REKLAMAWebinar WK Studio_ecommerce_K2 Precise

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

E-commerce

 

3 października 2022, 10:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Doz.pl promował się w ubiegłym roku w spocie reklamowym

Doz.pl promował się w ubiegłym roku w spocie reklamowym (fot. archiwum wiadomoscikosmetyczne.pl)

DOZ – Dbam o Zdrowie jest najlepiej rozpoznawalną marką wśród internetowych aptek – wynika z raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2022”. Na kolejnych miejscach znalazły się Gemini, Super-Pharm, Ziko i Melissa.  

REKLAMABio madent_Testowane przez WK

Według raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2022”, produkty farmaceutyczne są na piątym miejscu wśród kategorii najczęściej kupowanych w internecie.

Czytaj też: Kosmetyki i perfumy hitami sprzedaży online [RAPORT Gemius 2022]

Wydatki na produkty farmaceutyczne w internecie to średnio 124 zł miesięcznie, a kwota wydatków rośnie z wiekiem kupujących.

Najwięcej klientów e-aptek jest na wsiach, co zapewne ma związek z niedostateczną liczbą i uboższą ofertą punktów stacjonarnych na tych obszarach. 

Tymczasem apteki internetowe uzyskały w badaniu Gemius najniższy poziom spontanicznej znajomości marek. Jakąkolwiek e-aptekę było w stanie podać zaledwie 56 proc. badanych, co jest i tak o 4 p.p. większym odsetkiem niż przed rokiem. 

Najlepiej rozpoznawana marka wśród internetowych aptek to DOZ – Dbam o Zdrowie, którą wymieniło 28 proc. spośród tych, którzy dokonują zakupów online.

Czytaj też: Rafał Wosztyl, DOZ.pl: Powiększamy ofertę kosmetyczną w kanale online 

Kolejna w zestawieniu jest Gemini, ze znajomością spontaniczną na poziomie 21 proc.

Super-Pharm w e-aptekach uplasowało się na trzecim miejscu. Natomiast we wskazaniach na e-drogerie i perfumerie zajęło dopiero 8. pozycję.

Czytaj też: Rossmann jest najlepiej rozpoznawalną e-drogerią

Konkretne e-apteki są częściej wymieniane przez kobiety. Wyjątek stanowi Allegro, które również oferuje leki bez recepty, suplementy diety, dermokosmetyki czy materiały opatrunkowe. W badaniu Gemini platformę częściej wymieniali mężczyźni.

Osób korzystających Polsce z internetu jest 30 mln. 77 proc. z nich robi zakupy online. 75 kupuje w polskich e-sklepach. 

Czytaj też: Doz.pl promuje się w spocie reklamowym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony