REKLAMATestowane przez WK

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci handlowe

 

5 grudnia 2022, 15:17wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Rośnie udział marek własnych w całości sprzedaży, a sieci handlowe, by jeszcze bardziej zwrócić uwagę na swoje produkty oraz wywrzeć presję na producentów sięgnęły po reklamę porównawczą. Portal wiadomoscihandlowe.pl zrobił zestawienie marek, które najczęściej pojawiały się w reklamach porównawczych największych sieci dyskontowych w Polsce.

Wzrost cen będący wynikiem rosnących kosztów produkcji i kłopotów z dostawcami surowców musiał przełożyć się na ceny produktów. W branży kosmetycznej producenci już na początku bieżącego roku podnosili je o kilkanaście do 20 proc. To z kolei wpłynęło na wyższe ceny na półkach, co wizerunkowo dla sieci handlowych jest trudne do zaakceptowania. Retailerzy położyli jeszcze większy nacisk na marki własne, czyli produkty, z których zysk w całości trafia do ich kasy. Natomiast na dostawcach wywierają silną presję, by zniechęcić ich do podwyżek cen produktów lub je zminimalizować. Jedną z metod stała się reklama porównawcza – zabieg, który jest niezwykle rzadko stosowany i uznawany był za nieetyczny.

Portal wiadomoscihandlowe.pl wziął pod lupę reklamy porównawcze Biedronki, Lidla i Netto. Dziennikarze naszej siostrzanej redakcji sprawdzili, które marki producenckie najczęściej pojawiły się w takim (de facto negatywnym) kontekście w ciągu ostatnich trzech miesięcy (wrzesień-listopad).W zestawieniu znalazły się m.in. bardzo znane marki kosmetyczne takie, jak np. Garnier, Adidas, Nivea, Dove. Oto lista wszystkich 84 brandów, które pojawiły się w reklamach porównawczych tych sieci: czytaj.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony