StoryEditor
Producenci
04.05.2023 00:00

10 najcenniejszych marek beauty na świecie wg. Brand Finance: L‘Oréal, Estée Lauder i Nivea w czołówce

Na 10. pierwszych miejscach rankingu znajdują się marki, które zna kazdy konsument i konsumentka świata.Raphael Lovaski via Unsplash
Brand Finance opublikował niedawno Cosmetics 50 — coroczny ranking najcenniejszych firm kosmetycznych na świecie. L‘Oréal zajmuje pierwsze miejsce na liście najcenniejszych marek kosmetycznych na świecie, a następne miejsca zajmują Estée Lauder i Nivea.

L’Oréal zachował tytuł najcenniejszej marki na świecie, zajmując pierwsze miejsce w raporcie Brand Finance Cosmetics 50. Wartość marki Gillette spadła o 8 proc., podczas gdy wartość marki Nivea wzrosła o 10 proc. do 6,8 miliarda dolarów, a Guerlain wzrosła o 8 proc., do 6,1 miliarda dolarów. Oprócz obliczania wartości marki, Brand Finance określa również względną siłę marek za pomocą zrównoważonej karty wyników zawierającej wskaźniki oceniające inwestycje marketingowe, kapitał interesariuszy i wyniki biznesowe. Grupa Natura, której wartość marki wzrosła o 17 proc. do 2,4 miliarda dolarów, jest najsilniejszą marką w rankingu kosmetyków z wynikiem 91,5 na 100 punktów Brand Strength Index (BSI) i odpowiadającą mu oceną marki AAA+.

Chiński gigant kosmetyczny CHANDO jest najszybciej rozwijającą się marką kosmetyczną 2023 roku. Gigant produktów do pielęgnacji skóry, Vichy, powraca, zwiększając wartość swojej marki o 8 proc. do 677,62 mln USD i zajmując 7. miejsce wśród najszybciej rozwijających się marek kosmetycznych. Natura jest najsilniejszą marką kosmetyczną na świecie, ze wskaźnikiem siły marki (BSI) wynoszącym 89,1. M.A.C Cosmetics z trudem nadąża za tempem rozwoju sektora. Innisfree wypada z gry, a inne południowokoreańskie marki kosmetyczne stają w obliczu trudnej walki o utrzymanie wartości marki. L'Oréal przejmuje prowadzenie jeśli chodzi o zrównoważonego rozwoju, z inwestycjami weń na poziomie 1,24 miliarda USD. Yves Rocher ma najwyższą ocenę w zakresie postrzegania zrównoważonego rozwoju, wynoszącą 5,87/10.


Annie Brown, dyrektorka Brand Finance, komentuje: - L'Oréal po raz kolejny znalazł się na szczycie, a [Nicolas] Hieronimus ma ambitną i strategiczną wizję przyszłości giganta. Marka L'Oréal musi nadal stawiać na pierwszym miejscu innowacyjność, zrównoważony rozwój i transformację cyfrową, ponieważ w nadchodzących latach będzie nadal rozszerzać swoje wpływy na całym świecie.
 

Czytaj także: L'Oréal przekracza oczekiwania silną sprzedażą w USA i Europie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
30.11.2023 16:12
Chiara Ferragni będzie promować polską markę Neonail
Chiara Ferragni - pierwsza stylizacja paznokci we współpracy z NeonailNeonail
Chiara Ferragni – włoska business woman i wpływowa influencerka rozpoczęła współpracę z polską marką Neonail, którą będzie promować w swoich mediach społecznościowych.

Chiara Ferragni to włoska business woman modowa i influencerka, założycielka i autorka bloga The Blonde Salad. We wrześniu 2017 została sklasyfikowana na pierwszym miejscu zestawienia najbardziej wpływowych influencerów branży modowej sporządzonego przez amerykańskie czasopismo „Forbes”. Jest wpływową twórczynią internetową. Jej konto na Instagramie obserwuje 29,7 mln fanów.

image
FOTO: Chiara Ferragni Instagram
Teraz Chiara Ferragini będzie także promowała polską markę produktów do stylizacji paznokci Neonail. W ramach współpracy będzie publikować na swoim koncie na Instagramie inspiracje i poradniki dotyczące stylizacji paznokci. Pierwsze informacje o produktach Neonail pojawiły się w relacji na jej koncie.

Tutoriale wybranych przez Chiarę stylizacji znajdą się także na profilu Neonail Polska na Instagramie.

„Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni, że Chiara Ferragni wybrała nas na swojego partnera. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się projektami, nad którymi wspólnie pracujemy” – mówi Magdalena Stoińska, PR Manager Neonail.

Neonail to marka lakierów hybrydowych i klasycznych oraz produktów do stylizacji paznokci należąca do firmy Cosmo Group. W portfolio firmy, oprócz Neonail, znajdują się marki: Mylaq, Néo Make Up i StayLac. Produkty Cosmo Group można znaleźć w ponad 3,6 tys. punktach sprzedaży w Polsce oraz w 40 krajach na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 1 tys. pracowników. 

Czytaj także: Założyciele Cosmo Group zdobyli tytuł Przedsiębiorca Roku 2022

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.11.2023 11:51
Bielenda przejmuje Torf Corporation i markę Tołpa!
Kosmetyki Tołpa na półce w Rossmannie. Teraz będą należały do portfiolio Bielendyarchiwum redakcji
Bielenda Kosmetyki Naturalne przejmie 100 proc. pakiet udziałów polskiego producenta kosmetyków Torf Corporation, właściciela marki Tołpa oraz ON. Transakcję realizuje Innova Capital. Sprzedającym większościowy pakiet udziałów jest Resource Partners. Przejęcie wymaga zgody Prezesa UOKiK.

Bielenda Kosmetyki Naturalne przejmie polskiego producenta kosmetyków Torf Corporation, właściciela marki Tołpa oraz ON – poinformowała spółka. To kolejna transakcja Bielendy potwierdzająca zapowiadany rozwój firmy przez przejęcia. 

 

Nowe kategorie w portfolio Bielendy

 

Dzięki włączeniu do swojego portfela Torf Corporation, spółka zwiększy swoją konkurencyjność wśród producentów kosmetyków w Polsce. Transakcja pozwoli również firmie wejść w atrakcyjny i perspektywiczny segment preparatów do higieny jamy ustnej – czytamy w komunikacie. 

Tołpa to marka o ugruntowanej pozycji i rozpoznawalności. Cenię jej naukowy, długoletni rodowód oraz po-dejście do tworzenia kosmetyków, które oparte jest na wykorzystaniu właściwości polskiego torfu i borowi-ny. Przejęcie Torf Corporation podniesie komplementarność naszej oferty, a także zwiększy naszą różnorodność asortymentu oraz wachlarz cenowy produktów. Jestem przekonany, że akwizycja marki Tołpa i ON oraz ich potencjał do dalszego rozwoju pod skrzydłami Grupy Bielenda, przyczynią się do wzrostu wartości firmy oraz jej konkurencyjności, zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym

– podwiedział Marek Bielenda, prezes zarządu Bielenda Kosmetyki Naturalne.

Transakcję realizuje fundusz private equity Innova Capital.

Akwizycja marki Tołpa to kolejny krok w realizacji przez Innova Capital strategii rozwoju Grupy Bielenda. Cieszymy się z możliwości dalszego rozwijania marki Tołpa we wszystkich kategoriach produktowych objętych działalnością Grupy Bielenda 

– skomentował Leszek Muzyczyszyn, senior partner w Innova Capital.  

Sprzedającym większościowy pakiet udziałów Torf Corporation jest fundusz Resource Partners, który od 2017 r. ma większościowe udziały w firmie. 

Wierzymy, że przekazanie Torf Corporation pod skrzydła inwestora branżowego da spółce kolejny impuls do dalszego wzrostu. Wysokiej jakości produkty i szeroka baza klientów są doskonałą podstawą dla przyszłego rozwoju spółki

– stwierdziła Małgorzata Bobrowska, współzałożycielka i partner zarządzająca Resource Partners. 

Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Bielenda Kosmetyki Naturalne rozwój przez przejęcia

 

Bielenda Kosmetyki Naturalne to polska firma założona w 1990 r., specjalizująca się w kosmetykach pielęgnacyjnych. Od 2020 roku inwestorem i partnerem strategicznym firmy jest Innova Capital.

Czytaj: Fundusz Innova Capital przejmuje udziały w firmie Bielenda Kosmetyki Naturalne

Bielenda sukcesywnie powiększa portfolio poprzez rozwój swojego portfolio oraz poprzez przejęcia.Krakowska firma samodzielnie zrealizowała w 2019 r. przejęcie marki Body Boom od firmy Xrocket.

Czytaj: Firma Bielenda przejęła markę Body Boom

Następnie, już z udziałem Innova Capital przejęła w listopadzie 2020 r. marki Dermika, Soraya od Orkla Group

Czytaj: Bielenda przejmuje marki Soraya i Dermika

oraz w grudniu 2021 r. firmę She Cosmetics z markami She Hand, She Foot oraz Man Foot

Czytaj: Bielenda przejmuje She Cosmetics

 

Oferta Bielenda Kosmetyki Naturalne obejmuje obecnie kilkaset produktów z kilkudziesięciu kategorii pielęgnacyjnych. Są one dostępne w Polsce oraz w niemal 60 krajach świata, na pięciu kontynentach. Firma posiada własne laboratoria badawczo-rozwojowe oraz nowoczesne fabryki. Do Grupy Bielenda należą takie marki, jak: Bielenda, Bielenda Professional, BodyBoom, FaceBoom i BabyBoom oraz Bielenda Professional Supremelab, Soraya i Dermika, a także SheHand, SheFoot i ManFoot oraz SheCare i SkinArté. Wszystkie jej produkty dostępne są w drogeriach i sieciach handlowych, a także online.

O Torf Corporation

Torf Corporation to firma założona w 1989 roku. Jest właścicielką marki tołpa, która tworzy kosmetyki oparte na połączeniu dwóch substancji aktywnych – ekstraktu z torfu i borowiny. Jej portfolio składa się z produktów dla kobiet i mężczyzn, które przeznaczone są do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Do grupy należą również dwie marki produktów do higieny jamy ustnej – past do zębów ON i płynów do ust dentica by tołpa. Produkty firmy są dostępne w drogeriach oraz w innych sieciach szerokiej dystrybucji, a także online. W 2017 roku pakiet większościowy akcji Torf Corporation nabył Resource Partners, niezależny inwestor private equity działający w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. 

O Innova Capital

Innova Capital jest niezależnym doradcą private equity działającym w Polsce i inwestującym w wykupy większościowe średniej wielkości spółek prowadzących działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu założenia w 1994r., Innova Capital zainwestowała 1,2 miliarda euro w prawie 70 spółek zlokalizowanych w 10 krajach regionu. Innova została uznana przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) za Firmę Zarządzającą Roku 2023. 

O Resource Partners

Resource Partners to niezależny inwestor private equity założony w 2009 r. Jak dotąd, fundusze Resource Partners zainwestowały kwotę ponad 300 mln EUR w rozwój kilkunastu firm średniej wielkości w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Resource Partners inwestuje w szybko rozwijające się firmy z doświadczoną kadrą zarządzającą, które wspomaga swoim doświadczeniem.

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. grudzień 2023 09:52