StoryEditor
Handel
30.08.2023 16:24

Wojna na ceny trwa. Biedronka odpowiada sieciom drogeryjnym kolejnymi promocjami na kosmetyki

Promocje w Biedronce, która najwyraźniej nie zamierza oddać pola w walce o kosmetyczny tort rynkowywiadomoscikosmetyczne.pl
Biedronka ruszyła z kolejną falą obniżek cen i promocji na kosmetyki, środki czystości, chemię domową. Drugi produkt taniej nawet 92 proc. to wygląda jak wojna cenowa już nie tylko pomiędzy dyskontami, ale także pomiędzy dyskontami a sieciami drogeryjnymi.

Od kilkunastu tygodni możemy  obserwować jak sieci handlowe dewastują swoją politykę cenową wprowadzając kolejne obniżki cen i zaciekle przebijając się promocjami niczym w finale tenisowych rozgrywek.

Biedronka, Lid, potem znowu Lidl, Carrefour, Netto, Intermarche obniżały kolejno ceny na półkach. Do wyścigu dołączył Rossmann, który powiadomił, że zszedł o połowę ceny na 216 popularnych produktach. Drogerie Natura odpowiedziała obniżką cen tysiąca produktów a następnie potężną wyprzedażą. Hebe niemal codziennie informuje o głębokich rabatach. Właśnie trwa akcja -40 proc. na polskie marki obejmująca ponad 2 tys. produktów.

Czytaj więcej: Kolejne sieci drogeryjne masowo obniżają ceny. Teraz Natura kusi wielką wyprzedażą

Do gry postanowiła znów wrócić Biedronka i poinformowała klientów, że teraz – tuż przed wrześniem, który tradycyjnie da im w kość w związku z wydatkami na szkolne wyprawki czy wymianę garderoby – zrobią zakupy nawet 90 proc. taniej. Promocją objęte zostały artykuły żywnościowe i przemysłowe.

image
FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl

W komunikacie prasowym dyskont wymienia wśród najatrakcyjniejszych promocji:

  • szampon do włosów Head&Shoulders 360 ml za 19,49 zł (drugi produkt tańszy o 50 proc. przy zakupie dwóch)
  • odżywka do włosów Garnier Fructis 200 ml za 7,99 zł (drugi produkt tańszy o 92 proc. przy zakupie dwóch)
  • płyn do płukania tkanin Cocolino 1,45 l za 12,99 zł (drugi produkt tańszy o 70 proc. przy zakupie dwóch)
  • płyn do wc Domestos 1 l za 9,99 zł (drugi produkt tańszy o 66 proc. przy zakupie dwóch).

A gdy wchodzimy do Biedronki widzimy, że w dziale kosmetyków i chemii zrobiło się dosłownie żółto od karteczek z procentami. Na cenówkach pod produktami dopisek: Zawsze niskie ceny (czyżby odpowiedź na politykę sieci DM-drogerie markt szczycącą się, że utrzymuje stale niskie ceny?) a dodatkowo przy setkach produktów informacje o promocjach – 40, 50, 66  proc. taniej, 2+1 gratis, wyprzedażach.

image
FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
image
FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
image
FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl

 

Wszystko wskazuje na to, że o uspokojeniu rynku, o którym wielu w branży marzyło, można zapomnieć. Nie widać końca promocji. Dyskonty, które sukcesywnie zwiększają udziały w sprzedaży kosmetyków i chemii nie odpuszczą tych kategorii, a to przełoży się na politykę cenową sieci drogeryjnych, które będą żądały obniżek od producentów. Jak skończy się to dla producentów i marek?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
01.12.2023 11:09
Rossmann coraz bliżej pierwszej trójki w TOP 10 pracodawców w Polsce
Rossmann w swojej łodzkiej centrali oraz w 1675 sklepach zatrudnia 16999 osób
Rossmann znalazł się na czwartej pozycji rankingu 10 firm o najlepszej reputacji wśród potencjalnych pracowników w Polsce – wynika z najnowszego raportu agencji Inquiry. W stosunku do poprzedniej edycji badania, sieć drogeryjna przesunęła się o jedną pozycję w górę.

Reputacja Rossmanna wśród potencjalnych pracowników uplasowała ją na czwartej pozycji (z wynikiem 28,4 proc.) w rankingu pracodawców w Polsce w 2023 roku, przygotowanym przez agencję badawczą Inquiry.

Respondenci badania, tak jak i w poprzednich edycjach, mieli sobie wyobrazić, że szukają pracy i wskazać firmy, z pracy w których byliby dumni oraz takie, w których wstydziliby się pracować. Odpowiedzi pozytywne, po odjęciu od nich wskazań negatywnych, stały się podstawą do stworzenia rankingu najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce.  

Pierwsza trójka najlepszych pracodawców w rankingu Inquiry to Allegro, które przesunęło się z pozycji drugiej, uzyskując w tym roku 33,8 proc. pozytywnych wskazań. Miejsce drugie to Mercedes-Benz Polska (32,4 proc.), a trzecie E. Wedel (31,9 proc.), który spadł tu z pozycji pierwszej. Za nimi uplasował się Rossmann (26,4 proc.), który wskoczył na czwarte miejsce pomimo 2,5 proc. spadku w punktacji. A to dzięki temu, że Adidas spadł na pozycję szóstą, w związku z ponad 4 proc. spadkiem pozytywnych wskazań.

Rossmann to największa sieć drogeryjna działająca na polskim rynku od 30 lat. Posiada niemal jedną trzecią rynku drogeryjnego w Polsce. W centrali oraz w 1675 sklepach zatrudnia niemal 17 tys. osób. Jest stabilnym pracodawcą oferującym pracownikom jasną ścieżkę kariery, rozbudowany system szkoleń oraz atrakcyjne programy rozwoju osobistego. 

Firma oferuje także liczne benefity pracownicze, w tym m.in. firmowy program rozwoju pasji, pakiety socjalne, dopłaty do wypoczynku, świadczenia świąteczne, becikowe oraz konkursy kreatywne. Stworzył też platformę szkoleniową dla swoich pracowników.

Rossmann został uhonorowany prestiżowymi nagrodami, przyznawanymi firmom wyróżniającym się w tworzeniu przyjaznego i atrakcyjnego miejsca pracy, takimi jak Friendly Workplace, Solidny Pracodawca czy Best Quality Employer.

Nagrody te są dla nas wyjątkowo cenne, bo przyznawane za  tworzenie przestrzeni umożliwiającej pracownikom rozwój zarówno zawodowy, jak i osobisty, co jest celem szczególnie nam bliskim. Ponadto już od dwóch lat realizujemy program wsparcia psychologicznego, prawnego i finansowego. Mimo, że na co dzień tworzymy dużą i rozproszoną społeczność, potrafimy też się wspierać, bez względu na miejsce zatrudnienia, staż pracy, czy zajmowane stanowisko

– czytamy na stronie kariera.rossmann.pl.

Czytaj też: Rossmann zdobył dwa wyróżnienia za działania na rzecz pracowników

Prezentując ogłoszenia o pracę Rossmann zwraca uwagę, że użyty w nich męski rodzaj nazw stanowisk, wynika wyłącznie z dbałości o czytelność ogłoszeń.

Dla naszych pracowników niezależnie od płci, liczy się profesjonalizm, pasja, oraz umiejętności, które przynoszą wartość nam wszystkim. Wierzymy, że każdy z Was ma potencjał, by stać się cennym członkiem naszego zespołu. Nasza firma dąży do stworzenia środowiska pracy, gdzie wszyscy mogą czuć się akceptowani i mile widziani. Jesteśmy firmą, która promuje tolerancję, różnorodność, oraz równość szans

– zapewnia Rossmann.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Handel
30.11.2023 13:50
Sześć nowych drogerii Hebe w ciągu miesiąca
Drogeria Hebe w Ostródziefot. Hebe
Sieć Hebe otworzyła kolejną drogerię. Tym razem w Ostródzie. To szósty nowy sklep sieci otwarty w listopadzie br.

Hebe realizuje plan otwarć stacjonarnych sklepów. Tylko w listopadzie drogeryjna sieć otworzyła sześć nowych placówek. Przybyły sklepy w Swarzędzu, Przasnyszu, Iławie, Płocku, w Chełmie i dziś otwarta drogeria w Ostródzie, przy ul. Składowej 2B w nowym centrum handlowym Port A-Centrum.

Z okazji otwarcia drogerii w Ostródzie tradycyjnie klienci mogą skorzystać z wielu rabatów i promocji, w tym 60 proc. obniżki na zapachy 40 proc. na profesjonalne produkty do pielęgnacji twarzy i włosów.

image
FOTO: Hebe

Według opublikowanych ostatnio danych sieć Hebe otworzyła do końca września br. 17 sklepów a 4 zamknęła (13 otwarć netto). Do tego momentu pod szyldem Hebe działało 328 sklepów. Sprzedaż Hebe wyniosła 329 mln euro, to 30,5 proc. powyżej 9 miesięcy 2022 r.

Czytaj więcej: Hebe znów z dwucyfrowym wzrostem sprzedaży

Hebe planuje także w tym roku wejście ze sklepami stacjonarnymi do Czech i być może na Słowację. Wiadomo na pewno, że w grudniu dwa pierwsze sklepy w Czechach zostaną otwarte w Pradze.

Czytaj więcej: Hebe otworzy w grudniu pierwsze drogerie w Czechach

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. grudzień 2023 14:08