StoryEditor
Producenci
14.02.2020 00:00

Revlon jako pierwsza marka masowa uzyskała certyfikat czystości EWG i wywołała kontrowersje

Revlon ogłosił premierę pierwszego masowego produktu kosmetycznego, który ma spełniać standardy czystości EWG (Environmental Working Group). Jednak kosmetyk i jego certyfikat spotkały się z wątpliwościami ze strony kosmetologów i internautów.

W ostatnich latach sektor kosmetyków chętnie zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na produkty „wolne od” a produkty bezzapachowe, bez parabenów, naturalne i wegańskie zyskały na popularności i zainteresowaniu konsumentów. Ten trend zauważyły marki kosmetyczne, co doprowadziło do kulminacji tendencji „czystego” piękna z obietnicą tak zwanych „mniej toksycznych” formuł i „zdrowych” alternatyw dla tradycyjnych produktów kosmetycznych.

Odpowiedź Revlona na „czyste” piękno

Wprowadzenie certyfikowanego "czystego" produktu kosmetycznego miało być kolejnym naturalnym krokiem, pozwalającym borykającemu się z trudnościami Revlonowi dołączyć do fali "czystego" piękna.  Nowy wygładzający primer miał sprawić, że niedrogie naturalne kosmetyki staną się rzeczywistością dla milionów klientów. Chodzi o „czysty” Prime Plus Perfecting + Smoothing Makeup Skincare Primer, który przyciągnął uwagę kosmetologów, gdyż uzyskał ocenę Green Skin Deep ekologicznej grupy roboczej (EWG), co oznacza, że ​​ma listę składników „najniższego zagrożenia”. Produkt zawiera ponad 25 składników, w tym glikol butylenowy, dimetikon i polisorbat.

W oświadczeniu o wprowadzeniu nowego produktu na rynek prezes i dyrektor generalna Revlon Debra Perelman powiedziała: "Revlon z dumą wprowadza na rynek pierwszy kosmetyk z certyfikatem EWG, dostępny na całym świecie w masowych sklepach detalicznych. Konsumenci chcą mieć dodatkowe gwarancje dotyczące kupowanych produktów i ich składników. Opierając się na naszym wieloletnim partnerstwie z EWG i dbałości o zdrowie, Revlon rozumie zmieniające się potrzeby konsumentów i przoduje w dostarczaniu konsumentom czystego i przejrzystego piękna w przystępnej cenie."

Jednak były twórca kosmetyków i autor, Perry Romanowski, nazwał działanie marki w mediach społecznościowych „wątpliwym marketingiem”. W rozmowie z Cosmetics Business ekspert powiedział:

EWG nazywam siejącymi strach. Zasadniczo przyciągają uwagę niepotrzebnie strasząc konsumentów produktami i przekazując wiele błędnych informacji lub stronniczych. Przerażające doniesienia zyskują większą uwagę w Internecie, a rzeczywistość jest taka, że ​​standardowe produkty kosmetyczne są całkowicie bezpieczne, są testowane pod kątem bezpieczeństwa i konsumenci nie muszą tak naprawdę martwić produktami, których używają. Jednak grupy takie jak kampania EWG na rzecz bezpiecznych kosmetyków i, szczerze mówiąc, wielu marketerów kosmetycznych rozwija się dzięki marketingowi strachu”.

Dodał, że jeśli chodzi o „czyste” piękno, to produkty te nie są bezpieczniejsze niż inne kosmetyki. - Oczywiste jest to, że kiedy mówisz, że twoje są czyste, to sugerujesz, że wszyscy inni mają brudne lub w jakiś sposób niebezpieczne - dodał Romanowski.

Inni użytkownicy Twittera również zareagowali na nowe „czyste” wydanie Revlona i jego certyfikat EWG z podobnymi zastrzeżeniami.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
18.07.2025 14:07
Grzebień do włosów pod prysznic jako synergia beauty i designu
Wspólny projekt UAUproject i OnlyBio wyróżnia się nowoczesnym podejściem do designu użytkowegoOnlyBio mat.pras.

Marka kosmetyczna OnlyBio połączyła siły z artystycznym studiem projektowym UAUproject, tworząc grzebień do włosów pod prysznic, ułatwiający świadomą pielęgnację, łączący przy tym funkcjonalność i estetykę. To dobry przykład synergii między światem beauty a designem użytkowym, który odpowiada na realne potrzeby konsumentów, ale też wyróżnia się formą.

Chcieliśmy stworzyć coś więcej niż zwykły grzebień: akcesorium, które ułatwi pielęgnację, ale też będzie na tyle dobrze zaprojektowane, że stanie się naturalną częścią łazienkowej przestrzeni. Właśnie dlatego zaprosiliśmy do współpracy artystów z UAUproject – wyjaśnia Marta Iwanowska-Giler, dyrektor kreatywna OnlyBio.life.

Jak dodaje, wspólny projekt UAUproject i OnlyBio wyróżnia się nowoczesnym podejściem do designu użytkowego – łączy funkcję z estetyką i budowaniem codziennego doświadczenia.

Nie projektujemy po to, by stworzyć kolejny ładny przedmiot. Naszym celem jest emocjonalna użyteczność – coś, co poprawia komfort i zostaje z użytkownikiem na dłużej. Taki właśnie jest grzebień dla OnlyBio: prosty, ale znaczący i funkcjonalny detal – dodaje Justyna Fałdzińska z UAUproject.

Grzebień został wykonany z lekkiego i łatwego do czyszczenia materiału, posiada ergonomiczny kształt, szeroko rozstawione ząbki, a nawet praktyczny hak do zawieszenia w kabinie prysznicowej. Doskonale sprawdzi się podczas aplikacji masek i odżywek, minimalizując uszkodzenia włosów, szczególnie kręconych i falowanych. 

Grzebień będzie dostępny czasowo, jedynie w ramach edycji limitowanej.

Warto przypomnieć, że jest to kolejny (w krótkim czasie) przykład współpracy marki OnlyBio z inną firmą, której celem jest stworzenie oryginalnych, unikalnych akcesoriów do włosów: Marki OnlyBio i Invisibobble połączyły siły w ramach międzynarodowej współpracy

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.07.2025 11:55
Puig: sprzedaż kosmetyków znowu wzrasta – we wszystkich kategoriach i regionach
Uriage jest największą marką w segmencie kosmetyków do pielęgnacji skóry w portfolio Puig IG Uriage

Koncern Puig odnotował w pierwszej połowie bieżącego roku 7,6-procentowy wzrost przychodów (2,299 mld euro). Jak podkreśla firma, wzrosty nastąpiły we wszystkich segmentach. Właściciel takich marek jak Byredo i Charlotte Tilbury odnotował wzrosty przychodów we wszystkich regionach: o 10,9 proc. w obu Amerykach, 16,5 proc. w regionie Azji i Pacyfiku oraz 3,6 proc.w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

W segmencie mody i perfum Puig odnotował wzrost sprzedaży o 8,6 proc. like-for-like, co stanowi 73 proc. całkowitych przychodów koncernu.

Kategoria kosmetyków powróciła do fazy wzrostu, osiągając przychód netto w wysokości 339 mln euro i wzrost o 2 proc. Stanowiło to w pierwszej połowie 2025 roku 15 proc. przychodów dla Puig. To ożywienie było napędzane synergią kluczowych premier oraz poszerzania kanałów sprzedaży oraz zasięgu geograficznego.

Kategoria pielęgnacji skóry nadal dawała solidne przychody, rosnące o  8,1 proc. (do 276 mln euro). Ta kategoria odpowiadała za 12 proc. całkowitych przychodów Puig. Wzrost napędzany był dwucyfrowymi wynikami, osiąganymi przez markę Uriage – największą w tym segmencie, dodatkowo wspieranymi wynikami kosmetyków pielęgnacyjnych marki Charlotte Tilbury.

Jeśli chodzi o prognozy na 2025 rok, Puig uważa za realny wzrost przychodów o 6-8 proc. oraz dalszy wzrostu skorygowanej marży EBITDA.

Osiągnęliśmy solidne wyniki we wszystkich naszych segmentach i regionach, co odzwierciedla kondycję i odporność naszego portfolio na rozwijającym się globalnym rynku kosmetycznym. Jesteśmy przekonani o naszej zdolności do dalszego wzrostu na rynku kosmetyków premium i podtrzymujemy naszą prognozę na cały rok – komentuje Marc Puig, prezes i dyrektor generalny hiszpańskiego koncernu.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
19. lipiec 2025 00:47