StoryEditor
Twarz
05.07.2023 00:00

Testowane przez WK. Cosibella SkinTra kosmetyki prebiotyczne i na bazie kwasów do pielęgnacji skóry

SkinTra to marka kosmetyków, która z pewnością przyciągnie uwagę świadomych konsumentów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którym zależy na używaniu pielęgnacyjnych produktów z odpowiednimi składnikami. Lista profesjonalnych, cennych składników o udokumentowanym działaniu jest długa, a sposobów użycia produktów — multum.

SkinTra to marka kosmetyków, która zdecydowanie przyciągnie uwagę konsumentek i konsumentów świadomych co do zastosowania składników pielęgnacyjnych, można by wręcz rzec laickich ekspertów od kosmetologii. Na etykietach przewija się cała plejada wartościowych, high-techowych składników: izomerat sacharydowy, beta-Glucan, etylowana forma witaminy C, filtrat fermentacyjny Galactomyces, inulina, azeloglicyna… przeciętnemu klientowi mogłoby się zakręcić w głowie, ale pasjonat lub pasjonatka świadomej pielęgnacji będą zachwyceni.

Dwie grupy składników użytych do skomponowania produktów — całorocznego peelingu kwasowego Destructor, prebiotycznego toniku pielęgnacyjnego Everything What Your Skin Will Love, prebiotycznego kremu odżywczego Let Your Skin Feed On, serum rewitalizującego Reviver i serum z witaminą C 20% oraz kwasem ferulowym Light Your Skin — wyróżniają się szczególnie: prebiotyki i kwasy.

Czemu warto postawić na kosmetyki z prebiotykami?

Prebiotyki odgrywają istotną rolę w dziedzinie kosmetologii, ponieważ mają potencjał wpływu na zdrowie i wygląd skóry. Odkrycie ich korzystnych właściwości pozwoliło na rozwój kosmetyków, które korzystają z tych naturalnych składników, aby promować zdrową mikroflorę skóry i poprawić jej kondycję. 

 

 

Prebiotyki są substancjami o charakterze żywieniowym, które służą jako pożywka dla korzystnych mikroorganizmów występujących na skórze. Te korzystne mikroorganizmy to część naturalnej mikroflory skóry i odgrywają ważną rolę w utrzymaniu równowagi i zdrowia skóry. Jednak czynniki takie jak zła dieta, stres, zanieczyszczenie środowiska i używanie agresywnych kosmetyków mogą zakłócać tę równowagę.

Prebiotyki w kosmetykach działają jako substancje odżywcze dla dobroczynnych bakterii skórnych, takich jak Lactobacillus czy Bifidobacterium. Poprzez dostarczanie im odpowiedniej pożywki, prebiotyki sprzyjają rozwojowi i namnażaniu się korzystnych mikroorganizmów na skórze. To z kolei pomaga w odbudowie i utrzymaniu zdrowej mikroflory skóry. Wprowadzenie prebiotyków do kosmetyków przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, prebiotyki mogą pomóc w przywróceniu naturalnej równowagi skóry, co jest szczególnie ważne po zastosowaniu agresywnych środków czyszczących lub leków. Poprawa mikroflory skóry może przyczynić się do zmniejszenia stanów zapalnych, podrażnień i trądziku, a także zmniejszyć skłonność do występowania infekcji skórnych.

Prebiotyki również wpływają na funkcje ochronne skóry. Poprzez korzystny wpływ na mikroflorę skórną, mogą wspomagać naturalną barierę ochronną skóry. Silna bariera skórna zapobiega utracie wody, zapobiega przedostawaniu się szkodliwych substancji do skóry i chroni ją przed uszkodzeniami. Zatem, prebiotyki w kosmetykach mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu nawilżenia skóry i zapewnić jej optymalną ochronę. Dodatkowo, prebiotyki w kosmetykach mają potencjał antyoksydacyjny. Badania wykazały, że prebiotyki mogą pomóc w neutralizowaniu wolnych rodników, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry i powstawanie uszkodzeń komórek. Działanie antyoksydacyjne prebiotyków może przyczynić się do spowolnienia procesów starzenia i zachowania młodzieńczego wyglądu skóry.

Warto również wspomnieć, że prebiotyki w kosmetykach są łagodne i odpowiednie dla różnych typów skóry, w tym dla skóry wrażliwej. Ze względu na swoje żywieniowe właściwości, prebiotyki dostarczają substancji odżywczych dla skóry, bez wywoływania podrażnień czy uczuleń. W kosmetykach SkinTra prebiotykiem jest inulina; promuje wzrost naturalnej mikroflory skóry, pełniąc rolę pożywki dla probiotycznych bakterii obecnych na jej powierzchni. Hamuje niekorzystne efekty konserwantów oraz kosmetyków o kwasowym lub zasadowym pH. Wspiera właściwości nawilżające kosmetyku, ograniczając potencjalne reakcje alergiczne i łagodząc podrażnienia oraz stany atopowe. Dodatkowo, inulina redukuje aktywność wyprysków bakteryjnych, wpływając na ich łagodzenie.

Kwasy w kosmetykach — ryzyko czy korzyść?

Kwasy są niezwykle ważnymi składnikami w kosmetykach ze względu na swoje różnorodne właściwości i korzyści dla skóry. Mogą one mieć kluczowe znaczenie dla jej kondycji, wyglądu i ogólnego zdrowia. Kwasy w kosmetykach są często używane ze względu na ich zdolność do złuszczania, nawilżania, rozjaśniania, ochrony i rewitalizacji skóry. Poszczególne kwasy różnią się swoim składem chemicznym i działaniem, co pozwala na wybór odpowiednich składników, które spełniają konkretne potrzeby skóry.

 

 

W produktach marki SkinTra przetestowanych przez Wiadomości Kosmetyczne znajdują się rozmaite kwasy, w tym np. kojowy. Kwas kojowy to organiczny kwas pochodzenia roślinnego, który jest często stosowany w kosmetykach ze względu na swoje właściwości rozjaśniające skórę. Działa poprzez hamowanie produkcji melaniny, co może pomóc w redukcji przebarwień skóry spowodowanych słońcem, trądzikiem, starzeniem się lub nadmierną pigmentacją. Zazwyczaj należy go stosować ostrożnie i zgodnie z zaleceniami, ponieważ może powodować podrażnienia lub uczulenia skóry, jednak dzięki wysiłkom laboratoryjnym peeling kwasowy Destructor, zawierający właśnie kwas kojowy, można używać nawet w środku lata.

Innym kwasem, który znajduje się w kosmetykach SkinTra, jest kwas ferulowy. Kwas ferulowy to naturalny związek chemiczny z grupy fenolowych kwasów organicznych, występujący w roślinach. Jest powszechnie stosowany w kosmetykach ze względu na swoje liczne korzyści dla skóry. Kwas ferulowy działa jako silny przeciwutleniacz, chroniący skórę przed działaniem wolnych rodników i zapobiegając starzeniu się skóry. Dodatkowo, ma on właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i rozjaśniające, co pomaga w redukcji przebarwień i plam pigmentacyjnych. Kwas ferulowy jest również znany z poprawy elastyczności skóry, zmniejszenia widoczności zmarszczek i usprawnienia struktury kolagenu. Jego dodatkową zaletą jest zdolność do wspomagania i stabilizacji innych składników kosmetycznych, takich jak witamina C i witamina E. Ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne i pielęgnacyjne, kwas ferulowy jest często wykorzystywany w produktach do pielęgnacji skóry, w tym w kremach, serum i tonikach.

 

 

Kwas laktobionowy to natomiast polihydroksykwas, który jest pochodną cukru mlekowego. Jest to składnik kosmetyczny o wielu zaletach dla skóry. Kwas laktobionowy działa jako silny przeciwutleniacz, pomagając w ochronie skóry przed uszkodzeniem spowodowanym przez wolne rodniki. Oprócz tego, ma on właściwości łagodzące i nawilżające, co przyczynia się do poprawy elastyczności i gładkości skóry. Kwas laktobionowy ma także zdolność do łagodzenia stanów zapalnych skóry, redukcji zaczerwienień i podrażnień. Działa również jako delikatne środek złuszczający, pomagając w usuwaniu martwych komórek skóry i poprawie tekstury skóry. Kwas laktobionowy jest powszechnie stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, takich jak kremy, serum i maski, ze względu na swoje wszechstronne właściwości i łagodność. Może być stosowany na różne typy skóry, w tym na skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień i skórę dojrzałą.

Coś dla miłośników ekologii

Warto zwrócić uwagę na działania odpowiedzialne społecznie marki SkinTra. Czy kosmetyki, poza ekologicznymi opakowaniami, etykietami i surowcami, mogą podjąć dodatkowe działania na rzecz ochrony naszej planety? Oczywiście, istnieje wiele innych możliwości, takich jak ograniczenie plastiku w opakowaniach czy zbędnych pudełeczek ochronnych. To właśnie w te działania angażuje się marka SkinTra, jednak brand zdecydował się pójść o krok dalej. Wspierają on bowiem Las na Zawsze, fundację zajmującą się sadzeniem nowych lasów na terytorium Polski. Fundacja wykorzystuje nieużytki w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących lasów. Sadzą głównie odporne na warunki środowiskowe drzewa liściaste, ale także drzewa owocowe, krzewy i rośliny runa leśnego, aby stworzyć bioróżnorodne i bardziej odporne na czynniki środowiskowe nowe lasy. Co więcej, ilość drzew na hektar jest ograniczona do maksymalnie 2 tysięcy sadzonek, aby korony drzew i system korzeniowy mogły się swobodnie rozwijać bez zbędnych przeszkód. 

Po posadzeniu nowego lasu jest on monitorowany i w razie potrzeby odpowiednio wspierany. Istotne jest również zabezpieczenie prawne, które utrudnia wycinkę roślinności. Nawet jeśli do takiego zdarzenia dojdzie, naliczane są kary finansowe, które gwarantują ponowne zalesienie. Za każdy wyprodukowany kosmetyk SkinTra posadzone zostanie 0,5 m² lasu, włączając w to kosmetyki opuszczające fabrykę, nie tylko sprzedawane klientom, ale także przekazywane na cele PR-owe.

Promocja
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
08.04.2024 09:12
Luksusowe kosmetyki, które zmniejszają zmarszczki o 42%
fot. Materiał Partnera
Niemiecka marka QMS Medicosmetics, reprezentująca luksus w świecie kosmetologii, oficjalnie wkroczyła na polski rynek, prezentując swoje ekskluzywne kosmetyki do twarzy. Zaawansowane formuły produktów mogą podbić serce niejednej polki, gdyż opierają się głównie na wyjątkowej formie kolagenu, która została stworzona, by pomóc w rekonstrukcji skóry po operacjach chirurgii urazowej.

Kosmetyki luksusowe z historią w szpitalnej sali

Historia QMS Medicosmetics sięga 1986 roku, kiedy to dr Schulte, specjalizujący się w chirurgii urazowej i plastycznej, rozpoczął badania nad efektywnym leczeniem ran. Jego zaangażowanie w naukę doprowadziło do opracowania innowacyjnej metody wprowadzania naturalnych rozpuszczalnych kolagenów do naskórka, co znacząco poprawia elastyczność i wygląd skóry.

Ten przełom w medycynie estetycznej stał się fundamentem dla Collagen System - flagowego produktu marki QMS, który do dziś pozostaje bestsellerem.

Efekty, który pokochały światowe gwiazdy

Na niemieckim rynku ten produkt od trzech dekad zachwyca klientki luksusowej pielęgnacji skóry. Jest on również dobrze znany największym amerykańskim gwiazdom, takim jak Judy Renee czy Liam Payne, którzy wielokrotnie zachwalali działanie Collagen System. Według wywiadów to właśnie temu zestawowi przypisują oni swój niezmiennie młody wygląd i efekt odżywionej promiennej skóry.

Teraz Polki również mają szansę poznać najwyższą jakość składników QMS i przekonać się, jak skutecznie Collagen System zmniejsza oznaki starzenia w każdym wieku.

image
fot. Materiał Partnera

Collagen System zmniejsza oznaki starzenia o 42%

Wiele luksusowych produktów oferuje niewiele więcej, jak eleganckie opakowania. Ich składniki aktywne niewiele różnią się od tych, które znajdziesz w tańszych zamiennikach z drogerii. Ale ten trend nie jest powtarzany przez firmę QMS.

Collagen System został poddany badaniom klinicznym, by udowodnić, jego skuteczność. Wykazały one, że ten wyjątkowy zestaw do pielęgnacji skóry:

  • zmniejsza oznaki starzenia o 42%
  • poprawia nawilżenie skóry o 264%
  • zwiększa elastyczność i jędrność skóry o 28%

i to wszystko w ciągu zaledwie 12 tygodni!

Jakim cudem Collagen System tak ujędrnia skórę?

Wiedza założyciela QMS dotycząca gojenia ciężkich ran urazowych jest podstawą spektakularnych efektów, jakie daje ten zestaw.

Collagen System adresuje trzy podstawowe przyczyny starzenia:

  • utrata nawilżenia,
  • zmniejszenie ilości kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów
  • oraz spowolnienie procesów regeneracyjnych skóry.

W skład tego innowacyjnego kompleksu wchodzą Serum kolagenowe na dzień, Serum kolagenowe na noc oraz Peeling kwasowy, które wspólnie zapewniają skórze niemal wszystko to, co miała zapewnione w młodości w wyniku naturalnych procesów.

Kolagenowe serum na dzień

Kolagenowe serum na dzień wspiera dostarcza skórze skoncentrowany krótkołańcuchowy atelokolagen i kwas hialuronowy w trzech masach cząsteczkowych. Atelokolagen pomaga wypełnić ubytki kolagenu oraz wspiera prawidłowe nawilżenie w naskórku i głębszych warstwach skóry, które zapewnia kwas hialuronowy.

W składzie znajduje się także peptyd Matrixyl 3000, który wspiera syntezę kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Takie działanie dodatkowo pomaga wypełniać zmarszczki i skutecznie wspomaga procesy nawilżania.

Dzięki zawartości witaminy E produkt skutecznie hamuje wolne rodniki (wywołane m.in. przez promieniowanie UV), co przeciwdziała nowym oznakom starzenia. Podrażnienia łagodzi aloes, który także jest obecny w formule produktu.

Serum  nada się do codziennej pielęgnacji, doskonale uzupełniając profesjonalne kremy do twarzy.

Kolagenowe serum na noc

Kolagenowe serum na noc jeszcze mocniej łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza oznaki starzenia, dzięki zawartości kompleksu peptydów mlekowych oraz wyciągu z kory drzewa Eperua Falcata. W formule obecny jest również Omega-CH-Activator® - kompleks, który stymuluje metabolizm komórkowy i wspiera syntezę kolagenu w fibroblastach.

Serum pomaga w domowych warunkach osiągnąć efekt widocznego wygładzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry.

Peeling z kwasami AHA

Nawet najbardziej bogaty krem do twarzy nie da widocznych efektów, jeśli naskórek nie jest odpowiednio złuszczony. Właśnie dlatego w zestawie obecny jest także luksusowy peeling chemiczny z kwasami AHA. Skutecznie usuwa obumarłe komórki naskórka, a dzięki obecności dodatkowych substancji łagodzących idealnie nadaje się do każdego rodzaju skóry, nawet tej bardzo wrażliwej.

Jak długo trzeba czekać na efekty z QMS?

Regularne stosowanie Collagen System umożliwia osiągnięcie pierwszych widocznych efektów już po miesiącu stosowania produktów. Kompleksowe podejście do starzenia skóry szybciej pomaga osiągnąć wymarzone rezultaty.

W ofercie marki QMS dostępne są także ekskluzywne kremy do twarzy, które doskonale dopełniają Collagen System. Nie są one niezbędne, by zauważyć efekty zestawu, gdyż możesz go uzupełnić o dowolny dobry krem do twarzy, jednak mogą one przyspieszyć efekty pielęgnacji.

Debiut QMS – dobra nowina dla fanek ekskluzywnej pielęgnacji skóry

Debiut QMS Medicosmetics na polskim rynku to znakomite wieści dla wszystkich poszukujących luksusowej, ale przede wszystkim skutecznej pielęgnacji. Marka nie tylko obiecuje poprawę wyglądu skóry, ale również jej zdrowie, co jest odzwierciedleniem filozofii dr Schulte: „dobrze wyglądać to czuć się dobrze”.

Dzięki swojemu unikatowemu podejściu i zaawansowanym produktom, QMS Medicosmetics ma potencjał, by zrewolucjonizować polski rynek kosmetyczny, oferując produkty, które stoją na straży piękna i zdrowia skóry.

image
fot. Materiał Partnera
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
22.02.2024 13:25
Problemy cery naczyniowej – jak wybrać krem do cery naczynkowej
Problemy cery naczyniowej – jak wybrać krem do cery naczynkowejMateriał Partnera
Jeśli masz skłonność do zaczerwienień, rumienia lub wrażliwości skóry, być może zastanawiasz się nad odpowiednią pielęgnacją dla cery naczynkowej. Jaka jest najlepsza pielęgnacja i jak dobrać odpowiedni krem do twarzy? Zapoznaj się z poradami dotyczącymi pielęgnacji cery naczynkowej oraz wyborem najlepszego kremu do cery naczynkowej.

Co to jest cera naczynkowa?

Cera naczynkowa znana również jako naczyniowa to rodzaj skóry, która charakteryzuje się wrażliwością naczynek krwionośnych. Objawia się to zaczerwienieniem, rumieniem oraz popękanymi naczynkami, zwłaszcza w okolicach twarzy. Skóra naczynkowa vel naczyniowa wymaga delikatnej pielęgnacji, aby zmniejszyć zaczerwienienia i wzmocnić naczynia krwionośne.

Jakie są problemy cery naczynkowej?

Objawami cery naczynkowej są przede wszystkim zaczerwienienia, rumień oraz popękane naczynka. Część problemów może być chwilowa i cofać się samoistnie. Niestety wiele innych obejmuje zmiany utrwalone. Mogą pojawić się również uczucie pieczenia oraz swędzenie. Skóra naczynkowa jest zazwyczaj bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy wiatr. Dlatego krem z filtrem na naczynka to obowiązek przez cały rok, a tym bardziej wiosną i latem.

Jakie produkty zabiegowe są polecane do pielęgnacji cery naczynkowej?

Do pielęgnacji cery naczynkowej polecane są produkty zawierające składniki łagodzące, takie jak aloes czy azulen. Zabiegi takie jak laseroterapia mogą również pomóc w redukcji zaczerwień oraz pękających naczynek.

Jakie kosmetyki do cery naczynkowej są najlepsze?

Najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej to te, które zawierają składniki łagodzące i wzmacniające naczynia krwionośne. Dodatkowo, kosmetyki te powinny być delikatne i niezawierające silnych substancji drażniących skórę.

Jak dobrać krem do cery naczynkowej?

Krem na naczynka powinien spełniać wszystkie potrzeby cery z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Dlatego nie powinno w nim zabraknąć filtru przeciwsłonecznego, a także składników łagodzących, kojących i wzmacniających naczynka.

Jakie składniki unikać przy wyborze kremu do cery naczynkowej?

Przy wyborze kremu do cery naczynkowej należy unikać kosmetyków zawierających alkohol oraz substancje zapachowe, które mogą dodatkowo podrażniać skórę. Substancje drażniące, takie jak mentol czy mięta pieprzowa, również powinny być unikane.

Czy krem do cery naczynkowej powinien zawierać SPF?

Tak, krem do cery naczynkowej powinien zawierać filtr SPF, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, które może dodatkowo prowadzić do wzmożonych zaczerwień oraz pęknięć naczynek.

Jakie są najważniejsze cechy kremu do pielęgnacji cery naczynkowej?

Najważniejsze cechy kremu do pielęgnacji cery naczynkowej to łagodzenie zaczerwień, wzmacnianie naczynek krwionośnych oraz dostarczanie skórze składników nawilżających. Dodatkowo krem ten powinien być hipoalergiczny oraz niezawierający silnych substancji drażniących skórę.

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Warto wiedzieć, że pielęgnacja cery naczynkowej jest kilkuetapowa, dlatego nie może w niej zabraknąć serum do cery naczynkowej, które będzie wzmacniać skórę z widocznymi naczynkami. Pomocny będzie również tonik do cery naczynkowej - obowiązkowo wolny od alkoholu! Nie obejdzie się bez odpowiedniego żelu do mycia twarzy.

Czy istnieją skuteczne sposoby na zmniejszenie zaczerwienień skóry naczynkowej?

Aby zmniejszyć zaczerwienia skóry naczynkowej, warto stosować kosmetyki łagodzące oraz unikać czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy ostre kosmetyki. Dodatkowo regularne stosowanie kremów nawilżających może pomóc w redukcji zaczerwień.

Jakie są skuteczne kremy nawilżające dla cery naczynkowej?

Kremy nawilżające dla cery naczynkowej powinny zawierać składniki łagodzące, takie jak pantenol czy alantoina. Dodatkowo, składniki nawilżające, w tym kwas hialuronowy, mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej są polecane do stosowania na noc?

Kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej przeznaczone do stosowania na noc powinny zawierać składniki regenerujące oraz wzmacniające naczynia krwionośne. Składniki takie jak witamina C czy witamina E mogą pomóc w poprawie kondycji skóry naczynkowej.

Czy kremy na naczynka są bezpieczne i skuteczne?

Warto wiedzieć, że wiele produktów omawianych w ramach tego artykuły to kremy do cery naczynkowej dojrzałej, ale znajdują się tam również propozycje dla młodszych pacjentek. Wśród propozycji pielęgnacyjnej nie powinno zabraknąć toniku do cery naczynkowej, nieocenione jest również wzmacniające serum do cery naczynkowej. Jakie są najlepsze składniki kremów na naczynka? Najlepsze składniki kremów na naczynka to te, które łagodzą zaczerwienia oraz wzmacniają naczynia krwionośne. Substancje takie jak witamina K, ekstrakt z arniki oraz witamina C mogą przyczynić się do poprawy kondycji skóry naczynkowej.

Jak działają kremy na naczynka na twarzy?

Kremy na naczynka na twarzy działają przede wszystkim łagodząco oraz wzmacniająco na naczynia krwionośne. Składniki takie jak ruskogenyna czy ekstrakt z kasztanowca mogą pomóc w zmniejszeniu zaczerwień oraz popękanych naczynek.

Czy istnieją profesjonalne kosmetyki do cery naczynkowej?

Tak, istnieją profesjonalne kosmetyki dedykowane pielęgnacji cery naczynkowej. Marki kosmetyczne specjalizujące się w pielęgnacji skóry wrażliwej oferują produkty stworzone z myślą o redukcji zaczerwień oraz wzmocnieniu naczynek krwionośnych. Wiele z nich znajdziesz pod hasłem krem do cery naczynkowej z apteki!

Jakie są typowe składniki kremów do cery naczynkowej?

Skład jest kluczowy w każdych kosmetykach również w profesjonalnych kosmetykach do cery naczynkowej. Dlatego tak często w ramach składników wymienia się witaminę C, kasztanowiec i inne fitoskładniki. Zasadne jest bowiem pytanie jakie składniki powinny być w kremach nawilżających do cery naczynkowej? Kremy nawilżające do cery naczynkowej powinny zawierać składniki łagodzące, takie jak aloes czy pantenol. Dodatkowo, składniki nawilżające, w tym kwas hialuronowy oraz gliceryna, są istotne dla utrzymania właściwego poziomu nawilżenia skóry.

Czy witamina C jest korzystna dla cery naczynkowej?

Tak, witamina C jest korzystna dla cery naczynkowej, ponieważ działa przeciwzapalnie oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Dodatkowo witamina C posiada działanie antyoksydacyjne, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dlatego tak wiele produktów jak krem na naczynka na twarzy posiada ją w swoim składzie.

Jakie są zalety kremów do cery naczynkowej zawierających kasztanowiec?

Kremy do cery naczynkowej zawierające kasztanowiec mogą pomóc w redukcji zaczerwień oraz popękanych naczynek. Składniki zawarte w kasztanowcu, takie jak escyna, działają wzmacniająco i przeciwdziałające przepuszczaniu się płynów przez naczynia krwionośne. Nie można zapominać, że krem do skóry naczynkowej może zawierać również inne roślinne składniki jak ruszczyk, arnikę czy nagietek.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2024 00:06