REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
Sławomir Ziemski, członek zarządu Miraculum

Sławomir Ziemski, członek zarządu Miraculum (fot. materiały prasowe )

Miraculum poprawia swoją sytuację finansową. Straty firmy, która ma za sobą lata na grubym minusie, są jednak coraz niższe. Ostatnio udało się jej odbudować relacje z dużym operatorem sieci sklepów wielkopowierzchniowych, nie stracić na eksporcie pomimo wycofania się z Rosji oraz zwiększyć marże dzięki podwyżkom cen. W planach jest jeszcze jedna podwyżka – zdradza Sławomir Ziemski, członek zarządu Miraculum w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Miraculum poprawia swoją sytuację finansową. Jednak mając za sobą lata na grubym minusie, wciąż notuje straty. Są one jednak coraz niższe. W 2021 r. na poziomie operacyjnym strata zmniejszyła się z 3 mln zł do 2,8 mln zł, a netto z 4,6 mln zł do 4,1 mln zł. Natomiast w I kw. 2022 r. wyniosła odpowiednio 0,5 i 0,7 mln zł – podał Puls Biznesu.

Sławomir Ziemski, członek zarządy Miraculum w rozmowie z Pulsem Biznesu wyjaśnił, że straty, które firma notuje mimo poprawy sytuacji finansowej wynikają z agresywnego, choć równocześnie rozważnego, podejścia do zwiększania sprzedaży. Składają się na to koszty nawiązywania partnerstw i promocji, w tym współpracy z ambasadorami.

Czytaj też: Wars ma nową twarz. Ambasadorem marki został Mikołaj Roznerski

Gazeta przypomina, że w I kwartale roku Miraculum niemal podwoiło eksport, a w maju utrzymało go na poziomie sprzed roku i to pomimo wycofania się z Rosji, gdzie firma miała umowę wartą 1 mln EUR.

Czytaj też: Miraculum podwoiło eksport

Miraculum odbudowuje też relacje z kontrahentami. W czerwcu zrealizowała pierwsze dostawy dla operatora sklepów wielkopowierzchniowych, który przestał współpracować z firmą pięć lat temu. Odbudowa relacji zajęła firmie rok. Teraz ma być dla Miraculum jednym z kluczowym partnerów – czytamy w Pulsie Biznesu.

Czytaj też: Miraculum rozwija sprzedaż w kanale nowoczesnym. Wzrosty wyniosły niemal 70 proc.

Sławomir Ziemski, w rozmowie z gazetą zdradza także, że wzrost przychodów firma zawdzięcza również podnoszeniu cen produktów. W styczniu podniosła je o 10 proc. W planach jest jeszcze jedna podwyżka. Dzięki temu w ciągu roku marża brutto Miraculum w kanale tradycyjnym (drogerie i hurtownie) zwiększyła się z ok. 35 proc. do 40-45 proc. Celem jest 50 proc.

Czytaj też: Miraculum w maju odnotowało dwa razy wyższe przychody niż rok temu

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony