REKLAMAMężczyzna webinar baner glowny_obejrzyj nagranie

STREFA URODY

Pielęgnacja

 

5 listopada 2021, 10:45Wegańska linia ADAPTOGEN by FLOSLEK zioła i adaptogeny 

Wegańska linia ADAPTOGEN by FLOSLEK zioła i adaptogeny  (fot. materiały prasowe )

Kobiety zawsze chciały wyglądać pięknie, czuć się zadbane, szczęśliwe w swoim ciele. I chyba nigdy nie było to łatwiejsze niż dziś. Wybór kosmetyków, zabiegów pielęgnacyjnych wydaje się nieograniczony. Zmieniają się jedynie priorytety pań. Coraz lepiej potrafią one odczytać potrzeby swojej skóry. Chcą dbać o nią mądrze, świadomie ją pielęgnować i wspomagać zachodzące w niej procesy. Stawiają na pielęgnację Pro-Age. To nowy światowy trend, który narodził się w opozycji do Anti-Aging, promującego utrzymanie młodego wyglądu za wszelką cenę.

REKLAMAWebinar EKO_obejrzyj nagranie_baner w artykule

Dziś kobiety chcą starzeć się szczęśliwie – nie toczyć nierównej walki ze zmarszczkami, ale skupić się na tym, by skóra była zdrowa, promienna, po prostu piękna. I w tym FLOSLEK wspiera je od wielu lat, tworząc kosmetyki na bazie składników roślinnych, takich jak lawenda, róża czy coraz popularniejsze ostatnio adaptogeny.

Co to są adaptogeny?

To znane od wieków rośliny, często uznawane przez różne kultury za „święte” z uwagi na ich zdrowotny wpływ na ludzkie ciało i umysł. Kiedyś dostępne były tylko dla wybrańców: władców i najwyższych urzędników, dziś z ich dobrodziejstw może skorzystać każdy.

By zaklasyfikować roślinę do grupy adaptogenów musi ona spełniać  trzy kryteria:

 • być nietoksyczna​, czyli nie może powodować negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia fizycznego lub psychicznego oraz nie może uzależniać.;
 • być niespecyficzną odpowiedzią na stres​ - stosowanie adaptogenów usprawnia funkcjonowanie organizmu w stresogennych sytuacjach i nie pozbawia go energii;​
 • mieć normalizujący wpływ na organizm​ - w przeciwieństwie do używek, działanie adaptogenów opiera się na przywracaniu organizmu do naturalnej równowagi. ​Mechanizm ten można określić jako rodzaj „naturalnej inteligencji”. Rośliny na swój sposób „czują” czego brakuje w organizmie (lub co występuje w nadmiarze) i redukują te dysproporcje. ​

Jak widać, nadrzędną właściwością wszystkich adaptogenów jest pomoc organizmowi w adaptacji do niesprzyjających warunków zewnętrznych. Rośliny te są niezastąpione także w niwelowaniu skutków zmęczenia i stresu, które szkodzą urodzie i przyspieszają procesy starzenia się skóry. Chronią przed wolnymi rodnikami, detoksykują i normalizują oraz stymulują regenerację skóry. Nic dziwnego, że podbijają rynek kosmetyczny.

W kosmetykach ADAPTOGEN zioła i adaptogeny Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK wykorzystało 3 popularne rośliny adaptogenne:

•          Ashwagandha (Withania somnifera)

Nazwa pochodzi od słów ashwa (koń) i gandha (zapach), co określa charakterystyczną woń korzeni rośliny. Ashwagandha znalazła zastosowanie w lecznictwie naturalnym, gdzie wykorzystywany jest nie tylko korzeń rośliny, ale również liście, kwiaty, owoce i ziarna. Jako składnik kosmetyków chroni przed stresem oksydacyjnym, zwiększa witalność i przywraca naturalną równowagę. Intensywnie nawilża, wygładza i rozświetla.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony