REKLAMAMężczyzna webinar baner glowny_obejrzyj nagranie
Portal wiadomoscikosmetyczne.pl to kompendium wiedzy o rynku kosmetycznym i platforma łącząca producentów, dystrybutorów, usługi i handel

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl to kompendium wiedzy o rynku kosmetycznym i platforma łącząca producentów, dystrybutorów, usługi i handel

Zgodnie ze światowymi trendami w biznesie medialnym, Wiadomości Kosmetyczne przechodzą wyłącznie na działania online. Będziemy nadal z Państwem, jeszcze bliżej i jeszcze szybciej, z naszą codzienną porcją wiadomości ze świata beauty, z podcastami i webinarami. Wystarczy wziąć do ręki smartfon, odpalić komputer i zacząć dzień od wiadomościkosmetyczne.pl

REKLAMAMężczyzna w świecie beauty webinar_obajrzyj nagranie_ baner w artykule

Od kilku lat jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej. Nowe, cyfrowe narzędzia w istotny sposób zmieniły tempo naszego życia oraz sposób komunikacji, wpłynęły na to, gdzie i jak zdobywamy wiedzę. Zdecydowanie otworzyły nas na świat i ułatwiły dostęp do wiadomości. Pozwoliły łączyć się w grupy osobom o podobnych zainteresowaniach i wymieniać się doświadczeniami, dzielić problemami i sukcesami.

Technologiczna rewolucja wpłynęła na wszystkie aspekty naszego życia. Prywatne i biznesowe. W biznesie to e-sklepy, aplikacje zakupowe i lojalnościowe, platformy zakupowe B2B, automatyzacja procesów produkcyjnych, logistycznych, sprzedażowych, marketing i komunikacja z konsumentami. To także sztuczna inteligencja wykorzystywana we wszystkich tych obszarach (najprostszy przykład – chatboty wspierające biura obsługi klientów) oraz rozszerzona rzeczywistość – możliwość wirtualnego przymierzania i testowania produktów, włącznie z kosmetykami do makijażu i zapachami.

To, co jeszcze kilka lat temu wydawało nam się śpiewem przyszłości, mglistymi wizjami futurystów, dziś staje się normą. A pandemia wszystkie procesy związane z cyfryzacją życia dramatycznie przyspieszyła. Wystarczy spojrzeć na dane, które pokazują jak szybko rozwija się kanał e-commerce. W ciągu ostatnich trzech lat liczba sklepów internetowych w Polsce rośnie o 25 proc. rok do roku. W połowie września 2021 r. w KRS zarejestrowanych było w sumie 51 tys. sklepów internetowych – o ponad 6,3 tys. (14 proc.) więcej niż na koniec roku 2020. Wydawało się, że w biznesie kosmetycznym zakupy przez internet będą niszą. Dane potentatów w e-commerce temu przeczą. Notino – e-sklep specjalizujący się w perfumach i kosmetykach znanych marek – podał właśnie, że w tegoroczny Black Friday, w szczytowych godzinach zamówień, sprzedawał 11 produktów na sekundę.

Odchodzimy od przestarzałych form komunikacji z klientem włączając się w nurt on-line’owych trendów – zapowiada Paweł Woch, dyrektor zarządzający siecią Drogerie Laboo w naszym artykule w listopadowo-grudniowym wydaniu Wiadomości Kosmetycznych na temat handlu w 2022 r. i wyzwań stojących przed franczyzowymi sieciami skupiającymi niezależne sklepy. Dokładne to samo dzieje się we wszystkich polskich sieciach i u największych dystrybutorów, którzy inwestują w aplikacje sprzedażowe, platformy B2B do zakupów online, dostarczają narzędzia wspierające detalistów w otwieraniu e-sklepów, aktywizują się na profilach w mediach społecznościowych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony