StoryEditor
Drogerie
05.09.2023 16:47

Monika Kolaszyńska, prezes Super-Pharm: Automatyzacja pracy to odpowiedź na rosnące koszty wynagrodzeń

Monika Kolaszyńska, prezes Super-Pharm Polandfot. Łukasz Rawa
Wprowadzanie kas samoobsługowych w drogeriach, elektronicznych etykiet cenowych, robotów aptecznych w aptekach, automatyzacja zamówień to działania, które podejmuje Super-Pharm w związku z rosnącymi kosztami pracy i zapowiedziami kolejnych wzrostów płacy minimalnej. O warunkach zatrudnienia w sieci sprzedaży Super-Pharm, strategii płacowej i wpływie na nią polityki fiskalnej państwa – mówi Monika Kolaszyńska, prezes Super-Pharm Poland.

Ile osób jest obecnie zatrudnionych w drogeriach Super-Pharm?

W sieci Super-Pharm zatrudniamy ponad 1200 pracowników, z czego ponad 1000 w naszych drogeriach i aptekach. Pracują z nami osoby ze stażem dwudziestoletnim, czyli takie, które są w Super-Pharm od początku naszej działalności w Polsce oraz bardzo młodzi ludzie, dla których nasze sklepy są pierwszym przystankiem w ich karierze zawodowej.

Jakich wymagacie Państwo kompetencji od pracowników sklepów? Czy muszą to być osoby posiadające kierunkowe wykształcenie lub kursy kosmetyczne?

Nasz idealny kandydat do pracy w drogerii to osoba, która lubi ludzi i interesuje się rynkiem kosmetycznym. Nie wymagamy wykształcenia kierunkowego, choć rzeczywiście absolwenci szkół kosmetycznych i kosmetologicznych, kursów wizażu to dla nas wymarzone grono przyszłych pracowników.

Czytaj także: Monika Kolaszyńska, prezes Super-Pharm: różnorodność przyspiesza rozwój firmy

Klienci naszych sklepów łatwo zauważą, że w naszej strategii zatrudniania hołdujemy hasłu „Każdy jest inny, każdy jest super!”. Świadomie i konsekwentnie dywersyfikujemy nasze zespoły, w których miejsce dla siebie mogą znaleźć pracownicy w każdym wieku i tak różni od siebie, jak różni są nasi klienci.

Jakie jest wynagrodzenie pracowników drogerii – ile zarabiają rozpoczynając pracę i jaki jest jej wzrost na przestrzeni lat? Czy wzrost płacy minimalnej uważacie Państwo za duże obciążenie dla swojego biznesu i czy w związku z tym szukacie rozwiązań automatyzujących pracę?

Nasza strategia płacowa jest cały czas rewidowana ze względu na dużą niestabilność prawną i podatkową w kraju. Skokowe wzrosty płacy minimalnej w latach 2023-24 nakładają na nas presję rewizji naszych planów.

Naszym celem jest zbudowanie siatki płac, która będzie sprawiedliwa i satysfakcjonująca dla pracowników. Niekontrolowana inflacja i nieodpowiedzialna polityka socjalna i fiskalna bardzo nam to zadanie utrudniają. Konsekwencją tego jest oczywiście automatyzacja i optymalizacja procesów: wprowadzanie kas samoobsługowych, elektronicznych etykiet cenowych, niezwykle innowacyjnych robotów aptecznych, czy dalsza automatyzacja zamówień.

Podwyżka płacy minimalnej w ostatecznym rozrachunku odbija się negatywnie na pracownikach i klientach. Naszą rolą jest minimalizacja tego negatywnego wpływu zarówno na zatrudnione u nas osoby, jak i cały biznes.

Jakie są warunki zatrudnienia w drogeriach oraz  pozapłacowe benefity dla pracowników?

W Super-Pharm stawiamy na dopasowanie zatrudnienia do preferencji pracowników. Oferujemy umowy o pracę i zlecenia, zatrudnienie na cały bądź część etatu. Naszym kulturowym wyróżnikiem w branży jest ponadstandardowa elastyczność w zakresie tworzenia grafików i ustalania zmian. Prócz benefitów dość powszechnie oferowanych na rynku (takich jak ubezpieczenie medyczne, grupowe ubezpieczenia na życie, systemu premiowego) szczególnie dumni jesteśmy ze stałej zniżki na zakupy w naszej sieci, którą oferujemy pracownikom od pierwszego dnia ich pracy.

Ponadto mamy kilka rozwiązań niestandardowych, a wynikających z naszych wartości i specyfiki branży. Są to: korzystne pożyczki pracownicze, dostęp do pomocy psychologicznej w trudnych sytuacjach życiowych, rosnąca liczba szkoleń menadżerskich i produktowych, z których dodatkową korzyścią są próbki produktów oferowane uczestnikom tak, by sami mogli sprawdzić działanie kosmetyków, które później oferują naszym klientom.

Czytaj także: Henri Hampe o kulturze pracy w DM Drogerie Markt: Firma jest dla ludzi, a nie na odwrót

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
01.12.2023 16:39
Nowa drogeria Hebe od dziś w Kwidzynie
Nowa drogeria Hebe w Kwidzyniu znajduje się przy ulicy Marii Konopnickiej 19.Hebe
Od dziś, mieszkańcy Kwidzyna i okolic mają możliwość robienia zakupów w sklepie Hebe. Dokładnie 1 grudnia miało miejsce otwarcie drogerii Hebe w Centrum Handlowym Liwa, które znajduje się przy ul. Marii Konopnickiej 19 w Kwidzynie. W tradycyjnym stylu, dla klientów odwiedzających Hebe w najbliższym czasie przygotowano szeroki wybór produktów, atrakcyjne promocje oraz specjalne oferty.

Z okazji otwarcia pierwszej drogerii Hebe w Kwidzynie, klienci mogą skorzystać z wyjątkowych ofert specjalnych. Od dnia otwarcia do 17 grudnia 2023 roku dostępna jest promocja „Zapachy do -60 proc.”, obejmująca wszystkie zapachy, takie jak Lanvin Rumeur 2 Rose, Lacoste Red, Tous Man 1920, Karl Lagerfeld Bois De Yuzu. Ponadto, do 13 grudnia trwa promocja „Profesjonalna pielęgnacja twarzy i włosów do -40 proc.”.

Do 13 grudnia klienci będą mieli okazję skorzystać z promocji "Wszystkie produkty marek w supercenach" na popularne kosmetyki marek takich jak Rexona, Dove, Lux Botanicals i Axe. Natomiast do 15 grudnia, ta promocja zostanie rozszerzona także na produkty marek takich jak L’Oréal, Garnier, Mixa, Dessange i Maybelline. Dodatkowo, przy zakupach na kwotę minimum 80 zł w dniach od 1 do 5 grudnia, każdy klient otrzyma kupon o wartości 20 zł na kolejne zakupy, które można wykorzystać do 9 grudnia 2023 roku. Ważne jest, że ta promocja obowiązuje wyłącznie w nowo otwartej drogerii Hebe w Kwidzynie.

Nowy sklep Hebe w Centrum Handlowym Liwa przy ul. Marii Konopnickiej 19 w Kwidzynie będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 20:00, natomiast w niedziele handlowe będzie otwarty od 10:00 do 17:00.

Hebe to sieć sklepów oferująca starannie dobrany i zróżnicowany wybór produktów, w tym ekskluzywne marki takie jak Gosh, Hean, Bandi, Benton, Nacomi, Halloween oraz Karl Lagerfeld. W asortymencie Hebe można znaleźć szeroką gamę kosmetyków, w tym produkty naturalne, koreańskie, dermo, a także profesjonalne, a także różnorodne artykuły do makijażu i akcesoria, takie jak produkty z linii Hebe Professional, które cechuje wysoka jakość.

Czytaj także: Coraz więcej produktów w sklepie internetowym Hebe. Czy program Hebe Partner pomógł sieci w rozwoju e-commerce?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
01.12.2023 15:38
Drogerie dm Drogerie Market debiutuje w Baranowie
W asortymencie dm znajduje się szeroki wybór produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, artykuły zdrowotne i higieniczne oraz produkty w kategoriach kosmetyki i perfumy.drogerie dm Drogerie Markt
O godzinie 9:00 rano, 30 listopada, miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszej drogerii dm w Baranowie, znajdującej się w nowo otwartym Pasażu Kępińskim przy ul. Wrocławskiej 47A. Z tej wyjątkowej okazji, dla klientów przygotowano atrakcyjną ofertę powitalną, obejmującą 15 proc. rabat na wszystkie zakupy, zestaw mini produktów jako gratis, bezpłatny żel pod prysznic z marki Balea oraz wiele atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin.
image

Minigaleria zdjęć z profilu Linkedin sieci.

FOTO: drogerie dm Drogerie Markt
Powierzchnia sprzedaży w drogerii dm w Baranowie wynosi 541 metrów kwadratowych. Drogeria dba o wygodę klientów, zapewniając dodatkowe udogodnienia, takie jak dostęp do ławeczki do odpoczynku oraz stacji pakowania prezentów, która jest dostępna bez dodatkowych opłat. Ponadto, klientom oferowany jest komfortowy parking. Godziny otwarcia sklepu dm w Baranowie to od poniedziałku do soboty, w godzinach od 09:00 do 21:00.

Na początku, w drzwiach powitał nowych klientów uroczy Miś Czyścioszek Saubär. Klienci mieli możliwość skorzystania z usług profesjonalnego makijażu dostosowanego do indywidualnych potrzeb, dobierania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Ponadto, była dostępna przekąska w postaci popcornu, a Pan Baloniarz cieszył najmłodszych klientów tworząc dla nich kolorowe i bajkowe zwierzaki z balonów.

Pasaż Kępiński w Baranowie został okrzyknięty największą inwestycją handlową w powiecie, a my bardzo cieszymy się, że to właśnie w tym miejscu otworzymy pierwszą drogerię dm. Już w najbliższy czwartek zapraszamy mieszkańców Baranowa i okolic na zakupy. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy szereg niespodzianek i atrakcyjne ceny

- powiedział Marek Mączka, kierownik regionalny dm w Polsce.

Z okazji swojego otwarcia, drogeria przygotowała specjalną promocję. Klienci mogą skorzystać z dodatkowego rabatu powitalnego wynoszącego 15 proc., a także otrzymać kremowy żel pod prysznic z własnej marki Balea jako gratis. Aby skorzystać z tej oferty, można go dostać przy zakupach i okazaniu kuponów dostępnych w gazetkach dm lub zakupić go osobno. Promocja jest ważna do 10 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

Czytaj także: Sieć DM zorganizowała program zdrowotny dla swoich pracowników

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. grudzień 2023 19:14