REKLAMAE-Wydanie Wiadomości Kosmetyczne_sierpień 2021_bglowny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

KORONAWIRUS

 

15 lipca 2021, 12:19wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Szczepienia w aptekach mają być remedium na spadek zainteresowania szczepieniami wśród Polaków

Szczepienia w aptekach mają być remedium na spadek zainteresowania szczepieniami wśród Polaków (fot. shutterstock)

Dr.Max w Działdowie był pierwszą apteką w Polsce, w której zaszczepiono pacjenta przeciwko COVID-19. Na liście punktów szczepień zorganizowanych w placówkach franczyzowych Dr.Max pojawiają się kolejne miasta. W sumie ma ich być kilkadziesiąt.

Pierwszą apteką w Polsce, w której zaszczepiono pacjenta była apteka franczyzowa Dr.Max w Działdowie, o czym wiadomoscikosmetyczne.pl pisały w tekście: Ruszyły szczepienia w aptekach.

Na liście punktów szczepień zorganizowanych w placówkach franczyzowych Dr.Max pojawiają się kolejne miasta. W tej chwili jest to: Brzesko, Nowy Sącz, Wolbrom i Strzelno.

W sumie kilkadziesiąt placówek jest zgłoszonych do programu szczepień i są jednocześnie przygotowywane do tego, by podawać szczepionki – zapewnia Tomasz Kaczmarek, dyrektor operacyjny sieci franczyzowej Dr.Max.

Aby jednak móc zacząć szczepić apteka zgłoszona do programu musi zostać podłączona do systemów informatycznych do dystrybucji szczepionek i e-rejestracji. Z tym bywają jednak kłopoty. Proces ten mocno się przedłuża, o czym pisała chociażby Gazeta Wyborcza, opisując problemy aptek w Warszawie.

Wiele z 17 warszawskich aptek zgłoszonych do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, mimo, że otrzymało już dostawę szczepionek i ma zapisanych pacjentów, nie może rozpocząć szczepień z powodu braku dostępu do tego sytemu. Ministerstwo Zdrowia informuje, że wnioski aptek są rozpatrywane przez oddziały wojewódzkie NFZ według kolejności zgłoszenia.

Tymczasem w małych miasteczkach czy na wsiach apteki są jedynymi miejscami, oferującymi szczepienia.

W ten sposób przychodzimy ze szczepieniami do ludzi spoza wielkich aglomeracji – mówi Tomasz Kaczmarek.

Według ostatnich informacji Ministerstwa Zdrowia do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 dołączyło niemal 400 aptek. Szczepienia w aptekach mają być remedium na spadek zainteresowania szczepieniami wśród Polaków. Na początku lipca milion dawek preparatów nie pojechało do punktów szczepień z powodu braku chętnych. Tymczasem według sondażu CBOS z końca czerwca br., ze szczezpień chce skorzystać jeszcze 18 proc. Polaków (26 proc. nie chce się szczepić).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony