REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

29 lipca 2022, 12:15wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Duży wzrost sprzedaży pokazuje, że produkty przeciwsłoneczne zajmują coraz ważniejsze miejsce na rynku kosmetyków selektywnych – wynik z danych NPD.

Duży wzrost sprzedaży pokazuje, że produkty przeciwsłoneczne zajmują coraz ważniejsze miejsce na rynku kosmetyków selektywnych – wynik z danych NPD. (fot. Shutterstock)

Sprzedaż wysokiej klasy produktów do opalania wzrosła we Francji o 63 proc. w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2022 r. – wynika z raportu The NPD Group. Skok jest ogromny w porównaniu z tym samym okresem 2021 roku. Taki wzrost pokazuje, że produkty przeciwsłoneczne zajmują coraz ważniejsze miejsce na rynku kosmetyków selektywnych.

Sprzedaż wysokiej jakości produktów przeciwsłonecznych wzrosła we Francji o 63 proc. od stycznia do końca maja 2022 r. – wynika z danych The NPD Group.

Skok jest ogromny w porównaniu z tym samym okresem 2021 roku. Taki wzrost pokazuje, że produkty przeciwsłoneczne zajmują coraz ważniejsze miejsce na rynku kosmetyków selektywnych i chociaż stanowią niewielki podsegment rynku wysokiej jakości produktów do pielęgnacji skóry (8,2 mln EUR od początku roku do maja 2022 r. i 4 proc. całkowitej sprzedaży), znacznie przewyższyły wyniki całego rynku w ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku rok, przy 23 proc. wzroście sprzedaży.

Przeczytaj również: Polscy naukowcy odkryli naturalny filtr przeciwsłoneczny, który może zrewolucjonizować branżę kosmetyczną

Wszystkie podsegmenty produktów do opalania również radzą sobie bardzo dobrze. Sprzedaż produktów po opalaniu podwoiła się w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2022 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. W kategorii ochrony przeciwsłonecznej produkty do ciała wzrosły o 91 proc., a produkty do twarzy o 58 proc. Jednocześnie sprzedaż samoopalaczy wzrosła o 49 proc. między styczniem a końcem maja w porównaniu do tego samego okresu w 2021 roku.

Krem z filtrem to podstawa
Motorem wzrostu były produkty o wysokim wskaźniku SPF, to odzwierciedla trend, który wskazuje, że konsumenci są coraz bardziej świadomi potrzeby ochrony skóry przed skutkami starzenia się skóry spowodowanym ekspozycja na słońce.

Sprzedaż produktów do ciała z SPF 50 wzrosła o 117 proc. w pierwszych pięciu miesiącach roku, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Wzrost udziału w rynku wynosi 5 punktów: ich całkowita sprzedaż wzrosła z 33 proc. między styczniem a majem 2021 r. do 38 proc. dla całkowitej ochrony ciała w tym samym okresie tego roku.

W kategorii ochrony przeciwsłonecznej twarzy sprzedaż produktów z filtrem SPF 50 wzrosła o 69 proc. w pierwszych pięciu miesiącach roku, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, co stanowi wzrost udziału w rynku o 3 punkty.

Rynek wysokiej klasy produktów przeciwsłonecznych odnotował bardzo duży wzrost w ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku, co pokazuje, że konsumenci chcą inwestować w produkty wysokiej jakości, aby chronić się przed szkodliwe działanie słońca. Ze swojej strony marki wykazały swoje zaangażowanie, wprowadzając na rynek formuły przyjazne dla środowiska i w dużej mierze faworyzując naturalne składniki. Poprawiły również wydajność i komfort użytkowania produktów z filtrem SPF, czyniąc je bardziej luksusowymi, zapewniając doskonałe właściwości nawilżające i najwyższy poziom ochrony przeciwsłonecznej – wyjaśnia Mathilde Lion, europejski ekspert ds. urody w The NPD Group.

Przeczytaj również: Letnia pielęgnacja powinna koncentrować się na nawilżaniu

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony