StoryEditor
Drogerie
19.01.2022 00:00

TOP 10 w drogeriach Ziko Dermo [PRODUKTOWE PODSUMOWANIE 2021 ROKU]

Zestawienie najlepiej sprzedających się produktów w 2021 roku w drogeriach Ziko Dermo rozpoczyna maść Bepanthen Baby i nie jest to jedyny kosmetyk przeznaczony dla dzieci, który znalazł się w tym zestawieniu.  TOP 10 zdominowały jednak dezodoranty Vichy i produkty marki Bioderma. Co jeszcze kupowali klienci tej sieci w ubiegłym roku?   

Początek roku to dobry czas na podsumowanie tego co wydarzyło się w poprzednich dwunastu miesiącach. Poprosiliśmy drogerie o podzielenie się z nami informacjami o tym, po jakie kosmetyki ich klienci sięgali w minionym roku najczęściej? Swoim zestawieniem podziały się już z nam drogerie Cosibella, Jasmin i Super-Phram.

Natomiast zestawienie najlepiej sprzedających się produktów w 2021 roku w drogeriach Ziko Dermo przedstawia się następująco:

1. Maść Bepanthen Baby. Cena: 38,99 zł/100 + 30 g

Do codziennej pielęgnacji dla dzieci i niemowląt. Chroni i regeneruje skórę. Zapobiega odparzeniom. Zapewnia optymalny poziom nawilżenia. Dzięki lekkiej i delikatnej formule nie podrażnia skóry.

2. Olejek do kąpieli i pod prysznic Bioderma Atoderm Huile de douche. Cena: 74,99 zł/1000 ml

 

Stosowany w pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej, podrażnionej i atopowej. Otula skórę ochronnym płaszczem, nawilża i odżywia. Chroni przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych oraz powstrzymuje dostęp alergenów. Łagodzi uczucie ściągnięcia skóry przywracając jej komfort. Delikatna formuła sprawia, że produkt nie wywołuje podrażnień oraz nie szczypie w oczy.

3. Woda micelarna Bioderma Sensibio H2O. Cena: 84,99zł/2 x 500 ml (zestaw)

Stworzona z myślą o skutecznym oczyszczeniu i odświeżeniu skóry wrażliwej i nadwrażliwej. Działa łagodząco na podrażnienia, zmniejsza reaktywność skóry i zapewnia ochronę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Posiada fizjologiczne pH na poziomie 5,5.

4. Aptyperspirant Vichy roll-on przeciw nadmiernemu poceniu. Cena: 33,99 zł/50 ml

Sprawdza się u wszystkich, których skóra pod pachami jest wrażliwa oraz potrzebuje dokładnego nawilżenia. Działa nawet do 48 godzin od aplikacji. Nie zawiera alkoholu etylowego, a dzięki obecności wody termalnej, zapewnia odpowiednie nawilżenie oraz ochronę.

5. Balsam kojący Bioderma Atoderm Intensive Baume. Cena: 75,99 zł/500 ml

Intensywne nawilżenie i odżywienie skóry bardzo suchej, podrażnionej i atopowej. Zmniejszenie swędzenia i trwała odbudowa bariery ochronnej skóry. Stworzony z myślą o codziennej pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej, dzięki czemu daje natychmiastowe ukojenie i uczucie komfortu. Dzięki idealnie dobranym składnikom balsam może być stosowany już od 1 dnia życia.

6. Dezodorant w kulce Vichy Deo Anti-Trace przeciw śladom na ubraniach. Cena: 33,99 zł/50 ml

Zwalcza nadmierne pocenie się oraz zapobiega powstawaniu plam na ubraniach. Przystosowany jest do aplikacji na każdym rodzaju skóry, także na wrażliwej. Działa do 48 godzin od aplikacji.

7. Krem dla dzieci i niemowląt Linomag Bobo A+E. Cena: 10,99 zł/50 ml

Zapewnia ochronę skóry wrażliwej, suchej i alergicznej u dzieci i niemowląt. Można go stosować codziennie na całe ciało. Delikatnie nawilża i łagodzi podrażnienia skóry.

8. Balsam do twarzy i ciała La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M. Cena: 73,99 zł/400 ml

Odbudowuje lipidową warstwę ochronną, zapobiegając nadmiernej suchości skóry i powstawaniu stanu zapalnego. Zmniejsza uczucie swędzenia, łagodzi podrażnienia i przywraca odżywienie i komfort. Preparat pozostawia lekki ochronny film na skórze.

9. Odżywczy krem przeciwstarzeniowy Vichy Neovadiol Magistral. Cena: 105,59 zł/50 ml

Redukuje oznaki starzenia oraz utraty lipidów. Dzięki zawartości kwasów omega 3, 6 i 9 skóra pozostaje odżywiona oraz gładka przez cały dzień. Ponadto poprawia jędrność oraz elastyczność skóry twarzy.

10. Dezodorant Vichy Deo Roll-On Stress Resist. Cena: 33,99 zł/50 ml

Pomaga w walce z nadmierną potliwością, pojawiającą się w sytuacji wzmożonego stresu. Nie zawiera alkoholu etylowego oraz jest w pełni hipoalergiczny.

Czytaj też: Produktowy TOP 10 2021 roku portalu wiadomoscikosmetyczne.pl

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
14.07.2025 10:43
Drogerie Müller zwiększyły sprzedaż i kontynuują ekspansję – ale (na razie) nie w Polsce
3-poziomowa drogeria Müller w Palma de Mallorca
3-poziomowa drogeria Müller w Palma de Mallorca / Marzena Szulc
3-poziomowa drogeria Müller w Palma de Mallorca
/ Marzena Szulc
3-poziomowa drogeria Müller w Palma de Mallorca
/ Marzena Szulc
3-poziomowa drogeria Müller w Palma de Mallorca
/ Marzena Szulc
3-poziomowa drogeria Müller w Palma de Mallorca
3-poziomowa drogeria Müller w Palma de Mallorca
3-poziomowa drogeria Müller w Palma de Mallorca
3-poziomowa drogeria Müller w Palma de Mallorca
Gallery

Niemiecka sieć drogeryjna Müller znacząco zwiększyła sprzedaż w roku obrotowym 2023/24. Rosnące koszty odbiły się jednak na poziomie zysków, powodując ich spadek. Ekspansja sieci w Europie Wschodniej (głównie w Czechach i Słowacji) postępuje, nadal nie wiemy jednak, czy drogeryjny gigant zdecyduje się na debiut na polskim rynku.

W roku obrotowym 2023/24 grupa Müller zwiększyła sprzedaż o 8,3 proc. – do ok. 5 mld pięciu euro. Jednocześnie zysk operacyjny (EBIT) spadł o około 15,6 proc. do 259,3 mln euro, a skonsolidowany zysk netto spadł o 13,15 proc. do 185,1 mln euro – jak podała niedawno firma, cytowana przez portal lebensmittelpraxis.de.

Grupa, mająca siedzibę w Ulm na południu Niemiec przypisuje spadek swoich zysków wyższym kosztom zaopatrzenia, korektom czynszów związanym z inflacją oraz wyższym kosztom zatrudnienia. Na wynik wpłynęły również odpisy z tytułu utraty wartości w wysokości 17,7 mln euro. Z danych firmy wynika, że 3,6 mln euro z tej kwoty przypadło szwajcarskiemu sprzedawcy zabawek Franz Carl Weber, który został przejęty w 2023 roku.

Zobacz więcej: Niemieckie drogerie Müller walczą o szwajcarskich klientów

Sieć rozrosła się prawie do tysiąca sklepów 

W roku obrotowym 2023/24 liczba sklepów wzrosła netto o 35 – do 941 lokalizacji. Müller otworzył 28 nowych sklepów oraz przejął 22 lokalizacje sieci Franz Carl Weber w Szwajcarii. Jednocześnie grupa zamknęła 15 placówek. 

Powierzchnia sprzedaży zwiększyła się w sumie o 41 tys. mkw. do 1,24 mln mkw. Średnia powierzchnia sklepu to 1422 mkw. w Niemczech i 1611 mkw. w Austrii.

image
Marzena Szulc

Müller, obok znanych w Polsce Rossmanna i DM, a także popularnej na północy niemiec sieci Budni – jest obecnie jednym z czterech głównych graczy w branży drogeryjnej po tym, jak sieć Schlecker zbankrutowała w 2012 roku. 

Co ciekawe, założyciel sieci – obecnie 92-letni Erwin Müller – wciąż aktywnie działa na rzecz sieci drogerii Müller.

Od salonu fryzjerskiego po koncept drogerii

Erwin Müller, z wykształcenia fryzjer, otworzył swój pierwszy salon w 1953 roku w Unterfahlheim (Bawaria), który przeniósł do Neu-Ulm. W 1966 roku wpadł na pomysł, aby oferować w salonie również kosmetyki i artykuły drogeryjne. W 1969, po powrocie z podróży po Kanadzie i USA, Erwin Müller przywiózł pomysł na koncept drogerii – sklepu samoobsługowego, oferującego artykuły codziennego użytku. W 1973 roku otworzył swoją pierwszą “prawdziwą drogerię” w Ulm.

W ostatnim roku obrotowym liczba pracowników sieci Müller wzrosła o prawie 2 tys. osób – w sumie jest to 35 464. Z danych firmy wynika, że wskaźnik kapitału własnego wzrósł do 64,3 proc. Udział w rynku niemieckim w sektorze drogerii jest stabilny, pozostaje na poziomie 7,9, a w Austrii – 14,7 proc.

Sieć kontynuuje również ekspansję międzynarodową. Müller poinformował ostatnio wejściu na rynek słowacki, gdzie otwartych zostanie 25 sklepów. Firma utworzyła też spółkę w Czechach. W Hiszpanii Müller wybudował nowe centrum logistyczne, co ma na celu  zwiększenie obecności na tym rynku. 

Zobacz też: DM, Rossmann i Müller: jak wielka trójca niemieckich drogerii zdobyła rynek i walczy o klientów?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
07.07.2025 15:35
Walgreens Boots Alliance poprawia wyniki szykując się do przejęcia za 10 mld dolarów
Sycamore Partners planuje przejąć WGA do końca roku.Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance, jedna z największych sieci aptek w Stanach Zjednoczonych, ogłosiła lepsze od oczekiwań wyniki za trzeci kwartał roku obrotowego. Przychody z amerykańskich aptek wyniosły 30,71 miliarda dolarów, co przekroczyło prognozy analityków zakładające 29,01 miliarda dolarów.

Sprzedaż porównywalna (LfL) wzrosła o 10,3 proc., a skorygowany zysk na akcję osiągnął poziom 38 centów wobec spodziewanych 34 centów. Na poprawę wyników wpłynęły przede wszystkim duże cięcia kosztów oraz zamykanie nierentownych placówek. Te działania wpisują się w szeroko zakrojoną strategię naprawczą, wprowadzoną przez nowego prezesa Tima Wentwortha. Zakłada ona m.in. redukcję kosztów operacyjnych o 1 miliard dolarów, zmiany w strukturach zarządzania oraz likwidację tysięcy nierentownych aptek. Działania te mają przygotować spółkę na przejęcie przez fundusz private equity Sycamore Partners, który planuje wykupić firmę do końca 2025 roku za kwotę 10 miliardów dolarów i wycofać ją z giełdy.

Pomimo pozytywnych sygnałów finansowych, Walgreens mierzy się z poważnymi wyzwaniami strategicznymi. Firma w ostatnich latach zbyt mocno skoncentrowała się na działalności aptecznej, podczas gdy konkurenci, tacy jak CVS czy UnitedHealth, rozwijają również segmenty usług zdrowotnych i ubezpieczeń. Dodatkowo, rosnąca presja cenowa na rynku leków oraz silna konkurencja ze strony Amazonu i Walmartu utrudniają poprawę marż i wzrost zyskowności.

Znaczącym obciążeniem dla Walgreens okazała się również inwestycja w sieć klinik VillageMD, która w zeszłym roku przyniosła firmie stratę w wysokości 5,8 miliarda dolarów. Obecnie rozważane są różne strategiczne opcje dla tej inwestycji, w tym możliwość sprzedaży. Decyzje podjęte w nadchodzących miesiącach mogą przesądzić o dalszym kierunku rozwoju spółki po planowanym przejęciu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. lipiec 2025 23:10