StoryEditor
Producenci
05.06.2023 00:00

Herbapol i Polana łączą tradycję z nowoczesnością

Zespół Herbapolu-Lublin i marki Polana podczas konferencji prasowej w Warszawiefot. materiały prasowe
Herbapol-Lublin od ponad 70 lat specjalizuje się w produktach wytwarzanych z ziół i owoców. Od dwóch lat wielopokoleniowe doświadczenie w tym zakresie przekłada również na kosmetyczną markę Polana. Swoje przywiązanie do tradycji i wykorzystanie jej w nowych trendach firma pokazała podczas spotkania z przedstawicielami mediów.

Herbapol-Lublin jest jedną z firm o najdłuższej tradycji w branży spożywczej. Powstała w 1949 r.  Specjalizuje się w naturalnych produktach wytwarzanych z roślin – ziół, owoców.

– To sprzedajemy wymyśliła natura. My to tylko pakujemy. To bardzo duże wyzwanie z punktu widzenia innowacji, opieki nad marką, receptur produktów, choć niektórym wydawałoby się, że nic prostszego – zebrać zioła, ususzyć i spakować. A jednak nie. 70 lat doświadczenia i sztab ludzi, którzy tę firmę tworzyli, wiedza nagromadzona w tej firmie, przekazywana z pokolenia na pokolenie pracowników i zbieraczy ziół – jest największym zasobem i atutem firmy i marki. Mamy 90 proc. znajomości marki wśród konsumentów – powiedziała podczas konferencji zorganizowanej dla mediów Anna Sambor, dyrektor marketingu Herbapol-Lublin.

Herbapol-Lublin współpracuje z ponad tysiącem zbieraczy i plantatorów w całej Polsce i wykorzystuje ponad 70 rodzajów surowców roślinnych. Firma pozyskuje zioła zarówno ze stanu naturalnego (są to rośliny dziko występujące w naturze) oraz z celowych upraw zielarskich. Łąki, lasy i kontrolowane plantacje, z których korzysta Herbapol-Lublin, znajdują sią w najczystszych regionach Polski, takich jak Warmia, Mazury, Podlasie, Lubelszczyzna, Bieszczady.

Dwa lata temu firma zadebiutowała na rynku beauty wprowadzając swoją kolekcję kosmetyków Polana. –  Dzięki naturze możemy się rozwijać – w niej bowiem znajdujemy inspiracje do tworzenia nowych produktów, to również z niej pozyskujemy nasze roślinne surowce. I mogę z całą pewnością stwierdzić, że jesteśmy w tym prawdziwymi ekspertami. Inspirowani przez naturę, otwieramy się na nowe możliwości działania. Jako firma o ugruntowanej pozycji w branży spożywczej, weszliśmy do zupełnie nowej kategorii – tworząc markę Polana. W ten sposób naturalnie łączymy świat żywności i kosmetyków i dostarczamy  produkty, które wspierają to, czego wszyscy dziś tak bardzo potrzebujemy – czyli holistyczną dbałość o siebie samych i naszych bliskich – mówił Evagelos Evangelou, prezes zarządu Herbapol-Lublin.  

Obecnie marka Polana rozwija się w kategoriach pielęgnacji ciała i włosów. Jej fitokosmetyki zawierają od 94 do 97 proc. naturalnych surowców, takich jak ekstrakty z rumianku, peonii, pokrzywy, jeżyn, malwy, zielonej herbaty, melisy, mięty, rozmarynku, zielonej werbeny, nagietka, marchewki, wiśni, gruszki i wielu, wielu innych. – Wielopokoleniową wiedzę, którą nasi zielarze przekazują z pokolenia na pokolenie zamykamy w naszych produktach – podkreśliła Izabela Łuczak, senior brand manager marki Herbapol Polana.

Czytaj więcej: Izabela Łuczak, Herbapol Polana: Będziemy się umacniać w kategoriach pielęgnacji włosów i ciała

– Herbapol cały czas zmierza drogą natury w kierunku holistycznej pielęgnacji – tej na zewnątrz – kosmetyki i tej od wewnątrz – to co nasze produkty spożywcze mogą dać na co dzień wspierając  zdrowie i dobre samopoczucie – podsumowała dyrektor marketingu Anna Sambor.

Konferencja dla mediów zorganizowana przez Herbapol i Polana odbyła się 30 maja w restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.09.2023 16:01

Anna Wasilewska, Orientana: Zwiększamy inwestycje w e-commerce

Anna Wasilewska, współwłaścicielka i prezes OrientanaOrientana
Orientana zwiększa inwestycje w e-commerce i zasięg na rynkach zagranicznych poprzez wchodzenie na nowe platformy sprzedażowe. Ostatnią inwestycją jest współpraca z platformą Modivo.

Orientana, polska firma kosmetyczna specjalizująca się w kosmetykach naturalnych bazujących na składnikach azjatyckich coraz więcej inwestuje w kanał e-commerce.

Od czasu pandemii zdecydowanie zwiększyliśmy inwestycje w e-commerce i bardzo prężnie rozwijamy się w tym zakresie. Działamy nie tylko na rynku polskim, ale również na platformach zagranicznych takich jak Amazon, Zalando, czy Notino. Obserwujemy stałe i spore wzrosty rok do roku. Wdrażamy szereg innowacji i automatyzacji w naszym firmowym sklepie internetowym oraz komunikacji z klientami. Wspieramy w zakresie e-commerce partnerów handlowych Orientana – duże drogerie sieciowe, apteki, czy wiodące drogerie internetowe

 – mówi Anna Wasilewska, właścicielka i prezes firmy Orientana.

Jak mówi, marka ma najsilniejszą pozycję na Amazonie, gdzie działają jej sklepy i notują wzrosty rok do roku.

Mogę także pochwalić się, że Amazon wyróżnił nas w programie promującym wyjątkowo ciekawe koncepty i potencjałowe marki, a tym samym Orientana znalazła się w Amazon Launchpad. Rozwijamy się także wraz z platformą Notino na 8 rynkach zagranicznych. Nowy projekt do którego zostaliśmy zaproszeni w ramach rozwijania kategorii beauty to Modivo. Sądzę, że ta platforma ma ogromny potencjał

– dodaje prezes Orientany.

Od ponad roku Orientana jest także obecna w wybranych drogeriach i sklepie internetowym potentata hiszpańskiego rynku kosmetycznego – Druni. Ostatnio kosmetyki firmy zostały także wprowadzone do e-sklepów Hebe na Słowacji oraz w Czechach.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.09.2023 11:11

PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023. To trzeci rok porównywalnego wzrostu przychodów

PZ Cussons
PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023. Producent takich marek jak Carex, Imperial Leather i Original Source ogłosił, że odnotował trzeci rok porównywalnego wzrostu przychodów i poczynił dalsze strategiczne postępy pomimo wymagającego środowiska rynkowego.

PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023, podkreślając trzeci z rzędu rok wzrostu porównywalnych przychodów i postępy w strategii, mimo trudnych warunków rynkowych. Przychody porównywalne wzrosły o 6,1 proc. w porównaniu rocznym, osiągając 656,3 mln funtów, głównie dzięki aktywom Child‘s Farm. Zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 12,6 proc. do 74,1 mln funtów. Firma spodziewa się kontynuacji wzrostu przychodów w roku finansowym 2024.

Ciągły wzrost rentownych przychodów w Nigerii przyczynił się do wzrostu skorygowanego zysku brutto Grupy o 12,6 proc., ale wpływ wynikającego z tego obciążenia podatkowego i zwiększonych udziałów niekontrolujących doprowadził do skorygowanego spadku wskaźnika zysk-na-akcję o 10,7 proc.

PZ Cussons plc jest przewodnim brytyjskim producentem artykułów higieny osobistej i towarów konsumpcyjnych. Działa na całym świecie, zwłaszcza w krajach Afryki i Wspólnoty Narodów Zjednoczonych, jednak część marek jest dystrybuowana w innych krajach; w Polsce suckesy odniosła marka Original Source, dostępna między innymi w sklepach sieci Rossmann, Topaz, Drogeriach Natura. Spółka jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i wchodzi w skład indeksu FTSE 250.

Czytaj także: PZ Cussons kupił brytyjską markę pielęgnacyjną dla dzieci Childs Farm

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. wrzesień 2023 16:55