StoryEditor
Biznes
09.02.2024 09:00

British Beauty Brands Carnival 2024 połączył Wyspy Brytyjskie z polską branżą beauty

British Beauty Brands Carnival 2024 było miejscem networkingu, wymiany kontaktów i dokrywania nowych brandów. / Wiadomości Kosmetyczne
W dniu 7 lutego 2024 r. ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie zamieniła się w centrum elegancji i urody podczas wyjątkowego wydarzenia — British Beauty Carnival 2024. Ta ekskluzywna impreza branżowa zgromadziła najlepsze marki kosmetyczne i produkty pielęgnacyjne z Wysp Brytyjskich, prezentując ich najnowsze innowacje oraz trendy.

Impreza, która odbyła się pod patronatem ambasady Wielkiej Brytanii, była okazją do promocji brytyjskich marek działających w sektorze kosmetycznym, pielęgnacyjnym, fryzjerskim i makijażowym. W ambasadzie odbywały się liczne prezentacje, sesje demonstracyjne pielęgnacji skóry i barberskie oraz networking z ekspertami branży, dając gościom możliwość bliższego zapoznania się z produktami oraz trendami.

Wśród uczestniczących marek znalazły się tacy giganci kosmetyczni i lifestylowi jak Makeup Revolution, Jo Malone London, czy Burberry, które zaprezentowały swoje najnowsze kolekcje, inspirując zarówno profesjonalistów, jak i znajdujących się wśród gości entuzjastów urody, influencerów i kupców. Ponadto, mniejsze, niezależne marki miały szansę na eksponowanie swoich unikalnych produktów, co sprawiło, że wydarzenie było doskonałą platformą dla różnorodnych firm.

W trakcie imprezy eksperci branżowi przekazywali cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, makijażu oraz nowych technik i trendów. Nie można też zapomnieć o wyjątkowym klimacie wydarzenia, który był wyraźnie inspirowany brytyjskim stylem i elegancją. Od detali wystroju po serwowane przekąski i napoje, goście mogli poczuć atmosferę brytyjskiego high street. To wydarzenie stanowi doskonały przykład synergii między kulturami oraz współpracy na rzecz rozwoju i promocji doskonałości brytyjskiej w dziedzinie urody. Jako wystawcy pojawili się zarówno producenci brandów własnych, jak i private label, dystrybutorzy hurtowi, przedstawiciele salonów i sklepów internetowych.

Obecnie brytyjska branża beauty przeżywa dynamiczny rozwój, pomimo wyzwań związanych z pandemią. Marki kosmetyczne koncentrują się na innowacjach, zrównoważonym rozwoju i technologiach. Trendy takie jak naturalność, self-care i pielęgnacja skóry nabierają coraz większego znaczenia, wpływając na wzrost popularności produktów organicznych i eko. Pomimo konkurencji globalnych marek, brytyjskie firmy utrzymują się na rynku dzięki wysokiej jakości, kreatywności i zaangażowaniu w działania społeczne i ekologiczne. Nie bez znaczenia jest także popularyzacja konceptu salonów barberskich, które wrosły na stałe w krajobraz polskich ulic i miast.

Czytaj także: Targi handlowe gromadzą detalistów. W marcu organizuje je firma dystrybucyjna Błysk

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
18.07.2024 14:49
Hebe szkoli i zatrudnia młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych
Młodzież z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych uczestnicząca w programie ”Odkryj siebie z Hebe” może zdobyć w sklepach sieci swoją pierwszą pracęwiadomoscikosmetyczne.pl
Drogeryjna sieć Hebe, wraz z Fundacją One Day, zorganizowały warsztaty wsparcia oraz szkolenia dla 30. młodych osób z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które mogą w sklepach Hebe dostać swoją pierwszą pracę i dzięki temu wkroczyć bezpieczniej w dorosłość.

Hebe, wraz z Fundacją One Day, zorganizowały trzecią edycję programu aktywacji społeczno-zawodowej,,Odkryj siebie z Hebe”, który skierowany jest do młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Program ten ma na celu pomoc młodym osobom w usamodzielnieniu się poprzez mentorskie wsparcie oraz szkolenia przygotowujące do podjęcia pierwszej pracy w drogeriach Hebe.

W tegorocznej edycji programu wzięło udział 30 młodych osób. Ich mentorami zostali pracownicy Hebe.  

Program  rozpoczął się od czterodniowych warsztatów, podczas których uczestnicy mieli okazję wziąć udział w grze rekrutacyjnej oraz poznać swoich mentorów. Część warsztatową poprowadził Michał Sasin – psycholog, team coach i trener kompetencji biznesowych. W ramach przygotowania do pierwszej pracy młodzież i mentorzy uczestniczyli również w zajęciach „Ciało wie”, które poprowadził Adam Adamonis – specjalista w dziedzinie psychosomatyki, trener i edukator ruchu somatycznego. Natomiast w drogerii  uczestnicy programu poznali pracę konsultantów, którą już wkrótce sami będą wykonywać.

Na początek młodzież podejmuje pracę na dwa miesiące – od początku lipca do końca sierpnia. Po tym czasie, osoby, które wykażą chęci i zaangażowanie oraz same będą zainteresowane dalszym rozwojem w Hebe mogą rozpocząć pracę w firmie na stałe.

– Cieszymy się, że już po raz trzeci możemy wesprzeć kolejną grupę młodych ludzi w zdobywaniu pierwszego doświadczenia zawodowego. To przełomowy i niezwykle istotny okres w ich życiu, który może znacząco wpłynąć na ich dalsze losy – mówi Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu Hebe.

– Zdarza się, że nasi podopieczni pracują bez określonych warunków zatrudnienia czy też po prostu nie mają odwagi by udać się na pierwszą rozmowę rekrutacyjną. Należy pamiętać, że młodzież, z którą pracujemy doświadczyła w życiu wiele trudnych sytuacji oraz zaniedbań ze strony dorosłych. Przebywając w pieczy zastępczej ich poczucie własnej wartości istotnie obniżyło się, co znacząco wpłynęło na umiejętność stawiania granic. Program „Odkryj siebie z Hebe” to szansa, o jakiej marzy każdy kto myśli o procesie usamodzielnienia się. Dzięki wsparciu mentorów oraz psychologa dużo łatwiej zbudować im pewność siebie, przełamać bariery i tym samym, rozpocząć nowy etap w życiu – podkreśla Monika Krzyżanowska, pomysłodawczyni oraz założycielka Fundacji One Day.

W akcję zostały włączone sklepy Hebe w całej Polsce, tak aby umożliwić podopiecznym podjęcie pracy jak najbliżej ich miejsca zamieszkania. Jak podkreślają organizatorzy programy jest on czymś więcej niż pomocą w zdobyciu pierwszej pracy. To przede wszystkim budowanie pewności siebie, wyjście ze strefy komfortu oraz kształtowanie postaw, które będą  służyć młodym ludziom przez całe życie. Zyskują nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także perspektywę na lepszą przyszłość.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Surowce
18.07.2024 11:55
Innova Market Insights: rośnie zużycie biodegradowalnych surfaktantów, Cocamidopropyl Betaine w czołówce
Roślinne surfaktanty rosną jako kategoria.Kindel Media
W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania biodegradowalnymi składnikami w branży kosmetycznej. Dane zebrane przez Innova Market Insights wskazują na średni roczny wzrost o 5 proc. w latach 2019-2023 w użyciu surfaktantów w nowo wprowadzanych produktach do pielęgnacji osobistej. W 2023 roku ponad połowa tych produktów pojawiła się w kategorii higieny dłoni, produktów kąpielowych i pod prysznic (52 proc). Wśród bio-powierzchniowoczynnych składników, prym wiedzie Cocamidopropyl Betaine (38 proc).

Cocamidopropyl Betaine (CAPB) to surfaktant pochodzenia roślinnego, wytwarzany z oleju kokosowego oraz dimetyloaminopropylaminy. Jest szeroko stosowany w produktach kosmetycznych, takich jak szampony, żele pod prysznic, mydła w płynie oraz płyny do kąpieli. Jego popularność wynika z właściwości myjących, pianotwórczych oraz łagodzących, które sprawiają, że jest bezpieczny dla skóry i włosów. Dodatkowo, CAPB jest biodegradowalny, co czyni go atrakcyjnym wyborem w kontekście rosnącej świadomości ekologicznej konsumentów.

Dane z lat 2019-2023 pokazują, że konsumenci coraz bardziej doceniają produkty ekologiczne, co skłania producentów do poszukiwania przyjaznych dla środowiska składników. Wprowadzenie biodegradowalnych surfaktantów, takich jak Cocamidopropyl Betaine, staje się standardem w branży kosmetycznej. Produkty z tej kategorii zdominowały rynek Hand, Bath & Shower, stanowiąc 52 proc. wszystkich nowości. CAPB, będąc liderem wśród bio-surfaktantów, stanowi aż 38 proc. w tej grupie, co świadczy o jego popularności i efektywności.

image
Najbardziej popularne w ostatnich launchach produktowych surfaktanty.
Personal Care Insights

Patrząc na obecne trendy, można spodziewać się dalszego wzrostu zastosowania biodegradowalnych składników w kosmetykach. Producentom zależy na spełnieniu oczekiwań konsumentów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na skład produktów i ich wpływ na środowisko. Cocamidopropyl Betaine, dzięki swoim właściwościom i biodegradowalności, ma szansę utrzymać swoją pozycję lidera wśród surfaktantów w nadchodzących latach.

Czytaj także: Konferencja PSPKiD: Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. lipiec 2024 07:29