REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

20 lipca 2018, 13:01wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. Pixabay CC0)

Na Facebooku będziesz mógł kupować i płacić głosowo za pośrednictwem Messengera. Najnowszy patent zgłoszony przez firmę dotyczy konwersacyjnej funkcjonalności komercyjnej, wspieranej przez sztuczną inteligencję. Technologia ma umożliwić zamawianie produktów i dokonywanie płatności w drodze rozmowy z robotem, za pośrednictwem aplikacji Messenger – informuje PlanetRetail.

REKLAMAForum Branży Kosmetycznej (belka w artykułach) 4-31.08.2020 r.

Aplikacja głosowa, wspierana przez technologię AI, ma rozszerzyć funkcjonalność usługi płatności dwustronnych peer-to-peer, uruchomionej przez Facebooka w 2017 r.

– Zakupy w mediach społecznościowych odgrywają dość ograniczoną rolę na rynkach zachodnich, w porównaniu z popularnością tej formy zakupów w Azji, gdzie platformy takie jak WeChat mają ogromne udziały w potężnym rynku płatności mobilnych. Z Facebooka ludzie coraz częściej korzystają mobilnie, a takie platformy jak Messenger czy WhatsApp zdominowały przestrzeń natychmiastowej komunikacji. Facebook chce zwiększyć wygodę ich użytkowania, a dzięki takim technologiom jak rozszerzona rzeczywistość pragnie zachęcić użytkowników do częstszego korzystania z serwisu do dokonywania transakcji kupna-sprzedaży – wyjaśnia Howard Lake, Senior Editor w firmie PlanetRetail.

Ludzie tak bardzo pragną wygody i personalizacji zakupów, że mniej przejmują się udostępnianiem danych i zachowaniem prywatności. Dzięki temu trendowi Facebook może się stać ważnym miejscem robienia zakupów. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu modelami D2C (direct to consumer – bezpośrednio do konsumenta) producenci paczkowanych artykułów konsumpcyjnych muszą poszukiwać sposobów wykorzystania serwisów społecznościowych i wyszukiwarek w celu dotarcia do określonej grupy konsumentów – zarówno z przekazem marketingowym, jak ofertą handlową.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony