REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
Sprawność fizyczna to jeden z czynników poczucia bycia atrakcyjną

Sprawność fizyczna to jeden z czynników poczucia bycia atrakcyjną (fot. adobe stock)

60 proc. kobiet na świecie uważa się za atrakcyjne. W Polsce jest to 53 proc. Najważniejsze elementy definicji piękna to dla nich pozytywne nastawienie, równowaga emocjonalna oraz sprawność fizyczna. Nie przeszkadza im to jednak dbać o wygląd – wynika z badania Philips Global Beauty Index, w którym wzięło udział ponad 12 tys. kobiet z 12 państw.

W 2019 roku firma Philips piąty raz przeanalizowała zmiany zachodzące w rytuałach pielęgnacyjnych w różnych miejscach na świecie oraz rolę, jaką w przyszłości odegrają nowe technologie i spersonalizowane rozwiązania. Wyniki tegorocznej ankiety wskazują, że 53 proc. kobiet w Polsce uważa się za atrakcyjne. To mniej niż średnia światowa, która wynosi 60 proc.

Trzy czwarte Polek odczuwa presję, by zawsze wyglądać pięknie, z czego dwie trzecie chce być piękna dla siebie. Z roku na rok spada odsetek twierdzących, że „piękno zależy od tego, jak postrzegają Cię inni” – obecnie to 40 proc., rok temu 42 proc., a dwa lata temu aż 66 proc.

Polskie kobiety uważają, że pozytywne nastawienie (93 proc.) i poczucie równowagi emocjonalnej (91 proc.), a także sprawność fizyczna  są ważne, jeśli chodzi o sposób, w jaki odczuwają swoje piękne. Nie stronią jednak od rytuałów pielęgnujących urodę „zewnętrzną”, bo jak mówią „czujemy się pewne siebie, gdy wkładany wysiłek w to jak wyglądamy”.

Polki suszą włosy co drugi dzień i depilują zbędne owłosienie

Najpopularniejsze urządzenie do stylizacji włosów do użytku domowego to suszarka – o ich używaniu mówi 89 proc. Polek, 8 proc. więcej niż rok temu. Polki suszą włosy średnio co drugi dzień.

Niemal połowa polskich kobiet używa prostownic, średnio raz na trzy dni. Polki zdają sobie sprawę z tego, że stylizacja włosów nie jest dla nich obojętna, jednak 68 proc. ankietowanych mimo tej świadomości, nie rezygnuje ze stylizacji. 88 proc. kobiet szuka rozwiązania tego problemu, czyli produktów do suszenia i stylizacji włosów, których będzie można używać bez szkody dla kondycji włosa.

Ważną kwestią dla Polek jest też depilacja zbędnego owłosienia.  I choć tylko część kobiet usuwa włoski z różnych części ciała z taką samą częstotliwością przez cały rok (pozostałe – regularnie, ale częstotliwość usuwania jest różna w zależności od pory roku) to najwięcej z nich depiluje pachy (98 proc.), łydki (92 proc.) i bikini (91 proc). Rzadziej włoski są usuwane z ud (62 proc.) i twarzy (40 proc.). Niektóre Polki pozbywają się także włosków na rękach (16 proc.).  

Kobiety chcą korzystać z aplikacji ze zindywidualizowanymi poradami

W kategorii technologii pielęgnacyjnych kobiety najbardziej wyczekują zindywidualizowanych porad na temat pielęgnacji włosów i skóry (73 proc.). Dużą rolę w pielęgnacji prawdopodobnie będą odgrywać aplikacje mobilne – ponad połowa respondentek chętnie skorzystałaby z aplikacji, która bada poziom nawilżenia skóry, stan porów oraz pojawiające się z czasem linie zmarszczek. Podobnie jest w przypadku włosów – ponad połowa ankietowanych chętnie skorzystałoby z aplikacji, która uwzględni rodzaj i strukturę włosów, ich wymarzony wygląd oraz inne preferencje, a następnie przełoży te dane na idealnie dobraną kombinację składników pielęgnacyjnych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony