REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner główny

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Grupy Empik, przejmuje pakiet kontrolny w spółce

Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Grupy Empik, przejmuje pakiet kontrolny w spółce (fot. Linkedin/Grupa Empik)

Ewa Szmidt-Belcarz, dotychczasowa prezeska zarządu, przejmuje kontrolny pakiet akcji w Grupie Empik – podaje spółka. Sprzedającym 51 proc. akcji jest fundusz Penta Investments, obecny w Empiku od 2012 roku.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Ewa Szmidt-Belcarz, dotychczasowa prezeska Grupy Empik, przejmuje pakiet kontrolny w spółce. Odkupuje 51 proc, akcji od funduszu Penta Investments, który jest obecny w Empiku od 2012 r.

– Jako wieloletni partnerzy, intensywnie pracowaliśmy z Penta Investments nad rozwojem Grupy. W ostatnich 7 latach przeszliśmy znaczącą transformację cyfrową i przekroczyliśmy nasze założenia w każdym aspekcie. Potencjał długoterminowego rozwoju zarówno Empiku, poszczególnych spółek, jak i całościowo naszej grupy jest jednak nadal olbrzymi. Mamy ambitne plany i z konsekwencją będziemy je realizować – mówi Ewa Szmidt-Belcarz.

W rozmowie z Pulsem Biznesu zapowiada otwarcie nowych sklepów i szybki rozwój w internecie.

Spółka informuje w komunikacie, że przejęcie większości akcji w Grupie Empik nie zmienia struktury zarządczej firmy, jej modelu operacyjnego ani strategii spółki, realizowanej od 2015 roku. Zamknięcie transakcji jest przedmiotem zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Grupa Empik to 300 salonów Empik i Papiernik by Empik oraz jedna z 3 największych lifestylowych platform e-commerce w Polsce sprzedających m.in. książki, podręczniki, muzykę, gry i konsole, zabawki, elektronikę, a także perfumy i kosmetyki oraz akcesoria w kategorii Zdrowie i Uroda. 

Grupa Empik to również lider w dystrybucji treści cyfrowych. W jej skład wchodzi m.in. Empik Go - subskrypcyjne rozwiązanie dla e-booków, audiobooków i podcastów, Virtualo - największy dystrybutor B2B oraz producent treści cyfrowych, e-Muzyka - niezależny dystrybutor muzyki cyfrowej w Polsce oraz aplikacja streamingowa Empik Music z bazą milionów utworów.

Czytaj i zobacz nasz fotoreportaż z Empiku: Kosmetyki w Empiku to głównie oferta prezentowa w trendzie naturalnym  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony