KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

8 marca 2022, 13:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kobiety najchętniej kupują w internecie kosmetyki i perfumy wynika z raportu Mr. & Mrs. E-commerce

Kobiety najchętniej kupują w internecie kosmetyki i perfumy wynika z raportu Mr. & Mrs. E-commerce (fot. shutterstock)

Dzień Kobiet to dobra okazja, aby przyjrzeć się kobietom e-konsumentkom. Czy kobiety kupują w internecie bo lubią, a mężczyźni z obowiązku? Ile w tym emocji, a ile racjonalnych decyzji? Jak wynika z raportu Izby Gospodarki Elektronicznej „Mr. & Mrs. E-commerce” przygotowanego przez Mobile Institute, występują różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami w zachowaniach i preferencjach dotyczących zakupów w sieci. Jedno jest pewne, kobiety najczęściej kupują online kosmetyki i perfumy. 

Dla jednej czwartej e-konsumentek kupowanie w sieci to czysta przyjemność i możliwość próbowania nowych produktów. Polki kupują w internecie bardzo świadomie, niemal zawsze sięgając po określone towary (28 proc.). Aż 42 proc. z nich, nie czując potrzeby zmiany, wybiera ofertę tych samych, wcześniej sprawdzonych sprzedawców.

Natomiast niemal co trzeci mężczyzna zakupy w sieci traktuje jako niemiły obowiązek (30 proc.) lub przypadek (29 proc.), wypełniając swój koszyk artykułami aktualnie dostępnymi w sklepie lub w promocji.

Jednak zarówno kobiety, jak i mężczyźni, (odpowiednio 42 proc. i 45 proc.) określają siebie jako racjonalnych klientów, który kupują sprawdzone produkty, zwykle w tych samych, zaufanych miejscach.

Kosmetyki i perfumy to produkty, które Polacy kupują w internecie najczęściej 22 proc., a kobiety częściej (27 proc.) niż mężczyźni (16 proc.). Panie kupują też online najchętniej produkty z kategorii moda (22 proc.) oraz artykuły dziecięce (21 proc.).

Czytaj: Kosmetyki i perfumy wyprzedziły w e-zakupach wszystkie kategorie

Bez względu na płeć, do robienia zakupów online skłaniają darmowe i szybkie dostawy oraz atrakcyjne promocje.

Część kobiet nie czuje potrzeby kupowania online (20 proc.) oraz wolą zakupy tradycyjne, ponieważ wolą od razu mieć dany produkt (18 proc.).  

Czytaj: Co zniechęca konsumentów do zakupów w sklepach internetowych?

Zarówno kobiety jak i mężczyźni najchętniej płacą za zakupy w Internecie szybkim przelewem przez serwis płatności, typu  Przelewy24 czy Dotpay.

Przed dokonaniem zakupów w Internecie Polki kierują się głównie informacjami pozyskanymi od znajomych lub rodziny (16 proc.). Często też zaglądają na blogi i vlogi, by poznać bliżej dany produkt czy usługę – to wskazała co szósta ankietowana. Z kolei dla mężczyzn głównym źródłem wiedzy są porównywarki cenowe i fora internetowe (14 proc.)

Z raportu “Mr. & Mrs. E-commerce” wynika, że niezależnie od płci Polacy lubią zakupy w Internecie i płeć ma tutaj zdecydowanie drugorzędne znaczenie. Warto jednak pamiętać, że kobiety i mężczyźni różnią się nieznacznie w kwestii podejścia do zakupów czy poszukiwania informacji i wziąć to pod uwagę przy budowaniu oferty sklepu internetowego – podpowiadają autorzy raportu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony