StoryEditor
Hurt i dystrybucja
07.06.2023 00:00

Ambra zaprasza do współpracy producentów kosmetyków

Ambra dostarcza towar do 5 tys. odbiorców B2B w Polsce - do drogerii, sklepów spożywczych, sieci marketów, a także instytucji. Jest głównym operatorem sieci Drogerie Koliberfot. materiały prasowe
Ambra chce wzmocnić swoją ofertę kosmetyczną. Firma szczególnie zaprasza do współpracy producentów kosmetyków do makijażu, by uzupełnić tę kategorię w drogeriach, do których dostarcza towar. Jest także zainteresowana kosmetykami z innych kategorii.

Ambra, dystrybutor z Pszczyny, działający w ramach Grupy Eurocash i główny dostawca m.in. do sieci drogerii Koliber,  rozszerza swoją ofertę i zaprasza do współpracy firmy kosmetyczne. Dystrybutor jest szczególnie zainteresowany markami makijażowymi.

– Skupiamy się obecnie na wzmacnianiu i poszerzaniu naszej oferty. Poszukujemy nowych marek, szczególnie makijażowych. Widzimy, że właśnie na tę kategorię jest przestrzeń w drogeriach tradycyjnych, które zaopatrujemy. Przewagą takich lokalnych drogerii jest doradztwo, a taka oferta pozwala na budowanie wizerunku eksperta w tym obszarze. Marki makijażowe przyciągają do drogerii młode klientki, szczególnie zainteresowane tą kategorią produktów. Z kolei dojrzałe konsumentki często nie wiedzą, w jaki sposób używać kosmetyków do makijażu. Dzięki ofercie doradztwa drogeria może je lojalizować – mówi Jakub Kudzia, menedżer ds. projektów detalicznych Ambra w Grupie Eurocash.

Jakub Kudzia deklaruje, że firma szczególnie wspiera polskie marki. – W ubiegłym roku wprowadziliśmy oznaczenia produktów „dobre, bo nasze”. Skupiamy się na tym, bo konsumenci lubią polskie, dobre jakościowo kosmetyki i właśnie ich szukają w drogeriach. Jesteśmy zainteresowani także markami niszowymi i nie tylko specjalizującymi się w makijażu. Chętnie zapoznamy się z ofertą firm kosmetycznych, które chcą dotrzeć do lokalnych drogerii i sklepów spożywczo-przemysłowych – dodaje Jakub Kudzia.

Ambra jest dystrybutorem chemii gospodarczej, artykułów higienicznych, przemysłowych i kosmetyków. Działa na rynku od ponad 30 lat. Ma w ofercie ok. 15 tys. produktów. Dysponuje zapleczem magazynowym o powierzchni 6,5 tys. mkw. Jest głównym dostawcą do sieci partnerskiej drogerii Koliber. Detalistów zrzeszonych w sieci wspiera poprzez szkolenia, organizuje sieciowe promocje, prowadzi komunikację marketingową z konsumentami. Zarządza także półką chemiczno-kosmetyczną (shop-in-shop) w ponad 350 sklepach spożywczych w ramach programu Shelf. Ambra dostarcza towar do 5 tys. odbiorców B2B w Polsce - do drogerii, sklepów spożywczych, sieci marketów, a także instytucji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Hurt i dystrybucja
08.09.2023 14:26

Inter-Vion powiększy powierzchnię magazynową. Niebawem rusza budowa nowej hali

Nowy magazyn Inter-vion ma zacząc działać pod koniec 2024 r. linkedin.com/company/inter-vion-polska/
Firma Inter-Vion zawarła umowę na budowę nowej hali magazynowej. Będzie ona zlokalizowana w Tomaszowie Mazowieckim, obok obecnie istniejącego obiektu. Inwestycja rusza jeszcze we wrześniu, a jej zakończenie jest planowane na czwarty kwartał 2024 roku.

Firma Inter-Vion poinformowała, że po długich przygotowaniach zawarła umowę na budowę nowej hali magazynowej. Magazyn będzie zlokalizowany w Tomaszowie Mazowieckim, obok obecnie istniejącego obiektu.

image
FOTO: linkedin.com/company/inter-vion-polska/

Rozpoczęcie budowy przewidziane jest na początek września br., a planowany termin uruchomienia nowego magazynu to czwarty kwartał 2024 roku.

Decyzja o budowie nowej hali magazynowej ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszej firmy i umożliwi nam dalszy rozwój w najbliższych latach

– dodaje firma.

image
FOTO: linkedin.com/company/inter-vion-polska/

Inter-Vion to lider na rynku akcesoriów kosmetycznych w Polsce. Oferuje takie marki jak Intervion Beauty Expert, Glamour, Auri i Killys, a także produkty do sprzątania i higieny jamy ustnej. W sumie oferta firmy to kilka tysięcy pozycji, eksportowanych do ponad 50 krajów na całym świecie, w tym produkty stworzone specjalnie pod marki własne m.in. dla Hebe, Biedronki, Lidla i Drogerii Natura. Spółka należy do francuskiej grupy La Brosse & Dupont.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Hurt i dystrybucja
29.08.2023 17:04

Paweł Surówka, Eurocash: Rynek nam nie sprzyja, ale tegoroczne wyniki będą lepsze niż w roku ubiegłym

Paweł Surówka, prezes zarządu Grupy Eurocashmat. prasowe
Dla grupy Eurocash, w której działają m.in. franczyzowa sieć drogerii Koliber, sklepy Kontigo oraz hurtownia chemiczno-kosmetyczna Ambra, ten rok ma być lepszy niż ubiegły na poziomie EBITDA i wyniku netto. Taką deklarację złożył PAP Biznes Paweł Surówka, prezes firmy, mimo świadomości, że konsumenci kupują mniej, wybierają tańsze zamienniki produktów i pod wpływem inflacji częściej korzystają z dyskontów. Jak na razie wyniki finansowe firmy potwierdzają ten optymizm.

Grupa Eurocash, w której działają m.in. franczyzowa sieć drogerii Koliber, sklepy Kontigo oraz hurtownia chemiczno-kosmetyczna Ambra, odnotowała w II kwartale 2023 r. wzrost sprzedaży o niemal 7 proc. do ok 8,4 mld zł. Taki wynik to spory sukces, biorąc pod uwagę, że drugi kw. 2023 pod względem konsumpcji był gorszy od pierwszego. Warto także dodać, że w II kw. skonsolidowana EBITDA (tj. zysk operacyjny powiększony o amortyzację) wyniosła 269 mln zł, czyli o 5 proc. więcej niż rok wcześniej. Grupa zanotowała także ponad 2,5-krotny wzrost zysku netto z 19 mln zł.

image
FOTO: wiadomoscihandlowe.pl

Paweł Surówka, prezes Eurocash w rozmowie z PAP Biznes przyznał, że obawia się trzeciego kwartału, bo „rynek nam nie sprzyja” i „konsument jest ciągle słaby”, a co za tym idzie wybiera tańsze zamienniki produktów i pod wpływem inflacji częściej korzysta z dyskontów. Równocześnie podtrzymał deklarację, że w całym roku wynik EBITDA i netto będą lepsze dla grupy niż w 2022 r. Nadzieja w tym, że „trzeci kwartał jest zawsze sprzedażowo mocniejszy dla handlu niezależnego i w tym roku też będzie sezonowo mocny”

Dodał też, że grupa zamierza utrzymywać konkurencyjność cenową. W tym celu prowadzone są rozmowy z dostawcami. Problemem jest natomiast inflacja kosztów. Mocny wpływ na wyniki będą miały podwyżki płacy minimalnej i czynszów czy wzrostów cen energii.

Prezentując wyniki finansowe Grupa Eurocash ujawniła także, że wzmocniła w 2023 pozycję lidera rynku hurtowego. Na koniec czerwca 2023 w ujęciu z produktami bez kodów EAN udział w tym rynku zwiększył się wobec roku poprzedniego o 0,7 pp., do 24,3 proc., a przy pominięciu takich produktów udział zwiększył się o 1 pp., do 30,1 proc.

Jednocześnie firma podkreśla, że „kluczowa rola Grupy dla sklepów niezależnych w Polsce oraz udziały rynkowe w sprzedaży poszczególnych dostawców, powodują że wykazują oni (zwłaszcza dostawcy wielkoskalowi) daleko posuniętą lojalność i zarząd uznaje, że długoterminowa współpraca z nimi nie jest zagrożona”.

Grupa w drugim kwartale 2023 roku w dalszym ciągu realizowała swoją strategię według której planuje zwiększyć udziały biznesu hurtowego z ok. 23 do 29 proc. do końca 2025 r. (bez kodów EAN). Ambitnym planom ekspansji sprzyjać będzie ponad 1 mld zł kredytów.

Czytaj też: ​Grupa Eurocash otworzyła linię kredytową na ponad miliard zł

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. wrzesień 2023 20:01