wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jedna z drogerii Rossmanna w Polsce. Czy Hiszpania powtórzy ten sukces?

Jedna z drogerii Rossmanna w Polsce. Czy Hiszpania powtórzy ten sukces? (fot. mat.prasowe)

Po Polsce, Węgrzech, Czechach, Albanii, Kosowie i Turcji Rossmann wkracza do Hiszpanii. Już w najbliższy piątek otworzy w Walencji swoją pierwszą drogerię.

REKLAMAChantal belka w artykułach Perły 15-22.09.2020

Hiszpania jest pierwszym krajem w południowej Europie, do którego wkracza Rossmann. Oddział o powierzchni 450 metrów kwadratowych znajduje się w samym sercu miasta portowego przy Avenida del Puerto.

Sklep zatrudnia 10 pracowników i zaoferuje klientom asortyment 12 000 pozycji. - Chcemy mieć wpływ na kształtowanie rynku w Hiszpanii i jesteśmy pewni, że nasza oferta również tam zostanie dobrze przyjęta - mówi Raoul Rossmann, dyrektor zarządzający ds. zakupów i marketingu.

Pod koniec września w trzecim co do wielkości mieście Hiszpanii ma zostać otwarty kolejny sklep. Rossmann Drogeria España S.L.U. jest spółką zależną w całości należącą do Dirk Rossmann GmbH. Jest to siódma zagraniczna spółka zależna firmy. Otwarcie zaplanowano na kwiecień 2020 r., ale z powodu globalnej pandemii koronawirusa i panujących obostrzeń, data ta uległa przesunięciu.

Spółka Rossmann Drogueria España S.l. została zarejestrowana w maju 2019 r. pod kodem 4619 – „pośrednicy handlu różnymi produktami”. W specyfice działalności zapisano: sprzedaż produktów detalicznych, prowadzenie sklepów fizycznych i internetowych oraz hurtowni, świadczenie usług transportowych, logistycznych i marketingowych, a także sprzedaż nieruchomości.

W Hiszpanii Rossmann będzie konkurował m.in. z siecią Müller, która chce rozszerzyć swoją działalność z Majorki na kontynent.

Rossmann prowadzi działalność w Niemczech, skąd się wywodzi, w Polsce, Czechach, Albanii, Turcji i na Węgrzech. Zdaniem założyciela sieci Dirka Rossmanna, Grupa Rossmann, która generuje około 30 procent sprzedaży za granicą, może sobie pozwolić na rozwój, nawet w sytuacji zagrożenia koronawirusem, bo jest  „dobrze przygotowana do nadchodzących wyzwań”. Jednocześnie Dirk Rossmann, cytowany przez „Lebensmittel Zeitung”, ostrzega, że pandemia „zmieni gospodarkę i wpłynie na zachowania konsumentów”.

Drogeryjna sieć Rossmann zanotowała w 2019 globalne przychody na poziomie 10 mld euro, co oznacza wzrost rok do roku o 5,7 proc.

W samych Niemczech sprzedaż Rossmanna poprawiła się o 5,1 proc., osiągając 7 mld euro. W Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Turcji, Albanii i Kosowie sprzedaż sieci wzrosła o 7,1 proc. do 3 mld euro. – Zestawiając wyniki na rynku polskim, czeskim i węgierskim, rynek polski wypada najlepiej – powiedział Dirk Rossmann w wywiadzie dla „Wiadomości Kosmetycznych”.  –  Cały sukces firmy w Polsce zawdzięczamy wyłącznie polskim menedżerom – dodał.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony