StoryEditor

Biotherm dołącza do marek oferujących możliwość wielokrotnego napełniania butelek

Marka Biotherm opracowała technologię uzupełniania produktów do pielęgnacji skóry w opakowaniach wielokrotnego użytku. Jest to efektem zobowiązania się marki do ograniczenia ilości odpadów opakowaniowych poprzez innowacje. Pierwsze testowe urządzenie stanęło w domu towarowym El Corte Inglés w Madrycie.

Marka Biotherm zadała sobie pytanie, jak wykorzystać technologię napełniania w przypadku produktów do pielęgnacji skóry. Do tej pory butelki wielokrotnego uzupełniania były stosowane dla takich produktów, jak np. perfumy. W ich przypadku receptury nie ulegają zmianie podczas procesu napełniania ze względu na obecność alkoholu w ich składzie.

W tym roku marce udało się uruchomić pilotażowy projekt mający na celu zmniejszenie ilości odpadów opakowaniowych pozostających po kultowym serum marki – Life Plankton Elixir.

Gdy butelka po serum Life Plankton Elixir jest pusta, konsumenci mogą uzupełnić ją, korzystając z Niebieskiej Fontanny. Czynność wykonywana jest z pomocą specjalnie przeszkolonego doradcy kosmetycznego. Dzięki temu zachowany jest standard jakości produktu.

Cały proces odbywa się na oczach konsumentów. Przebiega on w trzech etapach.

  1. Czyszczenie: szklana butelka Life Plankton Elixir jest czyszczona wodą i całkowicie opróżniana z wszelkich pozostałości. Następnie butelkę suszy się przefiltrowanym powietrzem, a następnie sterylizuje światłem UV.
  2. Uzupełnienie: butelkę umieszcza się na zestawie do napełniania i ponownie napełnia serum Life Plankton Elixir ze zbiornika.
  3. Grawerowanie: butelka jest indywidualnie grawerowana delikatnym motywem fali, symbolizującym jej regenerację i wskazującym, ile razy butelka została napełniona.

Wyzwaniem dla marki było zachowanie czystości składników aktywnych. Produkty do pielęgnacji skóry zawierają bowiem delikatne składniki aktywne wrażliwe na kontakt z powietrzem. W przypadku Life Plankton Elixir jest to wysokie stężenie probiotyku (5 proc.), połączonego z silnymi, naturalnymi składnikami aktywnymi, kwasem hialuronowym i witaminą C.

Opracowując Niebiską Fontannę firmie oddało się ochronić formułę serum przed interakcją z czynnikami zewnętrznymi podczas uzupełniania butelki.

Aby zmienić ideę ekologicznego opakowania w wyjątkowe doświadczenie, marka Biotherm i jej właściciel – firma L'Oréal nawiązały współpracę ze studiem Possible Future. W efekcie tej współpracy butelka Life Plankton Elixir została wykonana w 25 proc. ze szkła pochodzącego z recyklingu. Niebieska Fontanna jest natomiast kolejnym krokiem w kierunku zobowiązania firmy Biotherm do zmniejszenia wpływu na środowisko.

– Niebieska Fontanna Life Plankton Elixir reprezentuje obsesję firmy Biotherm na rzecz ciągłego doskonalenia naszych procesów oraz ulepszania opakowań i receptur, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko, zwłaszcza to wodne – skomentował Giulio Bergamaschi, prezes Biotherm.

Od 2012 roku Biotherm aktywnie uczestniczy w ochronie oceanów poprzez program Water Lovers. Ten program zrównoważonego rozwoju ma na celu stworzenie lepszej przyszłości dla naszych oceanów poprzez współpracę z zewnętrznymi ekspertami i partnerami z organizacji pozarządowych. Obecnie Water Lovers obejmuje wszystkie aspekty łańcucha wartości Biotherm, od receptur po opakowanie.

Niebieska fontanna Life Plankton Elixir stanęła w lutym 2021 r. w domu towarowym El Corte Inglés w Madrycie.

Ta innowacja dotycząca ponownego napełniania to pilotaż. Mamy jednak ambicję, aby wywrzeć trwały i namacalny wpływ na ochronę środowiska. Dlatego zamierzamy ulepszać nasz pomysł oraz zwiększać dostępność do tego projektu – zapewnił Giulio Bergamaschi.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eurofragance zainwestowało 10 mln euro w rozbudowę i robotyzację swojego zakładu – to potroi moce produkcyjne!
Rozbudowa zakładu produkcyjnego Eurofragrance o ponad 2 tys. mkw. obejmuje przebudowane biura i laboratoriaShutterstock

Eurofragrance, hiszpański producent perfum i kompozycji zapachowych do kosmetyków, zakończył rozbudowę swojej bazy produkcyjnej w Rubí w rejonie Barcelony. W proces ten zainwestowano 10 mln euro. Nowe roboty dozujące mają wg zapowiedzi firmy potroić moce produkcyjne unowocześnionej fabryki.

Zakład produkcyjny w Rubí będzie teraz w stanie obsłużyć połowę z rocznej, globalnej produkcji firmy. A to pozwoli grupie na sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na rynkach EAT (Europa, Afryka i Turcja) i Bliskiego Wschodu.

Eurofragrance podkreślił przy tym, że rozbudowa zakładu produkcyjnego umożliwi lepszą obsługę kategorii, które wymagają większych wolumenów produkcji, niż luksusowe perfumy (np. kosmetyki do pielęgnacji domu i kosmetyki osobiste).

Odnowienie naszego flagowego zakładu wraz z przeprojektowaną przestrzenią roboczą i nową robotyką pozwalają nam potroić nasze zdolności produkcyjne. Rozszerzenie naszego zakładu produkcyjnego o ponad 2 tys. mkw. obejmuje przebudowane biura i laboratoria, aby zapewnić większą ergonomię i zwiększyć zadowolenie pracowników. Dzięki innowacyjnemu podejściu i naszemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój poprawiliśmy wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a jednocześnie stworzyliśmy bardziej nowoczesne, wydajne i przyjemne środowisko pracy — podkreśla Clara Mena, dyrektor ds. operacyjnych w Eurofragrance.

Wraz z rozbudową zakładu, Eurofragrance zainwestowało w najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu zautomatyzowane będzie teraz aż 80 proc. operacji. – Pozwala nam to poprawić niezawodność naszych procesów oraz zwiększyć jakość naszych zapachów — wskazuje Santiago Giménez, Global Plant Engineering Manager.

Wprowadzono w zakładzie również systemy optymalizacji zasobów, takie jak wykorzystanie paneli słonecznych, generujących ponad jedną trzecią zapotrzebowania fabryki na energię. Firma postawiła ponadto na strategiczne rozwiązania własne, pozwalające zapewnić  ciągłość procesu produkcyjnego w przypadku nieoczekiwanych sytuacji.

Inauguracja rozbudowanej fabryki w Rubí zbiega się z 35. rocznicą istnienia Eurofragrance. Firma ta, założona w Barcelonie w czerwcu 1990 roku, osiągnęła w ubiegłym roku sprzedaż na poziomie 180 mln euro, co stanowi wzrost o 27 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Eurofragance obecnie zatrudnia globalnie ponad 550 specjalistów.

Zobacz więcej na ten temat: Eurofragrance odnotowuje rekordowe wyniki – 180 mln euro przychodu w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Procter & Gamble tworzy w Warszawie biuro, nastawione na inkluzywność
Procter & Gamble mat.pras.

Zdaniem koncernu P&G filozofia stworzenia przestrzeni biurowej dla swoich pracowników jest prosta – polega na tym, by wszystkie osoby zatrudnione w firmie miały równe szanse rozwoju i odnoszenia sukcesów. Tak właśnie jest w przypadku biura P&G Warsaw Hub, zlokalizowanego na warszawskim Targówku.

Dzięki temu podejściu pracownicy mogą przyczynić się do rozwoju firmy, tworząc kreatywne i inkluzywne innowacje w produktach, usługach i komunikacji prowadzonej przez P&G – podkreśla koncern.

Nie byłoby to możliwe bez wspólnej przestrzeni biurowej, która uwzględnia potrzeby wszystkich pracowników w równym stopniu. Takie miejsce pracy wspiera rozwój talentów, buduje zaufanie i staje się platformą dla innowacji. Bo kiedy każdy może działać na swój sposób – powstają pomysły, które służą wszystkim. 

Przestrzeń dopasowana do każdego stylu pracy

Dobrze zaprojektowane biuro to takie, które umożliwia pracę w skupieniu, ciszy lub podczas kreatywnych burz mózgów. Takie właśnie jest warszawskie biuro P&G Warsaw Hub, mające powierzchnię ponad 8 tys. mkw. Przestrzeń łączy nowoczesne rozwiązania architektoniczne ze zrozumieniem zmieniających się modeli pracy.

P&G Warsaw Hub zapewnia pracownikom różnorodne strefy: od indywidualnych stanowisk z biurkami, przez ciche kabiny do pracy w skupieniu (ważne m.in. dla osób neuroatypowych, dla których trudnością może być praca w gwarze typowym dla przestrzeni open space), po sale spotkań, przestrzenie kreatywne i duże stoły wspólne, które sprzyjają integracji i współpracy zespołowej.

Wspieranie kultury przynależności

Biuro zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnej dostępności dla wszystkich pracowników – zarówno fizycznej, jak i sensorycznej. Znajdują się tu rampy i szerokie przejścia ułatwiające poruszanie się osobom z ograniczoną mobilnością, oznaczenia w alfabecie Braille’a na salach konferencyjnych oraz informacje dotykowe na podłogach, które pomagają w orientacji osobom niedowidzącym

W recepcji zainstalowano pętlę indukcyjną, wspierającą komunikację z osobami słabosłyszącymi.

Szereg udogodnień

Inkluzywna przestrzeń to nie tylko udogodnienia komunikacyjne, ale też troska o dobre samopoczucie pracowników. W warszawskim biurze P&G dostępna jest siłownia z zespołem trenerów personalnych, gabinet masażu, zewnętrzna strefa relaksu z zielenią, stołem do ping-ponga i bilardem, a także kawiarnia Café 1837. Wszystko po to, by wspierać dobrostan pracowników i wzmacniać ich codzienne zaangażowanie.

Inkluzywna przestrzeń biurowa to nie pojedynczy projekt, lecz element globalnej strategii P&G – nie tylko w Warszawie, ale we wszystkich biurach na świecie firma konsekwentnie wdraża podejście oparte na projektowaniu uniwersalnym, które wspiera dostępność i sprzyja inkluzywności.

Człowiek w centrum uwagi – od pracownika do konsumenta

P&G dba o inkluzywność nie tylko wobec swoich pracowników, ale także konsumentów. Każde nowe rozwiązanie produktowe zaczyna się od pytania, w jaki sposób użytkownicy będą z niego korzystać i jakie bariery mogą napotkać. Dlatego marki należące do P&G rozwijają funkcjonalne, intuicyjne rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby różnych grup – niezależnie od ich stylu życia – podkreśla firma.

Marka testuje m.in. zastosowanie dostępnych kodów QR, które służą jako przewodnik po produkcie, co może być dużym wsparciem dla konsumentów z różnego rodzaju trudnościami i barierami.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. lipiec 2025 10:01