StoryEditor
E-commerce
16.01.2024 16:27

Nowa marka w q-commerce: Lush łączy siły z Woltem

Lush od 2022 r. funkcjonuje stacjonarnie w Polsce. / Lush
Aby zapewnić klientom łatwiejszy dostęp do swojego asortymentu kosmetyków wegańskich i zrównoważonych, marka Lush wprowadziła nowy kanał dystrybucji. Teraz mieszkańcy Warszawy mogą zamawiać swoje ulubione produkty zapachowe za pośrednictwem aplikacji Wolt. Wybrane kosmetyki można odebrać osobiście lub skorzystać z usług kurierów Wolt, którzy dostarczą je pod wskazany adres w ciągu zaledwie 30-40 minut.

Na platformie Wolt, marka Lush oferuje szeroki wybór produktów z różnych kategorii, w tym bestsellery i kolekcje limitowane, które pojawiają się okresowo. Klienci, którzy mają pytania dotyczące konkretnych produktów lub ich zastosowania, mogą skontaktować się z zespołem obsługi klienta telefonicznie lub mailowo przed złożeniem zamówienia. Można zamawiać produkty z dwóch istniejących sklepów Lush w Warszawie, znajdujących się w Westfield Arkadia oraz Złotych Tarasach.

Marka Lush od samego początku swojej działalności aktywnie angażuje się w obronę praw zwierząt, a decyzja o współpracy z Wolt podczas Veganuary ma być kolejnym działaniem związanym z tym etosem. Veganuary to coroczna inicjatywa, która zachęca do wypróbowania wegańskiego stylu życia i żywienia przez cały styczeń. Dostępność produktów marki Lush w aplikacji Wolt ułatwi uczestnictwo w tej inicjatywie, umożliwiając jednocześnie eksplorację wegańskiej kuchni i kosmetyków.

Lush to zaangażowany społecznie producent i sprzedawca świeżych, ręcznie robionych kosmetyków, mający w portfolio ponad 900 sklepów stacjonarnych oraz prowadzący sklepy internetowe w 51 krajach na całym świecie. Firma została założona w 1995 roku i zdobyła międzynarodową rozpoznawalność głównie dzięki swojej kultowej bombie kąpielowej. Obecnie w swoim asortymencie Lush ma ponad 300 produktów do pielęgnacji skóry oraz włosów. Wszystkie produkty są wytwarzane w sposób etyczny, a 60 proc. z nich dostępne jest bez opakowań. Ponadto, wszystkie są wegetariańskie, a 92 proc. z nich jest wegańskich.

Czytaj także: Właściciel Pyszne.pl wchodzi we współpracę z Lush

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.05.2024 12:52
Katarzyna Nosowska ambasadorką akcji Zalando “Najlepiej Ci w byciu sobą”
Zalando
Zalando, europejska platforma e-commerce, rusza z nową kampanią "Najlepiej Ci w byciu sobą", której ambasadorką jest artystka i piosenkarka Katarzyna Nosowska. Kampania promuje autentyczność poprzez modę i zachęca do porzucenia tego, co nam nie odpowiada, na rzecz wyboru rzeczy naprawdę dla nas istotnych.

Katarzyna Nosowska, polska wokalistka i twarz kampanii, jest znana ze swojego unikalnego i bezkompromisowego stylu, idealnie oddającego ideę „Najlepiej Ci w byciu sobą”. Pokazuje, jak świętować dojrzałość, która przynosi pewność siebie i zaufanie do własnych decyzji. W kampanii zaprezentowano wiosenne stylizacje wybrane spośród tysięcy marek dostępnych na Zalando, odpowiednie na różne okazje, uwzględniając zmienną polską pogodę.

Za strategię i koncepcję kreatywną kampanii odpowiadała agencja 180heartbeats + JUNG v.MATT, natomiast za realizację – studio Shoot Me Visual Artists. Reżyserią wszystkich reklam zajął się Arek Nowakowski, a agencja Lettly była odpowiedzialna za zarządzanie talentami.

Założone w 2008 roku w Berlinie, Zalando rozwija paneuropejską platformę e-commerce dla produktów z sektora modowego i lifestyle, koncentrując się na dwóch głównych obszarach wzrostu: B2C i B2B. W sektorze B2C Zalando oferuje doświadczenie zakupowe z szerokim wyborem marek modowych i lifestyle‘owych dla około 50 milionów aktywnych klientów na 25 rynkach. W obszarze B2B Zalando wykorzystuje swoją infrastrukturę logistyczną, oprogramowanie i usługi, aby wspierać marki i detalistów w prowadzeniu i rozwijaniu ich biznesu e-commerce zarówno na platformie Zalando, jak i poza nią.

Czytaj także: Zalando łączy siły z organizacją walczącą z neonazizmem, by rugować ze swojej oferty nienawistne „psie gwizdki”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.05.2024 10:35
E-Shopping Group, właściciel KingOfBeauty.pl, przekracza oczekiwania w Q1 2024
Liczymy, że już pod koniec tego roku uda nam się uzyskać oczekiwaną rentowność – mówi Maciej Nowak, Prezes Zarządu E-shopping Group SA.Athree3 via Pixabay
E-Shopping Group, dynamicznie rozwijająca się spółka e-commerce notowana na rynku NewConnect, osiągnęła w pierwszym kwartale 2024 roku przychody netto ze sprzedaży, wynoszące blisko 0,8 mln zł, co stanowi wynik wielokrotnie wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym czasie zrealizowano około 9200 transakcji. Przekroczone oczekiwania właścicieli potwierdzają udaną zmianę profilu działalności spółki, dokonaną w ubiegłym roku.

Na dzień 31 marca 2024 roku kapitał własny spółki wynosił ponad 0,6 mln zł. Wdrożenie elastycznego i efektywnego kosztowo modelu sprzedaży dropshipping, na podstawie którego firma prowadzi obecnie siedem dobrze prosperujących sklepów internetowych, przekłada się na solidne wyniki sprzedażowe. Pierwszą marką własną spółki była uruchomiona w ubiegłym roku marka optyczna – Bentivolio. Obecnie firma pracuje nad koncepcjami kolejnych marek własnych, w tym jednej z branży FMCG, której uruchomienie planowane jest jeszcze w tym roku. Oferta spółki jest dostępna na zagranicznych platformach sprzedażowych w Czechach i Słowacji, a wkrótce pojawi się również na rynku rumuńskim i na Bliskim Wschodzie.

Firma koncentruje się na zwiększaniu wartości koszyka zakupów i systematycznym wzroście przychodów ze sprzedaży, uzyskiwanych z działalności e-sklepów: Strefadomiogrod.pl, Narzedziowysklep.com.pl, OgrodCentrum.pl, Samezdrowe.pl, Kingofbeauty.pl, Odkrywcyzabawek.pl i Przemyslowahurtownia.pl.

Celem spółki jest stworzenie rozpoznawalnego, multibrandowego huba, działającego w obszarze sprzedaży internetowej w Polsce oraz za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz na Bliskim Wschodzie. W 2024 roku E-Shopping Group planuje uruchomić nowy marketplace przeznaczony dla osób rozpoczynających działalność na rynku e-commerce. Spółka również poszukuje nowych rynków zbytu i nie wyklucza przejęć.

Czytaj także: Zalando prezentuje swoje wyniki finansowe za Q1 24; sprzedaż brutto wzrosła o 1,3 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. maj 2024 18:13