StoryEditor
Rynek i trendy
30.06.2023 00:00

Worth Global Style Network: kolorem roku 2024 będzie oranż Apricot Crush

Worth Global Style Network, światowy autorytet w dziedzinie trendów konsumenckich i projektowych, oraz Coloro, globalna wyrocznia w dziedzinie przyszłości kolorów, ogłosiły Apricot Crush kolorem roku 2024. Według WGSN i Coloro, Apricot Crush to regenerujący, odświeżający i energetyczny odcień, który będzie idealny, gdy konsumenci zmagają się z szeregiem trudnych emocji i niepokojem o przyszłość.

Worth Global Style Network (WGSN), globalny dyktator trendów konsumenckich i projektowych, wspólnie z Coloro, globalną wyrocznią w dziedzinie przyszłości kolorów, ogłosiły odcień Apricot Crush kolorem roku 2024. Według obu organizacji, Apricot Crush reprezentuje regenerację, odświeżenie i energię, co czyni go idealnym wyborem dla konsumentów, którzy borykają się z różnorodnymi trudnymi emocjami i niepokojem o przyszłość.

Apricot Crush (Coloro 024-65-27) ma wnosić rozgrzewającą jasność do domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jego miękka, lekko wyblakła natura łatwo łączy się z neutralnymi kolorami typu beż czy écru i będzie odpowiednia do tekstyliów, szkła, produktów do kąpieli i sypialni. Jej zabawowa strona połączy się z radosnymi kosmetykami, zapachami, pielęgnacją skóry i kolorami włosów. Apricot Crush jest wszechstronny i inkluzywny, dzięki czemu świetnie nadaje się do noszenia na różne okazje, odzieży domowej, odzieży aktywnej i odzieży wierzchniej. Jego właściwości skojarzeniowe sprawią, że będzie odpowiedni dla konsumenckich produktów technologicznych ukierunkowanych na zdrowie i dobre samopoczucie.
 Clare Smith, strateżka ds. kolorów w WGSN, zauważa: Nacisk kładziony jest [obecnie] na regenerujące kolory, które są przyciągają uwagę i pomagają przywrócić równowagę w codzienności. Apricot Crush, nasz kolor roku 2024, podkreśla wagę odżywiania ciała i umysłu. To idealny odcień dla świata poszukującego spokoju i optymizmu, przynoszący niezbędny impuls, gdy konsumenci wciąż zmagają się z szeregiem emocji i niepewności co do przyszłości. [...] WGSN po raz pierwszy przewidział Apricot Crush jako kluczowy kolor dla A/W 23/24, a przeniesienie go do Koloru Roku podkreśla znaczenie pomarańczy jako uniwersalnego, międzysezonowego odcienia.
 
Kosmetyki kolorowe w trendzie na Apricot Crush pokazały prawie wszystkie większe brandy kosmetyczne — Dior, Gucci, Maybelline, Revlon i inni więksi gracze.
 
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
23.05.2024 10:27
Polska przodowała w sprzedaży dóbr luksusowych w Europie Środkowo-Wschodniej w 2023 r. — powodem bogatsi Ukraińcy
Luksusowe kosmetyki przyciągnęły wielu konsumentów.Valeria Boltneva via Pexels
Polska osiągnęła pozycję lidera w sprzedaży dóbr luksusowych w Europie Środkowo-Wschodniej, odpowiadając za prawie jedną trzecią wartości rynku. Według najnowszego raportu KPMG, "Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Nowe wymiary luksusu", wzrost tego segmentu wyniósł 12,2 proc. rocznie, przewyższając inflację.

W 2023 roku Polska stała się kluczowym graczem na mapie europejskiego rynku dóbr luksusowych, szczególnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Raport firmy KPMG ujawnia, że Polska odpowiadała za blisko jedną trzecią całkowitej wartości sprzedaży tych dóbr w regionie. To wynik, który pokazuje nie tylko rosnącą zamożność Polaków, ale również skuteczność strategii marketingowych i dostępność międzynarodowych marek luksusowych w kraju. Zauważalny wzrost o 12,2 proc. rok do roku wyraźnie przekracza poziom inflacji, co świadczy o silnej pozycji segmentu luksusowego nawet w trudnych warunkach ekonomicznych.

Analiza poszczególnych segmentów rynku luksusowego w Polsce pokazuje, że największą dynamikę wzrostu, równą 23,8 proc., zanotowały luksusowe obiekty hotelowe i SPA. Segment kosmetyków i perfum osiągnął 17,5 proc. wzrostu rok do roku. To świadczy o rosnącym zainteresowaniu Polaków ekskluzywnymi markami i usługami, które oferują nie tylko prestiż, ale również wyższą jakość i komfort użytkowania.

Szczególnie interesującym zjawiskiem, które miało wpływ na polski rynek dóbr luksusowych, było zwiększone zainteresowanie wśród zamożnych uchodźców z Ukrainy. Wpłynęło to pozytywnie na popyt, zwłaszcza w kontekście negatywnych skutków wysokiej inflacji. Dodatkowo, zauważono znaczący wzrost zainteresowania samochodami z napędem elektrycznym w segmencie luksusowym, co może sygnalizować przesunięcie trendów konsumenckich w kierunku bardziej zrównoważonych i ekologicznych opcji. Pomimo globalnych wyzwań, polski rynek dóbr luksusowych pokazuje, że nawet w trudnych czasach można znaleźć przestrzeń dla wzrostu i innowacji.

Prognozuje się, że wkrótce 25 proc. sprzedaży dóbr luksusowych przeniesie się do internetu, pomimo że tradycyjnie luksus jest związany z bezbłędną obsługą klienta w ekskluzywnych butikach. Segment dóbr luksusowych będzie się rozwijał nie tylko w kierunku zrównoważonego wzrostu znanych marek, ale również w obszarze rynku wtórnego oraz trendów takich jak no logo. Dodatkowo, do roku 2030 pokolenie Z, które obejmuje osoby urodzone po 1995 roku, będzie odpowiedzialne za około 30 proc. zakupów w segmencie luksusowym.

Czytaj także: Przyszłość sektora dóbr luksusowych to ekologia i inkluzywność

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
22.05.2024 13:43
Sezon na słońce – produkty do opalania coraz bliżej kasy
Produkty z SPF pojawiają się coraz częściej w strefach impulsowych.Wiadomości Kosmetyczne
Rozpoczęcie sezonu wiosenno-letniego sygnalizuje nie tylko zmianę pogody, ale także przesunięcie w strategiach sprzedaży detalicznej. Produkty do opalania, będące kluczowym elementem oferty sezonowej, zaczynają dominować w strefie zakupów impulsowych przy kasach. Dla handlowców jest to strategiczne posunięcie, mające na celu maksymalizację dochodów w najbardziej dochodowym okresie roku.

Strefa zakupów impulsowych, umieszczona strategicznie w pobliżu punktów płatniczych, pełni funkcję ostatniej linii perswazji zakupowej. Produkty umieszczone w tej lokalizacji są starannie dobrane w celu wywołania szybkich i spontanicznych decyzji zakupowych, często bez planowania. W kontekście produktów do opalania, takie umiejscowienie może znacząco zwiększyć ich widoczność i przyciągnąć uwagę klientów, którzy mogą nie mieć ich na swojej pierwotnej liście zakupów.

image
Duży wzrost sprzedaży pokazuje, że produkty przeciwsłoneczne zajmują coraz ważniejsze miejsce na rynku kosmetyków selektywnych – wynik z danych NPD.
Shutterstock
Dla detalistów, kluczem do efektywnego wykorzystania tej strefy jest nie tylko dobranie odpowiedniego asortymentu, ale również zapewnienie, że produkty są odpowiednio eksponowane. Czynniki takie jak atrakcyjne opakowanie, jasne komunikaty dotyczące korzyści z używania produktów z filtrem UV i wizualne wyróżnienie mogą znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo impulsowego zakupu. Marketing sezonowy i tematyczne aranżacje sklepowe mogą również wesprzeć sprzedaż produktów do opalania. Przedstawienie tych produktów w kontekście zbliżających się wakacji czy weekendowych wyjazdów może dodatkowo zmotywować klientów do zakupu. Sklepy powinny wykorzystać skojarzenia z wypoczynkiem, zdrowiem i pięknem, aby zwiększyć atrakcyjność swojej oferty.

Ponadto, świadomość klientów odnośnie zdrowotnych aspektów opalania stale rośnie. Produkty do opalania są coraz częściej traktowane jako niezbędne elementy ochrony zdrowia, co może być dodatkowo wykorzystywane w strategii marketingowej. Edukacja klientów na temat korzyści wynikających z regularnego stosowania kremów z filtrem UV, niezależnie od pory roku, może pomóc w budowaniu lojalności klienta i zwiększaniu sprzedaży przez cały rok. Ostatni element to analiza danych sprzedażowych, która pozwala sklepom na dostosowywanie oferty do potrzeb i preferencji konsumentów. Monitoring, które produkty do opalania sprzedają się najlepiej i w jakim kontekście, może dostarczyć cennych wskazówek do dalszej optymalizacji oferty.

Czytaj także: Australia aktualizuje swoje standardy dotyczące filtrów przeciwsłonecznych: nowe informacje dla importerów produktów z antypodów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. maj 2024 14:04