REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

WYWIADY I OPINIE

 

10 marca 2021, 10:57Tomasz Głowiński, dyrektor sprzedaży w firmie Hean

Tomasz Głowiński, dyrektor sprzedaży w firmie Hean (fot. materiały prasowe)

Handel nowoczesny i tradycyjny wykazują efekt synergii, wspomagają się nawzajem i uzupełniają – mówi Tomasz Głowiński, dyrektor sprzedaży w firmie Hean. – Handel tradycyjny jest bardzo silnie związany z polską rzeczywistością. Bardzo wiele kobiet wciąż docenia wygodę zrobienia zakupów koło swojego domu, rozmowę z życzliwą osobą „za ladą” oraz poradę makijażową – dodaje.

W cyklu rozmów z menedżerami z firm kosmetycznych poprosiliśmy o analizę, na ile istotny dla ich biznesów jest tzw. handel tradycyjny, czyli sklepy lokalne, położone blisko domu. Tomasz Głowiński, dyrektor sprzedaży w krakowskiej firmie Hean specjalizującej się w kosmetykach do makijażu, podkreśla, że jego firma stara się dywersyfikować kanały sprzedaży, co pozwala elastycznie dopasować się do danej sytuacji rynkowej. – Oba rodzaje sprzedaży, handel nowoczesny i tradycyjny, wykazują efekt synergii, wspomagają się nawzajem i uzupełniają – zaznacza.

Przyznaje, że w 2020 r. lokalne drogerie nieco zyskały przejmując część klientów, którzy nie mogli lub nie chcieli zaopatrywać się w galeriach handlowych.

Udział sprzedaży sklepów tradycyjnych w naszej ogólnej sprzedaży w roku 2020 wzrósł o kilka procent w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Było to spowodowane oczywiście ograniczeniami sprzedaży w galeriach handlowych, gdzie są przeważnie zlokalizowane sklepy nowoczesne. W tym trudnym dla handlu okresie, sklepy tradycyjne przejęły część sprzedaży – klientki uznały, że w czasie pandemii, bezpieczniej jest robić zakupy w mały sklepie blisko miejsca zamieszkania – mówi Tomasz Głowiński.

Niezależnie od pandemii i wywołanych przez nią zawirowań, tradycyjny detal jest dla firmy Hean ważnym kanałem dystrybucji. Według Tomasza Głowińskiego jego zaletą jest to, że sprzedawcy mają bliski kontakt z kupującymi.

Handel tradycyjny jest dla nas ważnym kanałem sprzedaży. W przeciwieństwie do sklepów nowoczesnych, proces obsługi odbywa się tam przeważnie z udziałem sprzedawcy, który zna nasze produkty i potrafi profesjonalnie dobrać odpowiedni kosmetyk. Dzięki temu zachowujemy możliwość przekazywania naszym klientkom istotnych informacji o wyjątkowych cechach naszych produktów, innowacyjności czy zmianach asortymentowych – wymienia. –  Handel tradycyjny jest bardzo silnie związany z polską rzeczywistością. Bardzo wiele kobiet wciąż docenia wygodę zrobienia zakupów koło swojego domu, rozmowę z życzliwą osobą „za ladą” oraz poradę makijażową – dodaje.

Zauważa też, że lokalne drogerie, prowadzone przez indywidualnych przedsiębiorców, reprezentują często bardzo wysoki standard i niczym nie odstają od sklepów, które umownie, czy w badaniach rynkowych, zaliczane są do nowoczesnych kanałów sprzedaży.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony