REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner główny 12-24.04.2021
szczepienia w litewskich aptekach mają się rozpocząć 1 marca.

szczepienia w litewskich aptekach mają się rozpocząć 1 marca. (fot. shutterstock)

Niebawem w litewskich aptekach będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Za dwa tygodnie na Litewskim Uniwersytecie Medycznym rozpocznie się szkolenie dla farmaceutów z zakresu szczepień – donosi „Kurier Wileński”.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021

Przeszkoleni farmaceuci zdobędą uprawnienia, aby szczepić pacjentów przeciwko COVID-19 oraz innym chorobom. Dzięki temu proces szczepień na Litwie będzie realizowany szybciej – napisano w artykule.

Szkolenie na Litewskim Uniwersytecie Medycznym będzie składało się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Biorąc pod uwagę ten tryb, szczepienia w litewskich aptekach mają się rozpocząć 1 marca.

Podczas szkolenia farmaceuci poznają technikę szczepień. Zostaną też zapoznani z zasadami przechowywania szczepionek. Zakres tematyczny obejmie też profilaktykę i kontrolę chorób, zalecenia dotyczącymi szczepień, rozwoju odporności i możliwe skutki uboczne przyjęcia szczepionki.

W Polsce farmaceuci wciąż czekają na nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, która przyzna im uprawnienia do wykonywania szczepień.

Czytaj też: Senat przyjął nowelizację dającą farmaceutom uprawnienia do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony