StoryEditor
Producenci
07.12.2022 00:00

L’Oréal USA wprowadza własny system oznaczania wpływu środowiskowego

Wobec braku konsensusu w sprawie oznakowania wpływu produktów na środowisko, L’Oréal USA wyszło z własną inicjatywą. Amerykańska filia francuskiego giganta kosmetycznego ogłosiła, że idzie w ślady swojego francuskiego odpowiednika i wprowadza ranking na etykietach produktów, który będzie oceniał produkty w skali od A do E w oparciu o ich wpływ na planetę.

System Product Impact Labeling, zapoczątkowany przez produkty do pielęgnacji włosów Garnier, będzie stopniowo wprowadzany w portfolio marek L'Oréal, w tym Kiehl's, L'Oréal Paris, Redken i CeraVe. Poniżej listy składników konsumenci mogą znaleźć etykietę wpływu produktu na produkty do pielęgnacji włosów Garnier na stronie internetowej. Oparta na światowych standardach w zakresie nauk o środowisku i analizy cyklu życia metodologia stojąca za systemem oznaczania wpływu produktu została opracowana wspólnie z 11 międzynarodowymi i niezależnymi ekspertami i naukowcami w latach 2014-2016.

System punktacji pomoże konsumentom ocenić każdy produkt w stosunku do innych kosmetyków L’Oréal w tej samej kategorii. Skala uwzględnia takie czynniki, jak emisje gazów cieplarnianych, pobór wody, zakwaszanie oceanów i bioróżnorodność, mierzone na każdym etapie cyklu życia produktu. Wraz z ogłoszeniem wprowadzenia znakowania firma L'Oreal przedstawiła wyniki nowego badania przeprowadzonego we współpracy z Morning Consult, w którym wzięło udział 2000 konsumentów i konsumentek. Okazało się, że ponad połowa spodziewa się znaleźć informacje na temat zrównoważonego rozwoju na firmowych stronach internetowych, a prawie 60 proc. uważa, że stali się bardziej zrównoważeni w swoich wyborach zakupowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Marissa Pagnani McGowan, Chief Sustainability Officer w Ameryce Północnej, komentuje: „System L'Oréal Product Impact Labeling jest kluczowym elementem programu L'Oréal for the Future, który określa nasze zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju na rok 2030. Jego wdrożenie w Stanach Zjednoczonych ma pomóc zmienić zachowania konsumentów, a tym samym przyspieszyć postęp branży kosmetycznej w kierunku osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Staje się on coraz bardziej przedmiotem zainteresowania rosnącej liczby amerykańskich konsumentów. Korzystając z zasad nauki o środowisku, to narzędzie wzmocni sprawczość konsumentów, będzie wspierać bardziej świadome decyzje zakupowe i wspierać kulturę większej przejrzystości marki”.

Czytaj także: L'Oréal raportuje ponad 13 proc. wzrost po pierwszej połowie roku 2022

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 17:45