StoryEditor
Producenci
07.12.2022 00:00

L’Oréal USA wprowadza własny system oznaczania wpływu środowiskowego

Wobec braku konsensusu w sprawie oznakowania wpływu produktów na środowisko, L’Oréal USA wyszło z własną inicjatywą. Amerykańska filia francuskiego giganta kosmetycznego ogłosiła, że idzie w ślady swojego francuskiego odpowiednika i wprowadza ranking na etykietach produktów, który będzie oceniał produkty w skali od A do E w oparciu o ich wpływ na planetę.

System Product Impact Labeling, zapoczątkowany przez produkty do pielęgnacji włosów Garnier, będzie stopniowo wprowadzany w portfolio marek L'Oréal, w tym Kiehl's, L'Oréal Paris, Redken i CeraVe. Poniżej listy składników konsumenci mogą znaleźć etykietę wpływu produktu na produkty do pielęgnacji włosów Garnier na stronie internetowej. Oparta na światowych standardach w zakresie nauk o środowisku i analizy cyklu życia metodologia stojąca za systemem oznaczania wpływu produktu została opracowana wspólnie z 11 międzynarodowymi i niezależnymi ekspertami i naukowcami w latach 2014-2016.

System punktacji pomoże konsumentom ocenić każdy produkt w stosunku do innych kosmetyków L’Oréal w tej samej kategorii. Skala uwzględnia takie czynniki, jak emisje gazów cieplarnianych, pobór wody, zakwaszanie oceanów i bioróżnorodność, mierzone na każdym etapie cyklu życia produktu. Wraz z ogłoszeniem wprowadzenia znakowania firma L'Oreal przedstawiła wyniki nowego badania przeprowadzonego we współpracy z Morning Consult, w którym wzięło udział 2000 konsumentów i konsumentek. Okazało się, że ponad połowa spodziewa się znaleźć informacje na temat zrównoważonego rozwoju na firmowych stronach internetowych, a prawie 60 proc. uważa, że stali się bardziej zrównoważeni w swoich wyborach zakupowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Marissa Pagnani McGowan, Chief Sustainability Officer w Ameryce Północnej, komentuje: „System L'Oréal Product Impact Labeling jest kluczowym elementem programu L'Oréal for the Future, który określa nasze zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju na rok 2030. Jego wdrożenie w Stanach Zjednoczonych ma pomóc zmienić zachowania konsumentów, a tym samym przyspieszyć postęp branży kosmetycznej w kierunku osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Staje się on coraz bardziej przedmiotem zainteresowania rosnącej liczby amerykańskich konsumentów. Korzystając z zasad nauki o środowisku, to narzędzie wzmocni sprawczość konsumentów, będzie wspierać bardziej świadome decyzje zakupowe i wspierać kulturę większej przejrzystości marki”.

Czytaj także: L'Oréal raportuje ponad 13 proc. wzrost po pierwszej połowie roku 2022

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.07.2024 09:36
Hugo Boss obniża prognozy sprzedaży na 2024 rok
Hugo Boss ma w portfolio produktowym m.in. zapachy.Hugo Boss
Znana niemiecka marka modowa Hugo Boss, w obliczu niższego popytu na rynkach takich jak Chiny i Wielka Brytania, zmniejszyła swoje prognozy tegorocznej sprzedaży. Nowe szacunki mówią o przychodach w wysokości 4,2 – 4,35 miliarda euro, co jest niższym wynikiem w porównaniu do wcześniejszych prognoz sięgających 4,45 miliarda euro.

Firma Hugo Boss poinformowała również o przewidywanym zysku operacyjnym (EBIT) na poziomie od 350 do 430 milionów euro, w porównaniu do wcześniejszych oczekiwań wynoszących 430 do 475 milionów euro. Jest to już drugi raz w tym roku, kiedy marka obniżyła swoje prognozy sprzedażowe. Przedstawiciele firmy podkreślają, że spadek popytu i niepewna sytuacja ekonomiczna mają znaczący wpływ na osiągane wyniki finansowe.

Wyniki za pierwszy kwartał już wcześniej wskazywały na słabszy popyt w Chinach oraz obawy konsumentów w USA związane z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Wstępne dane za drugi kwartał wykazują spadek sprzedaży o 1 proc. do 1,02 mld euro, a zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 70 milionów euro. Daniel Grieder, dyrektor generalny Hugo Boss, zauważył, że globalna niepewność makroekonomiczna miała wpływ na wyniki drugiego kwartału, ale firma nadal wierzy w swoją strategię:

Nie wiemy, kiedy na rynku nastąpi ożywienie, ale dzięki naszej strategii i konsekwentnym inwestycjom w nasze marki mamy przekonanie, że jesteśmy w stanie przezwyciężyć te niekorzystne trendy i zdobyć kolejne udziały w rynku. Musimy jeszcze bardziej skoncentrować się na efektywności operacyjnej, dzięki czemu mamy możliwość powrotu do rentownego wzrostu w drugiej połowie roku.

Obecnie Hugo Boss sprzedaje swoje produkty w 128 krajach poprzez sieć 451 sklepów stacjonarnych oraz w punktach sprzedaży typu shop-in-shop i outletach. Sprzedaż hurtowa obejmuje około 5600 punktów sprzedaży, a na stronach internetowych boss.com i hugo.com klienci mogą dokonywać zakupów w 59 krajach. Pomimo wyzwań, firma pozostaje skoncentrowana na efektywności operacyjnej i zdobywaniu nowych udziałów rynkowych.

Czytaj także: Hugo Boss i Coty odnawiają umowę licencyjną

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. lipiec 2024 20:03