REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Bezpieczne stosowanie kosmetyków w czasach epidemii to podstawa

Bezpieczne stosowanie kosmetyków w czasach epidemii to podstawa (fot. adobe stock)

Pandemia koronawirusa przyzwyczaiła nas do konieczności zmiany nawyków w wielu dziedzinach życia. Maseczka, rękawiczki oraz płyn antybakteryjny w torebce to niezbędny zestaw, bez którego nie ruszamy się dziś z domów. Zmieniliśmy także zasady robienia zakupów czy odbierania paczek od kurierów. Czy zmiany zachowań powinniśmy wprowadzić także w naszych łazienkach? 

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Magdalena Turowska z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego podkreśla, że podczas stosowania kosmetyków zawsze należy przestrzegać podstawowych zasad higieny, a w czasie epidemii tym bardziej. W czasie zagrożenia koronawirusem ważna jest higiena i regularne mycie dłoni, a gdy nie jest to możliwe – ich dezynfekcja. Pamiętajmy, że wirus może przenosić się drogą kropelkową, ale z naszych dłoni patogeny łatwo dostają się do błon śluzowych nosa, ust czy oczu.

Wielu konsumentów zastanawia się też, czy można się zarazić koronawirusem przez stosowanie kosmetyków. W oparciu o ustalenia Niemieckiego Instytutu Oceny Ryzyka BfR można stwierdzić, że transmisja wirusa za pośrednictwem produktów kosmetycznych jest mało prawdopodobna. Jednak mimo to zalecamy przestrzeganie podstawowych zasad stosowania kosmetyków.

Oto kilka przydatnych wskazówek jak bezpiecznie korzystać z kosmetyków podczas epidemii koronawirusa:

•    Przed użyciem kosmetyków dokładnie umyj ręce mydłem, a jeśli nie masz takiej możliwości użyj żeli antybakteryjnych lub środków do dezynfekcji.
•    Korzystając z kremu lub innego kosmetyku, który jest zapakowany w słoiczek, używaj szpatułki lub nabieraj produkt dokładnie umytymi dłońmi.
•    W przypadku produktów płynnych, takich jak żele do mycia rąk, mydła w płynie, wybieraj kosmetyki w opakowaniach z dozownikiem w formie pompki lub butelki z małym otworem. Taki rodzaj opakowania pozwoli na uniknięcie bezpośredniego kontaktu z produktem.
•    Regularnie myj i dezynfekuj swoje akcesoria do makijażu i pielęgnacji. Dokładnie czyść takie przedmioty jak pędzle czy gąbki. Możesz użyć do tego mydła lub łagodnego szamponu. Zawsze pozwól na dokładne wyschnięcie akcesoriów. 
•    Podczas zakupów kosmetyków kolorowych np. szminek czy podkładów nie testuj ich bezpośrednio na swojej skórze. Możesz użyć do tego papierowych bibułek dostępnych w drogerii.
•    Nie pożyczaj innym osobom produktów, które przy używaniu mają bezpośredni kontakt ze skórą, włosami. Nie dziel się takimi kosmetykami jak szminki czy tusze do rzęs. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony