StoryEditor
Twarz
22.11.2022 00:00

Testowane przez WK. Caudalie seria pielęgnacyjna Resveratrol-Lift

()
Pielęgnacja cery dojrzałej, która wymaga czulszej opieki i troski, bywa skomplikowana. Kolekcja pięciu kosmetyków z serii Resveratrol-Lift od Caudalie to kompleksowa rutyna pielęgnacyjna, wzbogacona szeregiem składników odżywczych i nawilżających; doskonale skomponowana propozycja dla bardziej wymagających użytkowników. Przetestowałyśmy ją dla Was!

Francuska marka kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, Caudalie, to producent wyjątkowo skomponowanych produktów bazujących na naturalnych składnikach pozyskanych z rejonów całego świata. Francuskie słowo caudalie to termin z dziedziny winoznawstwa; jest to jednostka, którą mierzy się czas, przez jaki smak wina pozostaje w ustach po degustacji. Laboratorium, znajdujące się godzinę drogi od stolicy Francji, tworzy kosmetyki zgodnie z tą ideą – poczucie związane z ich używaniem ma być rytuałem pielęgnacji i self-care.

W kolekcji Resveratrol-Lift znajdują się kremy na dzień i na noc, żel-krem pod oczy, serum oraz fluid liftingujący. Wszystkie zamknięte są w estetycznych, pudrowo-różowych opakowaniach, które razem tworzą harmonijną całość. W składach znaleźć można między innymi autorski kompleks resveratrol, który stymuluje gen HAS2 i umożliwia produkcję w skórze naturalnego kwasu hialuronowego, ale także kolagenu i elastyny. Substancja ta powstała we współpracy z Harvard University.

Ta holistyczna seria kosmetyków zaprasza bardziej wymagające, zamożne klientki i klientów do podarowania sobie lepszej jakości i drobiny luksusu w swojej codziennej pielęgnacji. Czy warto włączyć Caudalie do swojej oferty produktowej? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi refleksjami!

Promocja
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
05.09.2023 12:23

Pielęgnacja skóry wokół oczu – jak zniwelować zmęczenie i przywrócić blask spojrzeniu ?

Skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa i delikatna, co bezpośrednio wynika z jej budowy. To w tym miejscu widzimy pierwsze oznaki starzenia się oraz niezbyt estetyczne cienie pod oczami. Dlatego niezwykle ważna jest odpowiednia jej pielęgnacja. Jak powinniśmy dbać o skórę wokół oczu, czym wyeliminować zmarszczki, opuchliznę i worki pod oczami? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź w naszym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego skóra wokół oczu jest bardziej narażona na zmiany i uszkodzenia?

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, bo ma od 0,5 do 1 mm grubości – spokojnie możemy porównać to do grubości kartki papieru.

Pod spodem właściwie nie ma podściółki tłuszczowej, gdyż w tych miejscach mamy znacznie mniej gruczołów łojowych – stąd też możliwe są znaczne przesuszenia tych okolic. Dodatkowo skóra pod oczami jest mniej ukrwiona, dlatego mogą występować na niej opuchnięcia. Do tego mniejsze ilości kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów – to wszystko powoduje większe tendencje do szybszego starzenia się skóry.

W okolicy oczu pojawiają się duże nagromadzenia mastocytów, które odpowiadają za reakcje alergiczne. Nawet mruganie powoduje uszkodzenia skóry i zmęczenie, gdyż okoliczny mięsień jest często angażowany.

Widzimy więc, jak bardzo skóra wokół oczu narażona jest na uszkodzenia. Czy możemy nad tym zapanować? Jak najbardziej. Wcześniej jednak musimy poznać czynniki, które powodują cienie pod oczami lub inne niedoskonałości.

Czynniki wpływające na wygląd skóry wokół oczu

Na naszą skórę w okolicach oczu wpływa wiele czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Z niektórymi możemy walczyć, ponieważ mamy na nie bezpośredni wpływ, a z niektórymi musimy się pogodzić lub starać się im zapobiegać. Co więc może powodować problemy ze skórą wokół oczu?

  • Czynniki zewnętrzne, tj. wiatr i zanieczyszczenie powietrza, słońce, klimatyzacja, sztuczne oświetlenie, długie przebywanie przed monitorem/TV/telefonem, dym papierosowy, alkohol.
  • Czynniki wewnętrzne, czyli: przemęczenie i nieodpowiednia ilość snu, stres, zła dieta, odwodnienie organizmu, choroby serca, nerek, układu krążenia i tarczycy, choroby skóry (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, alergia), nieodpowiednia pielęgnacja.

Już na pierwszy rzut oka widać, że nad większością powodów, przez które nasza skóra wokół oczu wygląda źle, jesteśmy w stanie zapanować. Jeśli zwrócimy uwagę na odpowiednią dietę, nawodnienie i sen – co jest podstawą prawidłowego funkcjonowania całego organizmu – już możemy zauważyć pozytywne efekty na naszej twarzy.

image
FOTO:

Do tego odpowiednia pielęgnacja oraz zabezpieczenie skóry i możemy być właściwie pewni, że zapanujemy nad workami pod oczami bądź opuchlizną. No właśnie, co dokładnie „grozi” nam, gdy nieodpowiednio dbamy o skórę w okolicach oczu?

Najczęstsze problemy ze skórą wokół oczu

Z czym możemy mieć do czynienia, gdy narażamy naszą skórę na wyżej wymienione czynniki? Przede wszystkim najczęstszym objawem są worki pod oczami, które wymieniliśmy wcześniej. Podkrążone oczy często są wynikiem zmęczenia, niewyspania, braku przebywania na powietrzu, ale też mogą stanowić obciążenie genetyczne. Bardzo często cieniom w okolicach oczu towarzyszą obrzęki.

>>Czytaj więcej o tym, jak pozbyć się worków i opuchlizny pod oczami.

Kolejnym problemem jest suchość skóry i uczucie „ściągnięcia”. Wspominaliśmy już, że wynikają one z małej liczby gruczołów łojowych w okolicach oczu, dlatego miejsca te bardzo łatwo się przesuszają, zwłaszcza gdy stosujemy nieodpowiednie kosmetyki. Dodatkowo wrażliwa i delikatna skóra okolic oczu jest nadreaktywna i możemy odczuwać na niej uczucie swędzenia lub pieczenia.

Zmarszczki to zmora każdej kobiety, niestety w okolicach oczu bardzo łatwo i szybko mogą nam się pokazać tzw. kurze łapki. Mięsień okrężny oka jest bardzo często wykorzystywany do mrugania oraz mrużenia oczu, dlatego też już w okolicach 30. roku życia możemy zauważyć zmarszczki mimiczne.

Niezależnie od przyczyny powstania niedoskonałości skóry wokół naszych oczu warto skupić się na ich wyeliminowaniu, nie tylko poprzez zmianę nawyków, ale i odpowiednią pielęgnację. Dokładniej opiszemy ten proces w dalszej części poradnika.

Pielęgnacja skóry wokół oczu – na co zwrócić uwagę?

Na samym początku musimy zaznaczyć, że pielęgnacja okolicy oczu nie równa się pielęgnacji twarzy. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt pod oczami, powinniśmy stosować inne kosmetyki niż do pozostałej części naszej buzi. Przed wyborem odpowiedniego środka musimy zdiagnozować problem, z którym chcemy walczyć, aby wiedzieć, na jakie składniki kremów zwrócić uwagę.

Jakich więc substancji aktywnych szukać, aby skutecznie dbać o skórę pod oczami?

  • Witamina F, która zapewni nam odpowiednie nawilżenie.
  • Witamina C – rozjaśnia cienie pod oczami, stymuluje syntezę kolagenu, wygładza drobne zmarszczki.
  • Witamina E – chroni przed wolnymi rodnikami.
  • D-pantenol – działa przeciwzapalnie, zmniejsza rumień, chroni przed promieniami UV, łagodzi podrażnienia. W połączeniu z witaminą C – rozjaśnia skórę.
  • Dodatkowe: aloes, kolagen, kofeina, zielona herbata, ceramidy, kwas hialuronowy, witamina A.

image
FOTO: Tołpa

Prawidłowy demakijaż – podstawa codziennej pielęgnacji

Tak, bardzo często zapominamy o dokładnym demakijażu twarzy. W przypadku osób, które nie stosują makijażu – tutaj należy zwrócić uwagę na prawidłowe mycie skóry twarzy.

Demakijaż oczu musi być bardzo delikatny, pod żadnym pozorem nie możemy trzeć wacikiem oczu. Powinniśmy delikatnie przyłożyć płatki nawilżone płynem micelarnym lub innym środkiem, a po chwili lekko zetrzeć tusz i inne pozostałości makijażu.

Prawdą jest też to, że stosując dobry środek, wcale nie musimy wkładać wielkiego wysiłku w zmywanie make-upu. Warto więc wybrać łagodny płyn micelarny.

Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji skóry pod oczami?

Nakreśliliśmy Wam, jak w teorii wygląda tematyka problemów ze skórą wokół oczu, nieco praktyki pojawiło się przy informacji o prawidłowym demakijażu. Teraz przejdźmy do właściwiej części praktycznej, czyli wyboru odpowiedniego kremu pod oczy, który – po zapoznaniu się z naszym poradnikiem – powinniście stosować.

Gdy chcemy skutecznie walczyć z sińcami pod oczami, a jednocześnie odpowiednio nawodnić skórę w tych okolicach, warto wybrać krem pod oczy, w którego składzie znajdziemy m.in. kofeinę i kwas poliglutaminowy, które skutecznie pozwolą nam walczyć z wyżej wymienionymi dolegliwościami.

W walce z pierwszymi zmarszczkami pomoże nam również krem z formułą wzbogaconą o antyoksydacyjny olej kurkumowy oraz przeciwstarzeniowy peptyd w nośnikach z masła shea. Taki produkt skutecznie zatrzyma pierwsze oznaki starzenia się skóry wokół oczu. Dodatkowo zapewni wysoką ochronę antyoksydacyjną i da uczucie głębokiego nawilżenia.

Pamiętajcie, gdy wybieracie dla siebie krem pod oczy, koniecznie wcześniej zdiagnozujcie problem, z którym chcecie walczyć. Jest to podstawą przy wyborze odpowiedniego kosmetyku.

>>Poznaj pełną ofertę na pielęgnacyjne kremy do skóry wokół oczu.

Nasz krótki poradnik zapoznał Was ze środkami, które należy zastosować, aby Wasze spojrzenie było pełne blasku, a skóra wokół oczu wyglądała zdrowo i naturalnie. Poprzez zmianę swoich nawyków, zarówno żywieniowych, jak i związanych z aktywnością w ciągu dnia, a także pielęgnacyjnych, możecie osiągnąć wspaniały efekt w krótkim czasie. Bo przecież w ostatecznym rozrachunku każdy z nas chce być zdrowy, czuć się dobrze i wyglądać pięknie!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
11.08.2023 16:50

Jak pozbyć się włosków z twarzy? Domowe sposoby depilacji twarzy

Czy Twoją bolączką jest nieestetyczny meszek na twarzy? Wąsik nad ustami czy włoski na podbródku to wbrew pozorom problem wielu kobiet. Jeśli owłosienie twarzy jest dla Ciebie krępujące i chcesz się go skutecznie pozbyć, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim kilka sprawdzonych sposobów na to, jak pozbyć się włosków z twarzy. Wybierz najlepszą dla siebie metodę i ciesz się idealnie gładką i kobiecą skórą nawet przez wiele miesięcy.

Innowacyjna depilacja światłem

Jeśli szukasz nowoczesnej i jednej z najskuteczniejszych metod depilacji twarzy, która zapewni Ci długotrwały efekt idealnie gładkiej skóry, koniecznie rozważ zakup depilatora IPL. Dla wielu kobiet, IPL to sposób na pozbycie się włosków nawet na 12 miesięcy. W tym przypadku delikatne i bezpieczne dla skóry impulsy światła, które są emitowane przez depilator, docierają do cebulek włosa, następnie wytwarzają ciepło i stymulują mieszki włosowe do przejścia w stan spoczynku. Z czasem włoski zaczynają wypadać i przestają odrastać, dzięki czemu możesz na długi czas zapomnieć o depilacji. Ta innowacyjna metoda usuwania owłosienia z twarzy oraz całego ciała jest wygodna, łatwa w użyciu, a do tego – w odróżnieniu od innych metod – całkowicie bezbolesna. Dzięki niej możesz zapomnieć o kosztownych wizytach i dojazdach do salonów kosmetycznych, czy uczuciu skrępowania podczas zabiegu wykonywanego przez inną osobę. Depilacja światłem to także znakomity sposób na zwalczenie problemu wrastających włosków, zapalenia mieszków włosowych i szybko odrastających włosków, które trzeba usuwać co kilka dni. Więcej na ten temat znajdziesz na: https://www.philips.pl/c-m-pe/usuwanie-wlosow/lumea-ipl.

Depilacja laserowa twarzy

Skuteczną, ale jednocześnie najdroższą metodą na pozbycie się owłosienia z twarzy oraz innych okolic ciała jest depilacja laserowa. W tym przypadku konieczne będą jednak systematyczne wizyty u kosmetyczki, która przeprowadzi zabieg w bezpiecznych warunkach. Laser uszkadza cebulki włosa, dzięki czemu efekty są długotrwałe, przy czym najlepsze rezultaty mogą zauważyć panie z ciemnymi włosami. Dla osiągnięcia optymalnych efektów, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Cena pojedynczej depilacji w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym to wydatek rzędu 200-300 zł. Przeciętnie seria depilacji laserowej niezbędna do osiągnięcia oczekiwanych efektów to 6-8 zabiegów, które po pewnym czasie należy powtórzyć.

Jak pozbyć się włosków z twarzy – maszynka manualna

Najbardziej podstawową, najtańszą, ale też najmniej skuteczną metodą na pozbycie się włosków z twarzy jest maszynka manualna. Kupisz ją w każdej drogerii za około kilka-kilkanaście złotych. Nie jest to jednak dobra metoda w przypadku kobiet, które chcą usunąć meszek z twarzy. Golenie delikatnej skóry twarzy z jednej strony może prowadzić do mechanicznego uszkodzenia naskórka, infekcji i bolesnych podrażnień. Z drugiej strony, efekty stosowania maszynki są krótkotrwałe (już następnego dnia możesz poczuć, że skóra nie jest gładka), a odrastające włoski stają się grubsze i coraz bardziej widoczne.

Usuwanie włosków pęsetą

Kolejną, podstawową metodą usuwania np. niechcianego wąsika jest pęseta. O ile dobrze sprawdzi się do wyrwania pojedynczych włosków choćby w okolicy brwi i pozwoli zapomnieć o problemie na jakiś czas, o tyle jest to metoda bolesna i czasochłonna, a dodatkowo może powodować podrażnienia skóry.

Jak usunąć meszek z twarzy – kremy do depilacji

W popularnych drogeriach bez problemu kupisz też różnego rodzaju kremy do depilacji. To prosta i skuteczna metoda depilacji, ale dająca krótkotrwałe efekty (utrzymujące się maksymalnie kilka dni). Kremy tego typu nie są też odpowiednie do pozbycia się włosków z twarzy – mogą prowadzić do poparzeń, zwłaszcza jeśli nie będziesz stosować preparatu zgodnie z instrukcją. Rozwiązanie to nie jest także polecane osobom, ze skłonnością do alergii, a także paniom, których skóra jest delikatna i skłonna do podrażnień.

Depilacja twarzy woskiem

Wosk to jeden z popularniejszych domowych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Metoda ta jest skuteczna, a jej efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni. Do wyboru masz m.in. plastry z woskiem, które podgrzewa się w dłoniach, nakleja zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a następnie energicznym ruchem zrywa pod włos. Zabieg ten jest jednak bolesny, a wykonany bez odpowiedniego doświadczenia, może okazać się mało skuteczny.

Depilacja twarzy pastą cukrową

Jeśli depilacja woskiem jest dla Ciebie zbyt bolesna, pewną alternatywą jest w tym przypadku depilacja twarzy pastą cukrową. Zabieg możesz wykonać samodzielnie w domu lub w gabinecie kosmetycznym. To dobra opcja dla kobiet z cerą wrażliwą i naczynkową m.in. dlatego, że pasta cukrowa okleja włos, a nie skórę. Trzeba jednak pamiętać, że nieumiejętnie wykonany zabieg, może doprowadzić do powstania zaczerwienienia, podrażnień, a nawet późniejszego wrastania włosków.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. wrzesień 2023 06:56