REKLAMAFBK_Banner Główny
Urządzenie może przetwarzać nawet do 700 paczek na godzinę. Najpierw skanuje i mierzy zamówienie w 3D, następnie wycina i składa karton w celu jego dokładnego dopasowania.

Urządzenie może przetwarzać nawet do 700 paczek na godzinę. Najpierw skanuje i mierzy zamówienie w 3D, następnie wycina i składa karton w celu jego dokładnego dopasowania. (fot. GXO)

Opakowanie wielokrotnie przekraczające wielkością to, co zawiera – to jeden z punktów, które zawsze znajdują się w czołówce na listach najbardziej nieekologicznych praktyk. Firma GXO Logistic właśnie poinformowała, że uruchomiła urządzenie do zautomatyzowanego pakowania, które dopasowuje rozmiar pudełka do jego zawartości.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Ekologiczny aspekt opakowań, także tych zbiorczych, stał się szczególnie istotny w okresie potężnego wzrostu handlu online. Ważna jest każda oszczędność materiału, ale i miejsca, które zajmują przesyłki.  

W centrum logistycznym GXO w Saint-Vulbas w regionie Lyon we Francji  zostało uruchomione pierwsze urządzenie do zautomatyzowanego pakowania, które dopasowuje rozmiar pudełka do  jego zawartości.

Urządzenie może przetwarzać nawet do 700 paczek na godzinę. Najpierw skanuje i mierzy zamówienie w 3D, następnie wycina i składa karton w celu jego dokładnego dopasowania, a na koniec waży, zakleja i etykietuje paczkę przed skierowaniem jej do odpowiedniego przenośnika. Zmniejszony rozmiar pudełka i wzmocnione narożniki, zwiększają trwałość opakowania i umożliwiają jego ponowne wykorzystanie w przypadku zwrotu produktu.

– To prawdziwa rewolucja w obszarze pakowania – powiedział Bernard Wehbe, dyrektor generalny GXO na Francję. – Zastosowanie takiego urządzenia jest przykładem naszych znaczących inwestycji w technologię i zautomatyzowane rozwiązania, które zwiększają wydajność i zmniejszają koszty wysyłki dla naszych klientów, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko.

GXO pracowało nad rozwojem technicznym i testami nowych funkcji urządzenia od lutego 2020 roku. Po ostatecznej weryfikacji i przeszkoleniu pracowników, obecnie firma w pełni wykorzystuje możliwości maszyny.

GXO Logistics, jest największym na świecie operatorem logistyki kontraktowej wartej 430 mld dolarów na rynku całkowitym docelowym, który korzysta z dynamicznego rozwoju e-commerce, automatyzacji oraz outsourcingu. Firma współpracuje z największymi globalnymi markami na świecie, w tym działającymi na rynku FMCG, m.in. w sektorze kosmetycznym. Siedziba GXO znajduje się w Greenwich, Conn, USA.  Firma zatrudnia 95 tys. pracowników w 860 centrach logistycznych o łącznej powierzchni 18,5 mln mkw.  

 .

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony