorocznych hitów w kategorii pielęgnacji skóry. Ten naturalny składnik trafia do kolejnych produktów, już nie tylko przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, z którymi był do tej pory kojarzony.

– W tym roku niewiele było trendów, które cieszyły się takim powodzeniem u konsumentów. To pokazuje, jaki potencjał tkwi w tej części rynku, w której stawia się na niestandardowe formuły czy ciekawe formy kosmetyków – mówi o preparatach z aktywnym węglem Katarzyna Butrymowicz-Knap, dyrektor marketingu w firmie Bielenda Kosmetyki Naturalne. Wykorzystując dobry moment, marka Bielenda rozszerzyła swoją węglową serię Carbo Detox o kolejne preparaty i mocno ją promuje, ciągnąc całą kategorię „czarnych” kosmetyków w górę. Wśród nowości znalazły się już nie tylko kolejne kosmetyki do twarzy, takie jak węglowy płyn micelarny, maska węglowa peel-off czy krem micelarny do demakijażu, ale również produkty  do kąpieli – olejek pod prysznic i peeling solny do ciała, a także kosmetyki do pielęgnacji włosów – szampon, odżywka i maska węglowa.Całą serię produktów z aktywnym węglem ma także w ofercie firma Marion.

Przebój internetu

Zaczęło się od czarnych mydeł. I to wcale nie teraz. Już 6 lat temu internautki na popularnym portalu wizaz.pl zachwycały się ich właściwościami. Ale wtedy jeszcze nie było mowy o blogosferze w dzisiejszym wymiarze. Dziś internet ma wielką siłę rażenia i w nim kosmetyki z węglem zostały wypromowane. Chociażby takie jak maseczka oczyszczająca Pilaten z węglem bambusowym. YouTube pełen jest filmów i recenzji z testowania tego produktu, który ściąga się z twarzy jak gumę, a wraz z nią usuwane są wszelkie zanieczyszczenia. – Sprzedaż gwałtownie rośnie. Choć wprowadziliśmy maskę Pilaten do oferty zaledwie kilka miesięcy temu, jesteśmy bardzo zadowoleni z dystrybucji numerycznej i ważonej – mówi Marta Wolak, dyrektor marketingu w firmie Eurus.

Co ciekawe firma nie sprzedaje przez internet, tylko w stacjonarnych drogeriach. W tegorocznym konkursie Perły Rynku Kosmetycznego, organizowanym przez naszą redakcję, to właśnie maska Pilaten została okrzyknięta przez jurorów z sieci drogeryjnych najbardziej perspektywicznym debiutem rynkowym. Niewątpliwie do sukcesu w sprzedaży przyczyniła się moda na kosmetyki azjatyckie. Pilaten sprowadzany jest z Chin i promowany właśnie jako produkt, bez którego Azjatki, słynne ze stosowania rozbudowanych rytuałów pielęgnacyjnych, nie mogą się obejść.

Nie tylko do trądzikowej cery

Kosmetyki z węglem aktywnym wykorzystują jego wyjątkowe właściwości, przede wszystkim antybakteryjne i detoksykujące, ale nie tylko. –  Składnik ten znany jest nauce jako produkt wyjątkowo chłonny, absorbujący z powierzchni skóry zanieczyszczenia i sebum – mówi Sylwia Brzuska, właścicielka firmy Stara Mydlarnia. Węgiel aktywny kojarzony jest przede wszystkim z oczyszczaniem cery tłustej  i trądzikowej, ale może być stosowany także do innych typów skóry. –  Aktywny węgiel drzewny zapewnia ukojenie także skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień, ponieważ jego działanie oczyszczające jest zarazem skuteczne i łagodne, i sprzyja regulacji gospodarki wodnej cery – dodaje. Stara Mydlarnia w tej kategorii proponuje mydło węglowe vege, które może być stosowane do pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów.

Czarny węgiel znajduje zastosowanie w coraz większej grupie produktów. Nie dziwi już jego obecność nawet w pastach do zębów. Tutaj działa wybielająco. Usuwa kamień oraz wszelkie naloty z nikotyny,

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
12.07.2024 15:43
Globalny rynek produktów do higieny jamy ustnej przechodzi „skinifikację”
Rynek produktów do higieny jamy ustnej komplikuje się w postępie geometrycznym.Pixelshot
„Skinifikacja”, czyli zmiana oblicza danej kategorii produktowej na podobną segmentowi pielęgnacji cery, dotknęła higienę jamy ustnej. Rynek produktów do higieny jamy ustnej osiągnie wartość 24,2 miliarda dolarów w 2024 roku i będzie rosnąć do 2034 roku w tempie 4,2 proc. rocznie, osiągając łącznie 36,4 miliarda dolarów, a to wszystko dzięki postępującej komplikacji tej kategorii.

Wzrost rynku produktów do higieny jamy ustnej napędzany jest przez rosnące zastosowanie wykałaczek dentystycznych, skrobaczek do języka i płukanek z fluorem, co przyczynia się do poprawy zdrowia jamy ustnej konsumentów. Jednakże znaczenie tej kategorii produktów jest znacznie bardziej holistyczne. Jak zauważa Michelle Chavez, wiceprezeska ds. innowacji w Accupac/Cobalt Labs:

Krajobraz opieki nad jamą ustną przechodzi znaczną transformację, stając się integralną częścią rutyn dbania o dobrostan konsumentów. Zdrowie jamy ustnej ma ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia, gdyż jama ustna jest dosłownie bramą do organizmu. Badania wykazały wyraźne związki między zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem serca, metabolizmem i nawet zdrowiem mózgu, podkreślając, że opieka nad jamą ustną to coś więcej niż tylko higiena

Do 2034 roku Ameryka Północna będzie miała 27 proc. udziału w globalnym rynku produktów do higieny jamy ustnej, z czego Stany Zjednoczone będą stanowiły 84,1 proc. tego udziału. W Azji Wschodniej sektor ten będzie rósł w tempie 5,4 proc. rocznie, z dominacją Chin, które ostatecznie będą miały 57 proc. udziału w regionalnym rynku. Korea Południowa prognozowana jest na wolniejszy wzrost wynoszący 4,2 proc., podczas gdy rynek japoński będzie kształtowany przez starzejącą się populację, która będzie wymagała geriatrycznych rozwiązań dentystycznych.

Kategoria produktów do higieny jamy ustnej zaczyna coraz bardziej upodabniać się do kategorii pielęgnacji cery, wprowadzając innowacyjne składniki, zaawansowane formuły i nowe typy produktów dostosowane do konkretnych problemów zdrowotnych. Chavez dodaje, że ormaty i tekstury będą miały bardziej prozdrowotne pozycjonowanie, a będziemy obserwować coraz większy wpływ pielęgnacji skóry na składniki, estetykę oraz zróżnicowane rutyny na dzień i noc.

Peptydy stają się coraz bardziej popularne w produktach do higieny jamy ustnej. Jak wskazuje artykuł z 2023 roku opublikowany w czasopiśmie Bioengineering, “badania in vitro i in vivo sugerują, że peptydy mogą mieć korzystne efekty w leczeniu wczesnych zmian próchnicowych, wspieraniu przylegania komórek, zwiększaniu siły przylegania implantów dentystycznych oraz w inżynierii tkankowej jako promotory zdrowia przyzębia i środki przeciwdrobnoustrojowe.” Probiotyki również stanowią kluczowy obszar innowacji. Prewencja biofilmu jest istotna, jak podkreślono w przeglądowym artykule z 2024 roku w czasopiśmie Biofilms and Microbiomes: “Próchnica zębów jest powszechnie mediowana przez biofilm. Kluczową właściwością probiotyków jest zdolność do hamowania lub eliminowania wzrostu biofilmów i patogennych mikroorganizmów w jamie ustnej.”

Czytaj także: Dr Smile został ukarany przez Prezesa UOKiK grzywną 3,5 miliona złotych

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
10.07.2024 13:43
NIQ: 71 proc. użytkowników TikToka chce zapoznać się z produktem zareklamowanym w aplikcji
TikTok Shop może stać się liczącym się, globalnym kanałem sprzedaży.TikTok
NIQ, globalny lider w dziedzinie pomiarów i analityki danych, we współpracy z TikTokiem opublikował nowy, wszechstronny raport, który koncentruje się na funkcji zakupów w aplikacji – TikTok Shop. Raport ten nie tylko ukazuje zmieniającą się dynamikę zachowań zakupowych konsumentów, ale także dostarcza cennych informacji na temat tego, jak marki mogą skutecznie angażować swoje audytorium na jednej z najbardziej wpływowych platform społecznościowych.

Według badania NIQ Consumer Outlook na rok 2024, 55 proc. respondentów dokonuje bezpośrednich zakupów za pośrednictwem mediów społecznościowych lub platform streamingowych w celu nabycia artykułów spożywczych i gospodarstwa domowego. Korzystanie z tych usług eliminuje konieczność odwiedzania sklepów stacjonarnych i oszczędza czas na dojazdy.

Badanie wykazało również, że 43 proc. zakupów online dokonywanych przez Millenialsów i pokolenie Z odbywa się za pośrednictwem aplikacji na smartfony. Użytkownicy TikToka są o 48 proc. bardziej skłonni odkrywać i natychmiast kupować nowe produkty niż użytkownicy innych platform społecznościowych/wideo, co podkreśla rolę TikToka jako katalizatora zaangażowania konsumentów. Z 62 proc. respondentów zaznajomionych z TikTok Shop i 68 proc. otwartych na dokonywanie zakupów przez tę platformę, TikTok stał się kluczowym graczem na rynku e-commerce, oferując płynne doświadczenie zakupowe dla otwartej publiczności.

Po zobaczeniu reklamy zakupowej na TikToku, 71 proc. użytkowników twierdzi, że jest skłonnych podjąć działania poza platformą w celu dalszego poznania produktu/marki, co podkreśla zdolność platformy do wywoływania zainteresowania i odkrywania marek. Co ciekawe, 2 na 5 użytkowników, którzy odkrywają produkt na TikToku, decyduje się odwiedzić sklepy stacjonarne, aby dokonać zakupu, co pokazuje wpływ platformy na offline’owe zachowania konsumentów. TikTok Shop stał się nie tylko miejscem zakupów online, ale także istotnym narzędziem kierującym ruch do sklepów fizycznych.

Czytaj także: TikTok rewolucjonizuje tworzenie treści. Nowe narzędzia AI dla twórców i marek

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. lipiec 2024 00:26