StoryEditor
Producenci
11.07.2022 00:00

Vabun Radosława Majdana wystawione w całości na sprzedaż

Jak podają media biznesowe, spółka Vabun założona przez Radosława Majdana została w całości wystawiona na sprzedaż za kwotę 239 tys. zł

Radosław Majdan w 2015 r. założył firmę i markę Vabun zajmującą się sprzedażą zapachów dla mężczyzn. Dystrybucję rozpoczął od współpracy z tzw. handlem tradycyjnym. Osobiście stawiał się na konferencjach handlowych franczyzowych sieci drogeryjnych. Bywał także w drogeriach, gdzie podczas specjalnych akcji promował swoje produkty i spotykał się z klientami.

Rok później firma zapowiedziała rozszerzenie portfolio i wejście na zagraniczne rynki. W 2016 r. podpisała także umowę o współpracy z Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, właścicielem sieci Hebe.

https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/artykuly/kosmetyki-vabun-poszerzaja-portfolio-i-wchodza-na-,38260

Czytaj: Perfumy Vabun trafią do sieci Hebe  

W 2018 r. w ofercie spółki pojawiły  się zapachy dla kobiet, a w sesji reklamowej wzięła udział Małgorzata Rozenek-Majdan. M.in. na promocję nowości przeznaczone miały być pieniądze z giełdy.

Czytaj: Radosław Majdan idzie na giełdę po pieniądze na rozwój marki Vabun  

Spółka Vabun zadebiutowała na New Connect. Nie obyło się bez problemów i oskarżeń o podejrzane transakcje akcjami spółki.

W tym samym roku głośny stał się także konflikt z luksusową marką Chanel, która zażądała wycofania z rynku perfum damskich Vabun for Lady „No.5” uważając, że oznaczenie „No.5” sugeruje powiązanie z jej produktami.  

Ostatecznie Radosław Majdan podpisał umowę z Chanel, wycofał kontrowersyjny produkt z rynku i zobowiązał się do zniszczenia jego zapasów.

Czytaj: Radosław Majdan podpisał umowę z marką Chanel

Pod koniec 2020 r. Radosław Majdan przyznał, że wyniki spółki są złe oraz ogłosił, że poszukuje dla niej inwestora. Przychody spółki w ciągu roku zmalały o ponad 80 proc.

Czytaj: Radosław Majdan rozważa sprzedanie marki Vabun

Radosław Majdan w 2021 r. zrezygnował ze stanowiska prezesa spółki i wyniku wzajemnego przejmowania majątku firm Vabun i Yellow Boson miała powstać nowa spółka zajmująca się energią odnawialną.

Następnie spółka po raz kolejny zmieniła właściciela, a prawa własności do nazwy i marki Vabun przeszły na będącą od początku w biznesie firmę MBF Group.

Czytaj: Marka Vabun po raz kolejny zmienia właściciela

Teraz, jak donoszą portale cała firma została wystawiona na sprzedaż. Powód jest opisany:  "Z uwagi na pandemię decyzja o wyjściu głównego udziałowca poprzez rynkowy exit".

Na sprzedaż wystawiono wszystko. 100 udziałów  w spółce z o.o. wraz ze wszystkimi działającymi rozwiązanymi biznesowymi, marka kosmetyków i perfum, sklepy internetowe, profile w mediach społecznościowych, zapasy towaru i cały khow how wraz z kontaktami biznesowymi. Dodatkowo rok promocji na swoich kanałach w mediach społecznościowych.

Wedle prospektu sprzedażowego w magazynie jest towar o wartości (w cenach detalicznych) ok. 300 tysięcy złotych. Wyceniono go po kosztach zakupu na 55 tysięcy złotych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.05.2024 15:57
Pierwsze produkty należącej do Belli Hadid marki Orebella już na rynku
Orebella należy do Belli Hadid, uznanej supermodelki i przedsiębiorczyni.Orebella
We wtorek marka należąca do modelki wprowadziła na rynek trzy inauguracyjne zapachy, zawierające dwufazową formułę „wstrząśnięcia w celu aktywacji”, wypełnioną olejkami eterycznymi i bez alkoholowej bazy, jaką zawiera większość tradycyjnych zapachów.

Hadid opracowała unisexowe zapachy marki – w cenach 35 dolarów za 10 ml, 72 dolarów za 50 ml i 100 dolarów za 100 ml – wraz ze światowymi domami zapachowymi Firmenich i Robertet. Window2Soul, kwiatowa woda, zawiera różę i jaśmin, akcentowane cytryną i fasolą tonka; Salted Muse to kompozycja z nutami soli morskiej, różowego pieprzu, drzewa oliwnego, lawendy, drewna i rześkiego bursztynu; Blooming Fire ma natomiast charakter tropikalny, z mieszanką kwiatu monoi z Tahiti, paczuli i bergamotki.

Działając równolegle z zapachami, fundacja Orebella‘s Alchemy Foundation ma na celu wspieranie konkretnych organizacji przekazując darowiznę w wysokości co najmniej 1 proc. całej sprzedaży netto. Pierwszymi partnerami fundacji są Lower East Side Girls Club i PATH International.

Koncepcja marki Orebella narodziła się z wrażliwości Hadid na zapachy na bazie alkoholu i jej skłonności do tworzenia własnych zapachów. Hadid twierdzi, że uprawiając lawendę i destylując olejki na rodzinnej farmie, stworzyła perfumy dla siebie i bliskich, co ostatecznie zainspirowało stworzenie Orebelli. Formuły Orebella zawierają bazę z grzybów śnieżnych oraz mieszankę olejków kamelii, migdałów, oliwek, jojoby i shea, aby wzmocnić trwałość zapachu – zwanego „Oreliksirem”.

Czytaj także: Bella Hadid zapowiada swoją nową markę urodową pod nazwą Orebella

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.05.2024 14:56
Youthforia w ogniu krytyki za wypuszczenie niemal całkowicie czarnego podkładu
Ultraciemny odcień podkładu Youthforia spotkał się z ogromną krytyką w sieci w związku ze swoim błędnie skomponowanym składem.Golloria George
Marka kosmetyków do makijażu Youthforia spotyka się z ostrym sprzeciwem w związku z najnowszą, nieudaną próbą zwiększenia inkluzywności w swojej linii produktów do makijażu. Najnowszy dodatek marki do linii podkładów Date Night, odcień 600, jest krytykowany za to, że wydaje się prawie nie do odróżnienia od czarnej farby.

W marcu Youthforia wprowadziła 10 dodatkowych odcieni do swojego podkładu Date Night po tym, jak w zeszłym roku marka spotkała się z ostrym sprzeciwem ze strony twórców internetowych, którzy skrytykowali firmę za brak inkluzywności, gdy marka wprowadziła na rynek pierwsze 15 odcieni podkładu w październiku. Golloria George, influencerka, która może pochwalić się 1,5 miliona obserwujących na TikTok, opublikowała w tym tygodniu film, w którym recenzuje najnowszy odcień podkładu wprowadzony na rynek przez Youthforię. Aby podkreślić skalę problemu, nałożyła czarną farbę do twarzy na jedną połowę twarzy i odcień „600” na drugą stronę. Na filmie farba i podkład wyglądały prawie identycznie.

Kiedy mówimy, że chcemy, żebyście zrobili dla nas odcienie [makijażu], nie mamy na myśli pójścia do laboratorium i poproszenia o czarny jak z tych farbek używanych do rasistowskich show [...] Nie tylko w 2024 r. jest to obrzydliwe i lekceważące, ale [produkt] trzeba zdjąć z półek

- powiedziała Golloria George.

@golloria

the darkest shade of the youthforia date night foundation.

♬ original sound - golloria

Zeszłej jesieni firma spotkała się z ostrymi reakcjami za wypuszczenie podkładu z ograniczoną gamą odcieni, oferującą tylko cztery podkłady dla ciemniejszej karnacji. Założycielka Fiona Co Chan przeprosiła, obiecując spotkać się z liderami społeczności w celu poprawy sytuacji. Nawet casting Youthforii, który miał na celu znaleźć modelkę pasującą odcieniem skóry do odcienia podkładu, nie powiódł się, podkreślając niepraktyczność koloru jako produktu do masowej sprzedaży. Marka opublikowała na Instagramie serię filmów w poszukiwaniu modelki, ponieważ podczas pierwszego castingu nie udało się znaleźć odpowiedniego odcienia. Pomimo wielu prób znalezienia odpowiedniej modelki, całość spaliła na panewce.

W filmie na TikToku chemik kosmetyczny Javon Ford potwierdził, że odcień 600 nie zawiera niezbędnych pigmentów półtonowych, a wykorzystuje jedynie pigmenty czarne i białe, wskutek czego nie może odpowiadać kolorowi skóry praktycznie nikogo, niezależnie od tego, jak ciemną ma skórę. Wiele głosów krytyki zwraca uwagę, że marka wypuściła na rynek praktycznie czarną farbkę do skóry, nie wykazując zrozumienia dla pracy z kolorem prawdziwej afrykańskiej skóry.

Czytaj także: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy: MAC, odejdźcie od nazwy Russian Red

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. maj 2024 08:48