KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

28 kwietnia 2022, 09:52wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Personalizowane produkty mogą być przyszłością branży kosmetycznej.

Personalizowane produkty mogą być przyszłością branży kosmetycznej. (fot. Shutterstock)

Zespół Mintel przedstawia ciekawe trendy dotyczące wprowadzanych na rynek produktów i usług z całego świata. W kwietniu ciekawostką kosmetyczną, którą zauważył Minetel jest technologia, która tworzy spersonalizowaną formułę szamponu.

Globalny trend konsumencki Mintel 2022 „Pod kontrolą” przewiduje, że konsumenci dążą do elastyczności, niezależnie od tego, czy dotyczy to formuł produktów, czy sposobu, w jaki otrzymają zakupiony produkt. Biorąc pod uwagę wzrost liczby konsumentów decydujących się na zakupy online w wyniku pandemii, zwłaszcza wśród konsumentów pracujących w domu, marki kosmetyczne mają doskonałą okazję do budowania lojalności wśród swoich klientów.

Just For You, marka zajmująca się technologiami kosmetycznymi, jest pierwszą marką w Ameryce Łacińskiej, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do stworzenia spersonalizowanej formuły szamponu.

Konsument tworzy swój spersonalizowany produkt, wypełniając kwestionariusz z pytaniami od rodzaju konsystencji (sucha, tłusta, mieszana) po nawyki, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne. Oprócz intensywności aromatu można również wybrać pożądane korzyści, takie jak objętość lub kontrola kędzierzawienia, a nawet dostosować etykietę. 

Ta personalizacja jest wykonywana przez sztuczną inteligencję. Pod kierunkiem statystyków i inżynierów firma stworzyła specjalny algorytm, dzięki któremu proces jest bardziej zautomatyzowany, przy użyciu maszyn, które łączą zalety produktu i ułatwiają produkcję na dużą skalę.

Przeczytaj również: GfK: Polacy sięgają po technologie, żeby ułatwić sobie życie

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony