REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

PRODUCENCI I MARKI

Eksport

PRAWO

 

12 maja 2022, 11:31wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Chiny przedłużają terminy rejestracji produktów dla producentów kosmetyków.

Chiny przedłużają terminy rejestracji produktów dla producentów kosmetyków. (fot. Shutterstock)

Chiny przedłużyły termin przekazania niektórych danych wymaganych do rejestracji kosmetyków z 1 maja do 31 grudnia. Decyzja zapadła, gdy kilka chińskich miast, w tym Szanghaj, musiały wprowadzić blokad i ograniczeń z powodu kolejnej fali pandemii Covid-19.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Krajowa Administracja Produktów Medycznych (NMPA) opublikowała zawiadomienie określające nowy termin dostarczania danych przez rejestrujących kosmetyki zgodnie z nadrzędnym krajowym rozporządzeniem kosmetycznym – Rozporządzeniem o Nadzorze i Administracji Kosmetycznej (CSAR) zawiera: kody klasyfikacji produktów dla kosmetyków, które zostały zatwierdzone przed 1 maja 2021 r.; oraz podsumowania skuteczności produktów dla kosmetyków zatwierdzonych w okresie od 1 maja do 31 grudnia 2021 r.

Branża prawdopodobnie z zadowoleniem przyjmie zmianę terminu składania raportów dotyczących skuteczności produktów, ponieważ firmy musiały wybierać między ich odrzuceniem, a opóźnieniem wejścia na rynek.

Od 1 stycznia przedsiębiorstwa są zobowiązane do uzasadnienia oświadczeń składanych na etykietach dotyczących działania produktu. Prawo chińskie zobowiązało producentów kosmetyków do przesłania na stronę internetową NMPA danych na poparcie wszystkich oświadczeń na etykietach i materiałach marketingowych produktów kosmetycznych.

Zgodnie z zawiadomieniem z 27 kwietnia firmy mogą przesyłać dokumenty elektroniczne bez pieczątek firmowych i dostarczać dokumenty opatrzone pieczęcią, gdy sytuacja covidowa zastanie opanowana.

Przeczytaj również: Dawne zezwolenia na prowadzenie aptek są bezpieczne. Jest uzasadnienie precedensowych wyroków NSA

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony