wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Super Pharm dostosowuje centrum dystrybucyjne pod e-commerce.

Super Pharm dostosowuje centrum dystrybucyjne pod e-commerce. (fot. Shutterstock)

Sieć Super-Pharm prowadzi obecnie w Polsce 78 placówek i sklep internetowy, a za ich zaopatrzenie odpowiada centrum dystrybucyjne w Teresinie. Za jego funkcjonowanie odpowiada ID Logistics. Ostatnio wdrożono rozwiązania zwiększające efektywność operacji magazynowych w obliczu rosnącego e-commerce.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Centrum dystrybucyjne w Teresinie ma powierzchnię ponad 10 tys. mkw. i od kilku lat w jego funkcjonowaniu wspiera sieć ID Logistics.

Nowe wdrożenia poprawią efektywność operacji magazynowych, zwłaszcza dla obszaru online. Między innymi wprowadzono rozwiązanie obsługujące sortowanie zamówień e-commerce, które składa się z nowej konfiguracji do szybkiego rejestrowania wagi i wymiarów każdego towaru. Dodano do systemu "zamówienie na zamówienie". Pozwoliło to na poszerzenie asortymentu i portfolio produktowego. Zmieniono także sposób pakowania zamówień, a samą powierzchnię półek powiększono o 30 proc.

Rynek e-commerce rośnie w zawrotnym tempie. Według PMR, sumaryczna wartość tego rynku wyniosła w 2021 r. ponad 111 mld zł. Za większą część rynku odpowiada sprzedaż produktów – w 2021 r. 56 proc., pozostałe 44 proc. na zakup usług – tak wynika z danych raportu PMR „Handel internetowy usługami w Polsce 2022. Analiza rynku e-commerce i prognozy rozwoju na lata 2022-2027”. Prognozy PMR wskazują, że w scenariuszu bazowym rynek będzie rósł w tempie dwucyfrowym – w latach 2022-2027 średnioroczna stopa wzrostu rynku wyniesie 12 proc.

Sieć Super-Pharm prowadzi obecnie w Polsce 78 placówek. To sieć, której placówki są połączeniem drogerii, perfumerii i apteki. W niektórych lokalizacjach działają także salony optyczne (format 4w1). Super-Pharm intensywnie rozwija także biznes digital i prowadzi e-sklep superpharm.pl.

Przeczytaj również: Super-Pharm uruchomiło nową aplikację mobilną. Klienci zrealizowali już za jej pośrednictwem 10 tys. zamówień

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony