StoryEditor
Producenci
12.06.2024 13:04

Estée Lauder zabezpiecza swoją przyszłość nową linią kredytową

Umowa podpisana z JPMorgan Chase Bank, N.A. i obejmująca różnych pożyczkodawców, przewiduje pięcioletni kredyt odnawialny z możliwością przedłużenia o maksymalnie dwa dodatkowe lata. / Shutterstock
Estée Lauder Companies Inc. ogłosiło zawarcie nowej umowy kredytowej bez zabezpieczeń na kwotę 2,5 miliarda dolarów z JPMorgan Chase Bank, N.A. Nowe porozumienie, które zastępuje wcześniejsze z października 2021, umożliwia korzystanie z wielowalutowych pożyczek i akredytyw, zapewniając firmie solidne wsparcie finansowe na najbliższe lata.

The Estée Lauder Companies Inc. zawarło umowę kredytową bez zabezpieczenia na kwotę 2,5 miliarda dolarów. Nowe porozumienie, które weszło w życie 7 czerwca 2024 roku, zastępuje poprzednią linię kredytową z października 2021 roku. Obejmuje ono możliwość zaciągania wielowalutowych pożyczek oraz wystawiania akredytyw.

Nowa umowa kredytowa, podpisana z JPMorgan Chase Bank, N.A. oraz z udziałem różnych kredytodawców, zapewnia pięcioletnią linię kredytową odnawialną, którą można przedłużyć o dwa dodatkowe lata. Mechanizm ten ma wspierać spółkę i jej uprawnione spółki zależne, a cała kwota 2,5 miliarda dolarów pozostaje niewykorzystana i dostępna na ogólne cele korporacyjne.

Zawarcie tej umowy kredytowej zapewnia Estée Lauder solidne wsparcie finansowe, które będzie wspierać strategie korporacyjne i operacyjne firmy przez najbliższe pięć lat. Dzięki zabezpieczeniu takiego finansowania, firma będzie mogła skutecznie zarządzać płynnością finansową, finansować inicjatywy korporacyjne i utrzymać stabilność finansową, co zapewni jej ciągły rozwój i obecność na rynku w konkurencyjnej branży kosmetycznej.

Estée Lauder Companies Inc. jest uznawane za jedną z czołowych firm w branży kosmetycznej, i ma w swoim portfolio wiele znanych marek. Wśród nich znajdują się takie znane brandy jak MAC Cosmetics, znane z profesjonalnych kosmetyków makijażowych, Clinique, oferujące dermokosmetyki pielęgnacyjne, oraz Jo Malone London, znane z luksusowych perfum i produktów do domu. Do grupy należą również La Mer, słynąca z ekskluzywnych kosmetyków pielęgnacyjnych, oraz Bobbi Brown, marka specjalizująca się w naturalnie wyglądającym makijażu.

Czytaj także: Estée Lauder przejęła Deciem Beauty Group, właściciela The Ordinary

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. lipiec 2024 17:55