REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny
co drugi klient placówek handlowych i usługowych nie stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa

co drugi klient placówek handlowych i usługowych nie stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa (fot. pixabay)

Liczne apele sieci handlowych, Ministerstwa Zdrowia i policji niewiele dają. Obowiązek noszenia maseczek w sklepach przez klientów to fikcja - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisów Money.pl i WP.pl 

Pracownicy UCE Research, którzy realizowali badanie, odwiedzili niemal 300 sklepów w miniony weekend, udając "tajemniczych klientów". Z ich obserwacji wynika, że zaledwie w 5 proc. przypadków pracownicy małych sklepów zwrócili uwagę klientom, którzy nie mieli maseczki. W innych formatach handlowych statystyki wypadły nieco lepiej. Pracownicy supermarketów interweniowali w 12 proc. przypadków, hipermarketów w 18 proc. sytuacji, a dyskontów w 25 proc. przypadków.

A klientów sklepów zakłada maseczki? Z komunikatu Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, cytowanego przez Money.pl wynika, że co drugi klient placówek handlowych i usługowych nie stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Wynikać to ma "z sygnałów i obserwacji RPO".

Znacznie lepiej zachowują się sprzedawcy-kasjerzy. Z badania UCE Research wynika, że pracownicy na tym stanowisku zakładają maseczki (lub przyłbice) w 89 proc. przypadków w sklepach convenience, 97 proc. przypadków w dyskontach, 96 przypadków w supermarketach i - tu rekord - 98 proc. przypadków w hipermarketach.

Badanie na zlecenie Money.pl wykazało także, iż niemal we wszystkich sprawdzonych sklepach klientom udostępniony został płyn do dezynfekcji. Co innego w przypadku rękawiczek, których często brakowało lub zostały schowane.

źródło: Money.pl

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony