REKLAMA

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

28 lutego 2020, 15:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Brytyjczycy sa jednymi z najbardziej świadomych ekologicznie konsumentów w Europie i na świecie

Brytyjczycy sa jednymi z najbardziej świadomych ekologicznie konsumentów w Europie i na świecie (fot. Adobe)

Wartość rynku organicznych i naturalnych produktów kosmetycznych w Wielkiej Brytanii sięga już 106,4 mln funtów po 23-procentowym wzroście sprzedaży w 2019 r. To już 9. rok z rzędu dwucyfrowego wzrostu i trzeciego co do wielkości wzrostu procentowego od 2010 r. w tym kraju - wynika z raportu Soil Association.

REKLAMABelka w artykułach_Notino(INIS)_marzec/kwiecień 2020

Organizacja Soil Association Certification, która jest autorem raportu dotyczącego rynku produktów ekologicznych i kosmetyków ekologicznych w UK w 2020 r., sugeruje, że wzrost „świadomego konsumpcjonizmu” spowodował wzrost popytu na zrównoważone i etyczne produkty, w tym certyfikowane organiczne piękno i dobre samopoczucie.

Nowe badania konsumenckie przeprowadzone z udziałem ponad 500 Brytyjczyków w grudniu 2019 r., ujawniły, że ​​79 proc. osób w Zjednoczonym Królestwie jest bardziej skłonnych do zakupu produktu kosmetycznego, jeśli jest na nim napisane „ekologiczny”, a 92 proc. ankietowanych wybrałoby ekologiczne piękno bo dzięki temu poczuliby się, jakby robili coś dobrego lub dokonali pozytywnego wyboru. 81 proc. brytyjskich konsumentów stwierdziło, że wybierając produkty ekologiczne zrobili to, co właściwe dla środowiska.

Infografika: Wzrost sprzedaży w UK certyfikowanych naturalnych i organicznych produktów kosmetycznych i zdrowotnych w mln funtów brytyjskich (źródło: Soil Association)

Raport Soil Association Organic Organic Beauty and Wellbeing Market 2020 ujawnia również, że 87 proc. klientów z pasją wspiera inicjatywy proekologiczne, 64 proc. konsumentów szuka teraz produktów w opakowaniach nadających się do recyklingu a 56 proc. osób stwierdziło, że szukało na opakowaniu logo, ponieważ pozwoliło im to wesprzeć etyczne zasady, na których im zależy.

- Ponieważ kryzys klimatyczny dominuje na pierwszych stronach gazet i pragnienie bardziej zrównoważonego życia, certyfikowane organiczne produkty kosmetyczne i dobre samopoczucie są odpowiednie bardziej niż kiedykolwiek dla kupujących, którzy poszukują prostych produktów by zmniejszyć swój wpływ na środowisko - komentuje Clare McDermott, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Soil Association Certification.

Jej zdaniem rok 2020 zapowiada się jako rok ograniczania hałasu i dostarczania prawdziwych, rzetelnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, ponieważ coraz więcej sprzedawców detalicznych certyfikowanych ekologicznych i naturalnych marek kosmetycznych odpowiada na to zapotrzebowanie dzisiejszego konsumenta.  W 2019 r. nastąpiła także znacząca zmiana w zakresie wsparcia marki i uznania dla certyfikowanego organicznego piękna. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony