REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022
W ubiegłych latach gościem Forum Branży Kosmetycznej, które w tym roku odbywa się w ramach retail Trends 2022, była ukraińska sieć drogeryjna Prostor

W ubiegłych latach gościem Forum Branży Kosmetycznej, które w tym roku odbywa się w ramach retail Trends 2022, była ukraińska sieć drogeryjna Prostor

Sala ukraińska to nowy projekt pomocowy Wydawnictwa Gospodarczego i AllRetail w ramach Kongresu Retail Trends 2022, który odbędzie się już 24 maja w Warszawie. Będziemy gościć przedstawicieli największych ogólnokrajowych i regionalnych sieci sklepów oraz stacji paliw działających na Ukrainie. Sprawdź jakie możliwości daje dywersyfikacja biznesu, nowy rynek zbytu i nowi kontrahenci.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Pomimo działań wojennych prowadzonych na terytorium Ukrainy, detaliści nie zaprzestali swojej działalności i rozwoju w tym kraju.

Sieci handlowe sukcesywnie wznawiają działalność sklepów, które zostały zamknięte lub uszkodzone w wyniku walk. Są też takie firmy, które inwestują w dalszy rozwój otwierając nowe placówki, głównie na zachodzie kraju.

Detaliści jednoczą się we wsparciu ludności najbardziej dotkniętej wojną – organizują pomoc humanitarną, kompletują kosze z żywnością i artykułami higienicznymi wysyłając je do potrzebujących.

Ukraińskie sieci handlowe poszukują też dostawców produktów szybko zbywalnych – artykułów spożywczych, kosmetyków, chemii gospodarczej i produktów do higieny osobistej.

Największe zapotrzebowanie jest na produkty o długim terminie ważności: konserwy mięsne i rybne, makarony, kasze, ryż, produkty dla dzieci (spożywcze i higieniczne) oraz środki czystości, itd.

Przedstawiciele tych firm przyjadą do Warszawy, aby nawiązać bezpośredni kontakt z polskimi firmami - producentami i dystrybutorami działającymi w branży FMCG.

To szansa dla polskich firm, które w wyniki sankcji gospodarczych utraciły część dotychczasowych rynków zbytu.

Wśród zainteresowanych udziałem są m.in. takie sieci jak Epicentr (DIY), Sim23 (convenience store), ATB, Fozzy Group (Silpo i Fora), Welyka Kieszenia, Tor-Ba, KOLO, Nasz Kraj/SPAR oraz sieć stacji paliw WOG.

Natomiast swój udział w Retail Trends już potwierdziły sieci sklepów Svoi Market i Divocin.

Sala ukraińska na Retail Trends 2022 to platforma łącząca polskich producentów i dystrybutorów produktów szybko zbywalnych, którzy chcieliby nawiązać współpracę z detalistami z Ukrainy.

To doskonała okazja do zaprezentowania nowości w swojej ofercie oraz możliwość sprawdzenia, jakie jest największe zapotrzebowanie na rynku ukraińskim. W jaki sposób można dostarczyć swoje towary na Ukrainę i jak zabezpieczyć swoje transakcje.

Formuła Retail Trends 2022 zakłada stworzenie otwartej społeczności i miejsca, gdzie branże FMCG oraz kosmetyczna będą mogły podzielić się doświadczeniami oraz czerpać inspiracje.

Sala dedykowana ukraińskim detalistom zapewni przestrzeń do rozmowy, spotkań i dyskusji między uczestnikami, prelegentami oraz firmami, które zdecydują się na udział w wydarzeniu.

Spotkania w świecie rzeczywistym, uściśnięcie dłoni, fizyczne pokazanie nowości, czy posmakowanie produktu to doświadczenia, których nie da się „cyfryzować”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony