StoryEditor
Zdrowie
21.06.2021 00:00

Profesjonalne peelingi chemiczne w Krakowie – co warto o nich wiedzieć i jak się przygotować?

Peelingi chemiczne w Krakowie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Sięgają po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy pragną lepiej zadbać o swoją skórę, na dłużej zachować jej młodzieńczy wygląd i blask oraz pozbyć się defektów - blizn potrądzikowych, zaskórników, przebarwień i nierówności w teksturze cery. Peelingi chemiczne są całkowicie bezpieczne pod warunkiem ich przeprowadzenia przez specjalistę - doświadczonego kosmetologa lub lekarza.

Kiedy warto wybrać się na peeling. Jakie korzyści gwarantuje zabieg?

Peelingi chemiczne to profesjonalne zabiegi, które polegają na naniesieniu na skórę kwasów o działaniu złuszczającym, nawilżającym lub leczniczym. Kwasy najczęściej wykorzystywane w tym celu to m. in. AHA (np. glikolowy, mlekowy, migdałowy i inne), BHA (kwas salicylowy) i PHA (kwas laktobionowy). Stosowane są zarówno pojedyncze kwasy, jak i ich mieszanki, które wykazują szersze i bardziej kompleksowe działanie. Dobór właściwego preparatu należy do profesjonalisty przeprowadzającego zabieg i jest dostosowywany do efektów, na jakie liczy pacjent oraz problemów skórnych, z którymi się boryka.

Peelingi chemiczne w Krakowie są przeprowadzane zarówno w celach estetycznych, jak i leczniczych. Pełnią niezwykle istotną rolę we wspomaganiu leczenia trądziku, usuwaniu przebarwień oraz sprzyjają zachowaniu atrakcyjnego wyglądu skóry w każdym wieku. Najczęściej przeprowadza się w na wiosnę oraz jesienią i zimą, gdyż większość kwasów wykazują działanie fotouczulające, przez co nie mogą być stosowane w okresie wzmożonego natężenia promieniowania UV, czyli w lecie. Peelingi chemiczne działają na zasadzie usuwania zewnętrznej warstwy naskórka, w efekcie czego skóra staje się gładsza, ma wyrównany koloryt oraz ładniejszą strukturę. Wybrane preparaty mają ponadto zdolność penetrowania w głębsze warstwy skóry, gdzie stymulują produkcję kolagenu, poprawiają nawilżenie skóry oraz redukują wzmożony łojotok i nadmierne rogowacenie naskórka.

Gdzie wybrać się na peelingi chemiczne w Krakowie i jak przygotować się do zabiegu?

Peelingi chemiczne w Krakowie powinny być przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach i tylko z takich usług warto korzystać. Szczególne znaczenie ma bowiem dobór właściwego preparatu do potrzeb i aktualnej kondycji skóry, jego prawidłowe zaaplikowanie oraz przekazanie odpowiednich zaleceń pozabiegowych. Do zabiegu nie trzeba przygotowywać się w specjalny sposób. Należy jednak pamiętać, że bezwzględnym przeciwskazaniem do peelingów chemicznych jest okres ciąży i laktacji. Na około 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić wszystkie preparaty o działaniu złuszczającym, w tym kwasy i retinoidy. Po zabiegu natomiast należy bezwzględnie stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną w postaci kremów z SPF 50+.

Peelingi chemiczne w Krakowie trwają ok. 30-40 min. Najczęściej zaleca się ich przeprowadzenie w serii - najlepsze efekty osiąga się po 4-5 zabiegach w zależności od kondycji skóry oraz problemów, które chcemy wyeliminować. W większości przypadków od razu po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności, w tym pójść do pracy. Należy jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry, w tym stosowaniu SPF na dzień oraz regeneracyjnych kremów na noc.

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
06.06.2024 09:26
Marki kosmetyczne oswajają temat menopauzy
fot. Shutterstock
Coraz więcej marek kosmetycznych podejmuje temat menopauzy. Edukują kobiety i mężczyzn. Oswajają temat przedstawiając fakty. Przełamują stereotypowe myślenie o tym, że menopauza to koniec właściwego życia i bycia pełnowartościową kobietą.

Menopauza to moment, w którym przez 12 miesięcy nie występuje regularne krwawienie miesiączkowe. To co przed i po – to okres menopauzalny. Najgorsze jest to przed, bo jest najwięcej wahań i niepewności, nie wiemy, co dzieje się z naszym ciałem – mówi ginekolog Agnieszka Golewczyńska, w rozmowie która otwiera akcję edukacyjną kosmetycznej firmy Bandi Cosmetics na temat menopauzy.

Menopauza nazywana jest okresem przekwitania, odwrotnym do dojrzewania, w którym dziewczynka staje się kobietą. Nie lubimy tego określenia, bo w dziś kobiety wchodzące w czas menopauzy nie czują się „przekwitające”. Są w pełni sił, czynne zawodowo, aktywne społecznie. Tym bardziej, że czynniki zewnętrzne (stres, chemia w żywności,  zanieczyszczone środowisko, choroby cywilizacyjne) powodują, że ten moment następuje coraz wcześniej. Średni wiek wystąpienia menopauzy w Polsce to 52 roku lata, ale są kobiety 40-letnie i młodsze, które mają ten proces za sobą.

Wiążące się z menopauzą zmiany w organizmie wynikające ze spadku kluczowego hormonu – estrogenu – są bardzo uciążliwe. Te najbardziej znane, to uderzenia gorąca, wahania nastrojów, szybkie przybieranie na wadze. Jednak jest ich znacznie więcej – od przesuszenia i wiotczenia całej skóry, osłabienia włosów i paznokci, przez spadek libido, nietrzymanie moczu, wzdęcia aż po bezsenność, zaniki pamięci i spadek formy intelektualnej (mgła mózgowa) a nawet głęboką depresję.

Starzenie się społeczeństwa i fakt, że siłą rzeczy coraz więcej kobiet aktywnych zawodowo jest w grupie tzw. dojrzałych i będących w okresie menopauzy powoduje, że mówi się o jej przebiegu coraz więcej. Powstają nawet nowe zawody – edukatorki menopauzy doradzają, jak przebrnąć przez ten okres jak najbardziej świadomie i bezboleśnie.

Temat menopauzy podejmują także marki kosmetyczne, dla których kobiety pozostają nadal najliczniejszą grupą klientek, a ich potrzeby zmieniają się w zależności od okresu życia, w którym się znajdują. To okazja, by zaproponować im kosmetyki ze składnikami wzmacniającymi, regenerującymi, nawilżającymi skórę, stymulującymi ją do aktywności. Coraz większy jest też wybór suplementów proponowanych przez firmy farmaceutyczne i ukierunkowanych na złagodzenie skutków menopauzy.

Marki w swoich przekazach starają się przełamywać także stereotyp myślenia, że klimakterium to wyrok i koniec bycia pełnowartościową kobietą. Od lat temat menopauzy podejmuje marka Vichy pokazując, że to kolejny i naturalny okres w życiu kobiety. Menopauza bez pauzy? "Ja się dopiero rozkręcam” – ostatnio to hasło wypowiedziała nowa ambasadorka marki, Magda Mołek.

O menopauzie rozmawiajmy otwarcie – to głośna kampania marki AA, w której wystąpiły kobiety od lat zatrudnione w firmie Oceanic, do której należy marka. Małgorzata Adamska, główna księgowa; Joanna Skonieczna, kierowniczka biura zarządu i Magda Burgiel, senior menedżerka ds. komunikacji i PR znajdujące się w okresie okołomenopauzalnym udowodniły, że można przez ten czas przechodzić z pogodą ducha. Pokazywały, że to naturalny stan, a każda kobieta przechodzi go inaczej.

Temat menopauzy oswaja także wspomniana na początku marka Bandi Cosmetics. Oprócz edukacyjnych rozmów z ekspertami uruchomiła na swoim kanale na YT cykl Świat według Bandi, w którym żartobliwie odnosi się do tematu menopauzy ale i andropauzy (męskie klimakterium).

Nawiązanie do znanego amerykańskiego sitcomu Świat według Bundych nie jest raczej przypadkowe. Tu, tak jak w pierwowzorze, również w krzywym zwierciadle satyry pokazywane są objawy przekwitania i ich wpływ na relacje małżeńskie. Bo, jak mówią pomysłodawczynie akcji - czasem trzeba coś obśmiać, żeby to oswoić.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Zdrowie
05.06.2024 16:04
Prawie 40 proc. Polek nigdy nie robiło USG piersi. Boją się diagnozy
Samobadanie piersi fot. Schutterstock
Rak piersi dotyka kobiet w każdym wieku. Tymczasem tylko 18 proc. kobiet w wieku 18-35 lat wykonuje USG piersi raz w roku, a 36 proc. nigdy tego badania nie zrobiło – wynika z raportu „Kobiece sprawy”.

„Kobiece sprawy” – to raport zrealizowany w styczniu br. przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) na zlecenie Santander Consumer Banku. W badaniu wzięły udział kobiety w wieku 18-35 lat z całej Polski.

Raport pokazał, że świadomość wśród Polek na temat znaczenia badań przesiewowych w profilaktyce nowotworów jest niska.

Aż 36 proc. kobiet z grupy respondentek nigdy nie robiło USG piersi. 18 proc. chodzi na badanie raz w roku.

Dlaczego? Paraliżuje je strach. 15 proc. Polek, które nigdy nie robiły USG piersi lub wykonuje je rzadziej niż raz w roku deklaruje, że przed częstszymi badaniami kontrolnymi powstrzymuje je lęk uzyskaniem nieprawidłowych wyników. Kobiety odwlekają wizytę u lekarza nawet wtedy, gdy już odczuwają duży dyskomfort wynikający z choroby. W rezultacie, u co dziesiątej kobiety wykrywa się ją w stadium zaawansowanym.

Według szacunków Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem (International Agency for Research on Cancer) rak piersi jest najczęstszym typem nowotworu występującym w Europie. Następnie rak prostaty i jelita grubego. Rak płuc, jelita grubego i piersi są też najczęstszą przyczyną zgonów z powodu nowotworów.  

Według WHO liczba zdiagnozowanych nowotworów na całym świecie do 2024 r. wzrośnie o 55 procent, z około 19,9 mln przypadków raka w 2022 r. do 30,9 mln przypadków w 2045 r. Wraz ze wzrostem zachorowalności na nowotwory wzrośnie także śmiertelność z powodu nowotworów, z 9,7 mln osób w 2022 r. do 16,6 mln na całym świecie w 2045 r. Agencja podała, że ​​do czynników przyczyniających się do tego wzrostu zalicza się starzenie się społeczeństwa, tytoń, alkohol i otyłość, a także zanieczyszczenie powietrza. Dostęp do leczenia nie jest także na takim poziomie, jak powinien być, a uprzywilejowani są mieszkańcy krajów wysokorozwiniętych i ludzie bogaci, którzy sami są w stanie zapłacić za najnowsze terapie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 12:21