REKLAMAMiraculum Chopin

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

PRAWO

 

13 września 2021, 15:10wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Aktywność tych, którzy celowo podszywają się pod znane marki rośnie, a oferowane przez nich produkty są coraz bliższe produktom oryginalnym. Kosmetyki należą do najczęściej podrabianych produktów. „Ochrona marki i znaku towarowego w przestrzeni e-commerce” to tytuł bezpłatnego webinaru, na który „Wiadomości Kosmetyczne” zapraszają już 23 września 2021 r., w ramach cyklu WK Studio, wraz z kancelarią GKR Legal.

REKLAMAStrategia zielona webinar (BelkawArtykułach)

Kosmetyki należą do najczęściej podrabianych produktów. Charakterystyczne dla branży jest także zjawisko produktów łudząco podobnych. Jest wielu chętnych do podszycia się pod markę, która jest znana i rozpoznawalna. Proceder nasila się na skutek szybkiego rozwoju internetowego handlu – wprowadzenie produktu do sprzedaży stało się łatwiejsze, tak samo jak kradzież wizerunku czy nawet tożsamości marki.

Wyzwania związane z ochroną marki i praw jej twórców dotyczą wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od tego, jakie miejsce w łańcuchu produkcyjno-dystrybucyjnym zajmują. Pierwsze wyzwania zaczynają się na już na etapie tworzenia marki. W kolejnych etapach dotyczą wprowadzania produktu na rynek, do sieci sprzedaży. Podstawą w działaniu każdej firmy jest zabezpieczenie swojej marki i produktów przed kopiowaniem.  W interesie producenta, importera, dystrybutora, a także detalisty leży także zabezpieczenie się przed oferowaniem produktów, które naruszają prawa innych przedsiębiorców.

Już 23 września br. o godz. 10.00 zapraszamy na bezpłatny webinar organizowany wraz z kancelarią GKR Legal.

  ZAPISZ SIĘ  

Podczas wydarzenia radca prawny Anna Gołębiowska, partner w kancelarii GKR Legal oraz Katarzyna Fiedeń, adwokat, GKR Legal poruszą następujące zagadnienia:

• Zasady ochrony znaków towarowych.

• Jak ustrzec się problemów związanych z rejestracją i wprowadzeniem nowej marki na rynek? Co sprawdzać?

• Jakie funkcje pełni znak towarowy? Jaką ma wartość z perspektywy firmy i marki?

• Czy znak towarowy można zastrzec na wyłączność?

• Jak działa ochrona znaku towarowego w Unii Europejskiej i poza Unią Europejską.

• Jak chronić znak po rejestracji i jakie podejmować kroki w przypadku naruszenia znaku?

• Czy dystrybutor lub detalista ponoszą odpowiedzialność za wprowadzenie do obrotu produktów naruszających znaki towarowe?

• Ochrona znaku towarowego w e-commerce.

Głos w dyskusji zabiorą także eksperci: Janina Karasek, marketing director, Primavera Parfum; Patrycja Sas-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej; Cezary Sowiński, public policy manager, Amazon; Maciej Tygielski, członek zarządu, Modern Commerce; Małgorzata Włodarczyk, dyrektor marketingu, Eurus, ekspert od wizerunku marek, coach marketerów. Porozmawiamy o problemie ochrony marki na tle danych mówiących o intensywnym rozwoju internetowej sprzedaży.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony