REKLAMAJARS - baner główny (07-31.01.2020 r.)

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Władze sieci Tesco poinformowały dziś swoich pracowników o decyzji o zamknięciu czterech sklepów i zlokalizowanego w poznaniu centrum dystrybucji. Brytyjski operator zamknął w Polsce niemal 100 sklepów, pojawiły się także informacje o redukcji powierzchni magazynowej wykorzystywanej w centrum dystrybucyjnym w Gliwicach.

REKLAMA
Centrum Dystrybucyjne Tesco w Komornikach pod Poznaniem

Centrum Dystrybucyjne Tesco w Komornikach pod Poznaniem (Tesco Polska / materiały prasowe)

- Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej. Naszym priorytetem jest teraz zaoferowanie odpowiedniego wsparcia dla pracowników zamykanych placówek - powiedział Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Sklepy Tesco, które zostaną zamknięte zlokalizowane są w Nowym Sączu (ul. Prażmowskiego), Rudzie Śląskiej (ul. 1 Maja), Starogardzie Gdańskim (ul. Zblewska) i Olsztynie (ul. Pstrowskiego).

Tesco zdecydowało również o zamknięciu jednego ze swoich centrów dystrybucji w Poznaniu i kontynuowaniu operacji w pozostałych dwóch centrach dystrybucji.  Warto przypomnieć, że nowoczesny magazyn w pod poznańskich Komornikach ruszył w 2016 r. Jego uruchomienie miało być sygnałem, że brytyjski operator poważnie myśli o dalszym rozwoju na polskim rynku.

Magazyn pod Poznaniem odpowiadał za dostawy 12 tys. linii produktów do niemal 120 sklepów zlokalizowanych w zachodniej i północnej Polsce. W nowym magazynie miało docelowo znaleźć pracę 400 osób z województwa wielkopolskiego. Budynek nowego centrum dystrybucji Tesco powstał na 10 ha, a sama powierzchnia magazynowa i biurowa zajmuje 30 800 mkw.

Sieć Tesco zarządza obecnie w Polsce siecią ok. 350 hiper- i supermarketów. W szczytowym momencie rozwoju brytyjski operator zarządzał w naszym kraju siecią niemal 450 placówek, a w całym regionie ok. 1000 sklepów w różnych formatach.

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony