REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Eksport

MARKI

 

4 maja 2021, 15:35wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marka Dr Irena Eris w perfumerii Douglas w Chorwacji

Marka Dr Irena Eris w perfumerii Douglas w Chorwacji (fot. Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris)

Marka Dr Irena Eris w tym roku kończy budowę swojej dystrybucji na kluczowych rynkach europejskich. W kwietniu br. zadebiutowała w Portugalii. Wcześniej weszła do rosyjskiej sieci Złote Jabłko oraz na hermetyczny i bardzo konkurencyjny rynek francuski.

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule

W ciągu ostatnich pięciu lat polskiej firmie Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris udało się zbudować silną pozycję w segmencie premium na kilku rynkach europejskich i rozpocząć dystrybucję na kilku kolejnych, mimo silnej konkurencji globalnych i lokalnych graczy segmentu luksusowego.  

Największy sukces odnieśliśmy na rynku hiszpańskim wchodząc w 2018 roku do sieci lidera perfumerii posiadającego obecnie 350 sklepów. Marka Dr Irena Eris obecnie eksponowana jest w sekcji kosmetyków premium zarówno na regularnych pólkach obok takich brandów jak Sensai, Helena Rubinstein czy Dior oraz na własnych zaprojektowanych meblach. To szeroka oferta produktów do pielęgnacji twarzy i ciała. Nasza marka zajmuje topową pozycję pośród marek luksusowych oferowanych przez tę sieć – mówi dla wiadomoscikosmetyczne.pl Mariusz Wiśniewski, Head of Business Development and Sales Am, Western Europe, Asia w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris.

Ekspozycja w Madrycie

Jak podkreśla, strategicznie ważnym momentem z punktu widzenia wizerunku marki było rozpoczęcie sprzedaży w legendarnym londyńskim John Bell and Croyden. Apteka działająca nieopodal Oxford Street od ponad 220 lat posiada autoryzację serwisu rodziny królewskiej. –  Jest to miejsce niezwykle konkurencyjne, gdzie obecnych jest ponad 200 marek kosmetycznych i tu, po blisko 3 latach marka Dr Irena Eris potroiła swoją sprzedaż. To z kolei zaowocowało także współpracą w zakresie zabiegów kosmetycznych które oferuje InResidance - SPA zamieszczone wewnątrz tego historycznego miejsca – mówi Mariusz Wiśniewski.

Ekspozycja w londyńskim John Bell and Croyden

Od kilku lat Dr Irena Eris współpracuje z siecią Douglas. Po Rumunii, Węgrzech, Chorwacji obecnie przyszedł czas na kluczowe rynki europejskie takie jak Niemcy, Francja czy Włochy. Istotnym dla rozwoju marki okazał się również launch w słynnym domu towarowym Rinascente w Mediolanie, który jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych domów towarowych na świecie.

Pomimo pandemii firma rozwijała eksport na kolejnych rynkach. W  grudniu 2020 r. pojawiła się w rosyjskiej sieci Zlote Jablko, udało się również wprowadzić markę Dr Iena Eris na  hermetyczny i wysoko konkurencyjny rynek francuski. W kwietniu br. polskie kosmetyki zadebiutowały w Portugalii. Obecnie produkty Dr Irena Eris dystrybuowane są na 33 rynkach na całym świecie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony