REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/65785_reckitt-benckiser -odnotowuje-wzrost-zysk_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Koncern Reckitt Benckiser poinformował o dwucyfrowym wzroście zarówno zysków, jak i przychodów w pierwszej połowie roku podatkowego 2020. Producent art. do pielęgnacji gospodarstwa domowego, leków i środków higieny osobistej odnotował wzrost przychodów netto o 10,8 proc. do 6, 911 mln funtów dzięki zwiększonemu popytowi na produkty zdrowotne i higieniczne.

Dzięki zwiększonemu popytowi na produkty zdrowotne i higieniczne, koncern RB odnotował duży wzrost

Dzięki zwiększonemu popytowi na produkty zdrowotne i higieniczne, koncern RB odnotował duży wzrost (fot. FB rb)

Kategoria "Higiena" była szczególnie atrakcyjna dla konsumentów ze wzrostem przychodów o 13,9 proc. podczas gdy zdrowie odnotowało skromniejszy, ale nadal istotny wzrost o 8,8 proc. Zysk operacyjny grupy wzrósł o ponad 15 proc., podczas gdy zysk na akcję spadł o 14,5 proc.

- Świat zmienił się nie do poznania w 2020 roku. COVID-19 prawdopodobnie będzie z nami w dającej się przewidzieć przyszłości, a jako społeczeństwo wprowadzamy nowe praktyki higieniczne, aby chronić nasz styl życia. Cel naszej firmy, czyli ochrona, leczenie i pielęgnacja w nieustannym dążeniu do czystszego i zdrowszego świata, nigdy nie był bardziej istotny, a wysiłki naszych ludzi nigdy nie były ważniejsze. Jestem im niezmiernie wdzięczny -  powiedział Laxman Narasimhan, dyrektor generalny koncernu Reckitt Benckiser.

Dzięki największemu portfolio marek środków do dezynfekcji powierzchni, w tym znanym markom do pielęgnacji domu i utrzymywania czystości, angielski koncern jest dobrze przygotowany do wykorzystania trendu czystości wywołanego przez pandemię COVID-19. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony