PRODUCENCI I MARKI

Biznes

HANDEL

MARKI

 

6 sierpnia 2020, 17:17wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Dystrybutor odżywek Nail Tek zapewnia, że obecnie oferowane produkty są zgodne z legislacją

Dystrybutor odżywek Nail Tek zapewnia, że obecnie oferowane produkty są zgodne z legislacją (fot. adobe stock)

Firma a.i. Polska, dystrybutor odżywek do paznokci Nail Tek, wzywa swoich partnerów handlowych – drogerie, hurtownie, sklepy internetowe do wycofania ze sprzedaży i zwrotu odżywek ze starych dostaw, które mogą zawierać formaldehyd. Firma zapewnia, że producent odżywek dostosował je do obowiązującego prawa i obecnie dystrybuowane produkty Nail Tek nie zawierają zabronionego składnika. Firma wymieni zwrócone odżywki na nowe produkty.

REKLAMA

Firma a.i. Polska, dystrybutor odżywek do paznokci Nail Tek, poinformowała nas o działaniach podjętych w związku z wycofywaniem z rynku odżywek z formaldehydem. Firma zapewnia, że producent odżywek dostosował je do obowiązującego prawa i że obecnie dystrybuowane produkty nie zawierają w składzie formaldehydu. O sprawie pisaliśmy tutaj: Inspektor sanitarny wycofuje ze sklepów odżywki Nail Tek z formaldehydem

Dystrybutor wezwał swoich partnerów handlowych – sklepy i hurtownie – by natychmiast wycofali ze sprzedaży i odesłali produkty ze starych dostaw. Zostaną one wymienione na nowe odżywki, które są zgodne z aktualnymi uregulowaniami.

Cytujemy pełną treść oświadczenia:

„W związku z wejściem w życie 12-06-2019 r. Rozporządzenia Komisji (UE) 2019/831 zmieniającego załączniki II, III i V do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 dotyczącego produktów kosmetycznych, producent odżywek Nail Tek dostosował ich receptury, wycofując ze składu formaldehyd. Aktualnie dystrybuowane przez a.i. Polska produkty Nail Tek nie zawierają zabronionego składnika.

Ponadto a.i. Polska wzywa swoich klientów, w tym drogerie, hurtownie i sklepy internetowe do sprawdzenia, czy posiadają jeszcze produkty z formaldehydem z wcześniejszych dostaw, a jeśli tak – do bezzwłocznego wycofania ich ze sprzedaży i odesłania celem wymiany na nowe produkty, które są zgodne z aktualnymi uregulowaniami.

Firma a.i. Polska jest przekonana, że odżywki marki Nail Tek w dalszym ciągu będą przynosiły ich użytkownikom dużą satysfakcję z efektów pielęgnacyjnych, tak jak to miało miejsce przez minione 20 lat obecności marki na polskim rynku”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony