StoryEditor
Producenci
26.07.2022 00:00

Lush inwestuje w nowe sklepy stacjonarne

Firma Lush, znana z zaangażowania w ochronę środowiska, której sklep online od kilku miesiącu działa również w Polsce, postanowiła zainwestować 7,6 mln funtów w otwieranie nowych sklepów i aktualizowanie swojej oferty detalicznej w Wielkiej Brytanii i Irlandii – czytamy na portalu Cosmetics Business.

Większa koncentracja firmy Lush na punktach stacjonarnych odgrywa ważną rolę w ogólnej strategii sprzedaży marki. Lush bardzo duże znaczenie przywiązuje do interakcji z klientami.

Inwestycja Lush spowoduje, że brytyjska marka kosmetyczna już pod koniec 2022 roku otworzy swój największy sklep w Irlandii. Będzie on zlokalizowany w Dundrum Town Centre w Dublinie.

Lush podpisała również nową, 15-letnią umowę najmu powierzchni handlowej przy Buchanan Street w Glasgow w Szkocji. Firma planuje w przyszłym roku przekształcić tę lokalizację w swój flagowy sklep.

Niedawno firma skupiona na zrównoważonym rozwoju podwoiła także powierzchnię sklepu Bluewater w Dartford w hrabstwie Kent, który został otwarty dla klientów 5 lipca.

Pomimo trudnych czynników gospodarczy i sytuacji na świecie, Paul Wheatley, dyrektor Lush Global Property, powiedział, że stacjonarny handel detaliczny zawsze był dla firmy ważny. Dodał także, że interakcje i rozmowy, które są prowadzone z klientami, pozwalają określić jakich produktów potrzebują i zaspokoić ich konkretne potrzeby.

Nowe plany inwestycyjne Lush nie polegają tylko na dodawaniu nowych sklepów w celu rozwoju sieci sprzedaży, ale również na zwiększeniu ich powierzchni, aby mogły „przystosować się do nowych konceptów”.

Firma Lush powstała w 1995 roku w Wielkiej Brytanii i od początku funkcjonuje zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, dbania o środowisko i ochrony praw zwierząt. Wszystkie kosmetyki są produkowane ze składników nietestowanych na zwierzętach. 100 proc. z nich jest wegetariańska, a 92 proc. wegańska.

60 proc. produktów jest też pozbawiona opakowań. Są to np. szampony w kostce, których wynalezienie przypisuje Mo Constantine, współzałożycielce firmy Lush. Stało się to w 1987 roku podczas eksperymentów nad nowym rodzajem mydła.

Lush sprzedaje swoje ręcznie robione kosmetyki w 900 sklepach na świecie oraz poprzez kanał e-commerce dostępny w 50 krajach.

Przeczytaj również: Lush Cosmetics zawiesza swoją działalność na Facebooku, Tik Toku i Snapchacie

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 10:12
Warsztaty menstruacyjne Vuokkoset dla dziewczynek i chłopców poprowadzi Gini Gina
Pod pseudonimem Gini Gina ukrywa się lekarka Angelika Szymańska.Instagram @gini.gina
Fińska marka artykułów do higieny intymnej Vuokkoset powraca do polskich szkół podstawowych z drugą edycją warsztatów edukacyjnych #MOJAKREW. Znana influencerka Angelika Szymańska, działająca pod pseudonimem Gini Gina, prowadząca warsztaty, stara się przełamać społeczne tabu związane z menstruacją, edukując młodzież o tym naturalnym procesie biologicznym.

Vuokkoset, popularna fińska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych produktów do higieny intymnej, stara się zmieniać postrzeganie miesiączki poprzez organizację warsztatów #MOJAKREW. Celem tych warsztatów jest edukacja młodzieży o menstruacji w sposób rzetelny i bezpieczny, co jest szczególnie istotne w kontekście często występujących nieporozumień i mitów związanych z tym tematem.

Warsztaty prowadzone są przez Angelikę Szymańską, znaną w środowisku internetowym jako Gini Gina. Jako doświadczona ginekolożka i influencerka zdrowotna, Szymańska doskonale łączy swoje medyczne doświadczenie z umiejętnościami komunikacyjnymi, co pozwala jej skutecznie docierać do młodych ludzi. Zajęcia, które odbyły się po raz pierwszy 20 maja 2024 roku, są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co umożliwia szeroki dostęp do edukacji niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się nie tylko o aspektach biologicznych menstruacji, ale także o kwestiach psychologicznych i społecznych związanych z tym zjawiskiem. Edukacja ta jest kierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców, co jest istotne dla budowania wzajemnego zrozumienia i empatii między płciami. Statystyki pokazują, że aż 41 proc. kobiet przyznaje, iż w ich domach nie rozmawia się o menstruacji, a 23 proc. uważa, że jest to temat krępujący.

Czytaj także: Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 13:22