StoryEditor
Biznes
07.03.2024 13:47

NYX Professional Makeup wesprze metamorfozy polskich drag queens w „Czas na Show. Drag Me Out”

„Czas na Show. Drag Me Out” to pierwszy polski dragowy show telewizyjny. / TVN
NYX Professional Makeup oraz przedstawicielka marki będą gośćmi w programie „Czas na Show. Drag Me Out”, gdzie będą wspierać przemiany polskich drag queens, promując brand wśród oglądających nowe show stacji TVN. Projekt branded content o tak dużym zasięgu jest dziełem agencji Wavemaker, która odpowiada za strategię marketingową i realizację. Inicjatywa ta ma stanowić początek dalszych działań promujących różnorodność.

NYX Professional Makeup zaznaczył swoją silną pozycję w „Czas na Show. Drag Me Out”, odważnym nowym programie TVN, który skupia się na polskich drag queens. Dzięki kosmetykom NYX PM uczestnicy programu przejdą spektakularne metamorfozy, a w procesie tym wesprze ich również specjalistka z tej marki.

Po raz pierwszy na polskim rynku, NYX Professional Makeup zdecydował się na znaczący wkład w telewizyjny projekt branded content, wybierając do tego celu flagową stację TVN i jej prime-time, co ma zapewnić maksymalną oglądalność. Projekt zyska dodatkowe pokrycie dzięki emisji na Player.pl, platformie streamingowej należącej do grupy. Dotychczas, NYX Professional Makeup skupiał swoje działania na promocji poprzez advocacy, głównie w mediach cyfrowych, koncentrując się na komunikacji produktowej. Udział w „Czas na Show. Drag Me Out” oraz powiązane działania wizerunkowe wprowadzają markę w nowy etap jej komunikacji.

NYX Professional Makeup już od dłuższego czasu pokazuje swoje zaangażowanie w promowanie różnorodności, między innymi poprzez obecność ze swoją strefą na Paradzie Równości przez ostatnie dwa lata. W swoich działaniach marketingowych marka często współpracuje z przedstawicielkami społeczności drag queens, co doprowadziło do nawiązania partnerstwa z nowym programem telewizyjnym. NYX Professional Makeup jest widoczna w każdym z sześciu odcinków „Czas na Show. Drag Me Out”, począwszy od umieszczania swoich produktów, poprzez udział ekspertki z marki, aż po sponsorowane billboardy promujące show. W ramach współpracy, marka dostarczyła produkty do makijażu zarówno dla uczestników, jak i do wyposażenia planu zdjęciowego, w tym ścianę z produktami i stacje makijażowe, które stanowią istotny element scenografii. NYX Professional Makeup planuje również wykorzystać materiały z programu w swoich mediach społecznościowych, przygotowując tutoriale makijażowe dla fanów tej sztuki.

Czytaj także: Nielsen: Sposób, w jaki społeczność LGBTQ+ kupuje kosmetyki i środki higieny osobistej, jest kluczem do pozyskania tego rynku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.05.2024 13:08
Coraz więcej robotów skanujących pracuje dla Drogerii Markt w Niemczech
Robot skanujący Ubica Robotics weryfikuje m.in. stan zapasów na półkach w drogeriifot. Ubica Robotics
Do 100 wzrosła liczba robotów, które sieć Drogerie Markt w Niemczech „zatrudnia” do skanowania półek i analizowania stanów magazynowych w drogeriach.

Roboty skanujące Ubica Robotics jeżdzą po drogeriach dm w Niemczech od 2022 r. i tworzą ich cyfrowe bliźniaki. Do maja 2024 sieć podwoiła ich liczbę.

Roboty skanujące pracują w nocy. Wykorzystują kamery, czujniki i algorytmy przetwarzania obrazu oparte na sztucznej inteligencji, aby tworzyć precyzyjne cyfrowe bliźniaki sklepów dm. Zawierają one na przykład planogramy i informacje o stanie magazynowym.

Automatyczne wykrywanie luk na półkach zmniejsza potrzebę ręcznej kontroli zapasów. Dodatkowo wyszukiwarka produktów oparta na smartfonie wspiera pracowników w zadaniach takich jak magazynowanie czy kompletacja oraz umożliwia efektywne planowanie tras w sklepie, co oszczędza czas zarówno pracowników, jak i klientów.

Po pomyślnym wdrożeniu ponad 50 robotów na niemieckim rynku, dm-Tech (spółka technologiczna dm) podwoiła tę liczbę do 100 do maja 2024 r.

– Robot skanujący firmy Ubica to ważny krok w cyfrowej transformacji naszych rynków dm. Z jednej strony zaangażowanie się w tę technologię na wczesnym etapie otwiera przed nami nowe możliwości, z drugiej strony jako ludzie znajdujemy ewolucyjne podejście do tych technologii  – powiedział Roman Melcher, dyrektor zarządzający dm-Tech.

Roboty Ubica zostały opracowane przez wielokrotnie nagradzaną, zaawansowaną technologicznie spółkę spin-off Instytutu Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu w Bremie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
21.05.2024 10:39
Rząd pracuje nad projektem zmiany ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym — co to oznacza dla konsumentów i firm?
Nowe prawo ma zmieniać zasady działania postępowań grupowych.Tingey Injury Law Firm via Unsplash
Projekt ustawy, który ma być omawiany przez rząd w najbliższy wtorek, umożliwi składanie w sądach powszechnych zbiorowych pozwów przeciwko przedsiębiorcom za naruszanie interesów konsumentów oraz umożliwi dochodzenie odszkodowań. Na posiedzeniu Rady Ministrów zaplanowanym na dziś przedyskutowany zostanie projekt zmiany ustawy o postępowaniu grupowym, wprowadzający do polskiego prawa postanowienia dyrektywy UE z 25 listopada 2020 r.

Zgodnie z projektem, to sądy okręgowe będą odpowiedzialne za prowadzenie spraw dotyczących praktyk naruszających interesy konsumentów. W projektowanej ustawie przewidziano, że nowy model pozwów grupowych będzie funkcjonować równolegle do istniejącego systemu, opartego na działaniach Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Cel zmiany to zwiększenie skuteczności ochrony konsumentów w obliczu globalizacji i cyfryzacji rynków.

Procesy grupowe będą mogły być inicjowane przez specjalnie upoważnione do tego podmioty, które muszą spełniać normy fachowości i niezależności zgodnie z wymogami dyrektywy 2020/1828. Organizacje te, aby uzyskać uprawnienia do składania pozwów grupowych, muszą prowadzić przez co najmniej rok działalność niezarobkową na rzecz ochrony konsumentów, nie mogą znajdować się w upadłości ani nie mogą być niewypłacalne.

Dodatkowo, wymagana jest niezależność od wpływów zewnętrznych, zwłaszcza od przedsiębiorców, co ma zapobiegać potencjalnym konfliktom interesów. Dla zapewnienia tego, podmioty upoważnione muszą mieć wypracowane odpowiednie procedury, które uniemożliwią wpływanie na nie przez strony mogące odnieść korzyści z grupowych pozwów. Wszystkie te środki mają na celu wzmocnienie ochrony praw konsumentów w coraz bardziej zglobalizowanym świecie.

Czytaj także: Raport Ukrainka w Polsce: większość uchodźczyń nie zna swoich praw konsumenckich, efekty dotkną wszystkich

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. maj 2024 06:57