REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

19 sierpnia 2022, 11:45wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Dobre wyniki sprzedaży Estée Lauder Companies za rok 2022 nie zagwarantowały dobrych zysków.

Dobre wyniki sprzedaży Estée Lauder Companies za rok 2022 nie zagwarantowały dobrych zysków. (fot. Shutterstock)

Estée Lauder Companies odnotowała spadek zysków netto za cały rok 2022 pomimo wysokiej sprzedaży w analizowanym okresie. ELC odnotowała zysk netto w wysokości 2,39 mld USD za rok zakończony 30 czerwca, w porównaniu z 2,87 mld USD przyniesionymi w 2021 roku. Sprzedaż netto osiągnęła w tym okresie lepsze wyniki, wzrastając o 9 proc. do 17,7 mld USD w 2022 r. w porównaniu do 16,22 mld USD odnotowanych rok wcześniej.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Pandemia Covid-19 nadal zakłóca światowy biznes. Na działalność Estée Lauder Companies w Chinach wpłynęło również ponowne pojawienie się przypadków Covid w tym kraju, co skutkowało ograniczeniem ruchu detalicznego, podróży i możliwości dystrybucyjnych.

Oprócz tego wojna w Ukrainie i wysoka inflacja wpływają negatywnie na łańcuch dostaw, poziomy zapasów i całą logistykę. To wszystko wpłynęło na spadek zysków Estée Lauder pomimo dobrych, wyższych niż w roku poprzednim wyników sprzedaży.

Sprzedaż netto osiągnęła w tym okresie lepsze wyniki, wzrastając o 9 proc. do 17,7 mld USD w 2022 r. w porównaniu do 16,22 mld USD odnotowanych rok wcześniej.

ELC zostało również dotknięte wypowiedzeniem w czerwcu umów licencyjnych z Donną Karan New York, DKNY, Michaelem Korsem, Tommy Hilfiger i Ermenegildo Zegna.

Przeczytaj również: Tommy Hilfiger odłącza się od Estee Lauder i przenosi swój biznes kosmetyczny

Osiągnęliśmy doskonałe wyniki w roku fiskalnym 2022, przekraczając nasze oczekiwania w czwartym kwartale i osiągając rekordowe – powiedział Fabrizio Freda, prezes i dyrektor generalny.

SPRZEDAŻ POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII ESTÉE LAUDER

Sprzedaż produktów do pielęgnacji skóry wzrosła o 4 proc. do 9,86 mld USD, przy wzroście sprzedaży netto firm La Mer, Clinique i Bobbi Brown.

Dwucyfrowy wzrost La Mer był spowodowany wysoką sprzedażą wśród chińskich konsumentów zarówno w Chinach kontynentalnych, jak i w sprzedaży detalicznej podróży, pomimo zwiększonych blokad.

Sprzedaż kosmetyków do makijażu również wzrosła o 11 proc. do 4,66 mld USD w całym portfolio marek ELC, co, jak twierdzi firma, odzwierciedlało trwające ożywienie na rynkach zachodnich.

MAC został wyróżniony jako kluczowy w tej kategorii, korzystając ze zwiększonej sprzedaży produktów, takich jak Studio Fix i wprowadzeniu tuszu do rzęs MACStack.

Sprzedaż netto perfum wzrosła w większości regionów.

Przeczytaj również: Dlaczego marki należące do Estee Lauder Companies opuszczają brytyjski rynek?

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony